15 tipov ako relaxovať


Relax a teda oddych je v dnešnej uponáhľanej dobe dôležitou súčasťou nášho života. Bez neho by sme ťažko plnili naše každodenné úlohy či už v práci, alebo doma. Je pre nás doslova nevyhnutnosť. A práve preto vznikol tento príspevok s 15-timi tipmi ako relaxovať.
1. Kino – spolu s Jožkom, alebo kamarátmi ho navštevujem pomerne často. Väčšinou nikdy neviem na aký film ideme, dozviem sa to až na mieste. Priznám sa, vôbec ma to nezaujíma. Dôležitá je tá atmosféra tam. Skvelý zvuk, obraz, prítomnosť môjho drahého alebo kamarátov, sledovanie nového príbehu. Niekedy som nemala rada filmy s titulkami, no teraz ich mám veľmi rada, pretože nie je nad skutočný hlas postáv hrajúcich vo filme. Dobre vieme, že dabing dokáže filmu veľmi uškodiť. Obdivujem ľudí, ktorý si pamätajú názvy filmov, alebo rôzne scény, ktoré vedia od slova do slova zopakovať. Ja si už o pár dní nepamätám ako sa film volal a aký bol jeho dej, o pár mesiacov ho pozerám ako by som ho videla prvýkrát.

2. Divadlo – skoro po každom predstavení som mala úžasný pocit. A vždy si dám záväzok, že budem chodiť do divadla častejšie, pretože je to skvelý zážitok. Čo vám viem odporučiť sú predstavenia od jednej z mojich fanúšičiek v DAB – ,,Z rúčky do rúčky“ + moje odporučenie ,,Testosterón.“  V trnavskom divadle Jána Palárika určite absolvujte predstavenie ,,Sluha dvoch pánov“, alebo ,,Tri letušky v Paríži“. Sú to predstavenia hodné opakovaného videnia. Veľmi som sa tam nasmiala. Najbližšie nás s Jožkom čaká predstavenie v Piešťanoch – ,,Len si pospi miláčik.“ Som zvedavá, aké to bude. Určite vám dám vedieť. Pokiaľ máš nejaké odporúčania, ktoré divadlo a predstavenie navštíviť sem s nimi. Moc sa poteším!

3. Masky, scruby, sprchový gél a bomby do kúpeľa – kto ma pozná alebo sleduje vie, že toto je pre mňa veľká závislosť. Som do nich až po uši! A ten relax s nimi, je dokonalý. Ak ich doma nemáte, určite si nejaké zaobstarajte. U mňa v ďalších príspevkoch nájdete veľa týchto mnou odporúčaných produktov.

4. Wellness – víkendový wellness pobyt, alebo len samotný wellness je skvelá forma oddychu a relaxácie. Dievčatá na insta stories mi po výzve odporučili tieto konkrétne:  Farma Čapí Hnízdo, hotel Lomnica, Rakúsko – ST. Marins Therme and Lodge, Andrassy residence v Tarcalli, Permon,  alebo hotel Horizont.

5. Jóga  – dnešná doba je plná stresu a čas letí doslova o preteky. Veľa ľudí, ktorých sa spýtam ako sa majú odpovedajú: ,,Rýchlo!“ Všímam si svoje plytké dýchanie, len málokedy si viem skutočne oddýchnuť. Stále sa niekam náhlim, či niečo robím. Neobsedím! Čo mi pomáha, prinúti ma relaxovať a zhlboka dýchať? Je to jóga. Sústredíte sa na hlboké a správne dýchanie, pretiahnete si pri nej každý jeden sval a čo je hlavné, vyčistíte myseľ! Cvičiť jógu odporúčam naozaj každému z nás.

6. Beh – kto beháva pravidelne, ale aj ten čo si zabehne príležitostne vie, že nie je nad lepší pocit po absolvovaní behu. Počas neho sa uvoľňujú hormóny, ktoré pozitívne ovplyvňujú našu náladu a odbúravajú sa aj stresové hormóny. Okrem toho spôsobuje radosť a necítime sa potom unavený. Keď som asi dva roku začala behať, veľmi rýchlo som na behu zostala doslova závislá.

7.  Ranné dýchanie – uvedomujete si ako plytko dýchame, ako málo nám stačí, aby sme uspokojili svoje pľúca? Prečo im nedopriať viac? Stačí ráno po zobudení nechytiť do ruky mobil, ale vyhradiť si pár minút len pre seba, sústrediť sa na svoj dych a spraviť zopár hlbokých nádychov a výdychov. Je to tak jednoduché a tak príjemné.

8. Dobrá kniha – nie je nad čítanie kníh. Keď kniha zaujme natoľko, že ju zhltnete behom pár večerov, či víkendu. Ten pocit, keď cítite, že vám niečo chýba a je to práve čítanie, pretože máte rozčítaný zaujímavý príbeh a chcete sa dozvedieť, čo sa stane ďalej, ako tento príbeh skončí. Musím povedať, že odkedy píšem, mám veľmi málo času na čítanie. Naozaj písanie a staranie sa o blog, o moju veľkú záľubu mi zaberie veľmi veľa času. Chcem si na čítanie nájsť čas a prvú knihu, ktorú plánujem po dlhšej dobe prečítať je táto od šikovnej blogerky Terezy s názvom Šlehačková oblaka.

9. Digitálny detox – v dnešnej dobe internetu a sociálnych sietí zabúdame a nevieme si nájsť čas na relax. Absolvujte preto digitálny detox, oddychujte a doprajte si čas len pre seba.

10. Masáž – vždy sa na ňu veľmi teším. Tento týždeň som bola u novej masérky a masírovala skutočne vynikajúco. Dvakrát sa mi podarilo počas spomínanej masáže zaspať. Stáva sa mi to pomerne často, hlavne  keď sa mi uvoľní celé telo, alebo keď som unavená. Jednoducho vypínam. Poznám veľa ľudí, ktorí masáž nikdy nevyskúšali a pritom je tak fantastická. O tri týždne som sa objednala na masáž s lávovými kameňmi. To bude relax ako sa patrí!

11. Hudba – aj hudba podľa osobitného vkusu každého z nás je istý relax. Do toho často pridávame spev, alebo tanec a relaxujeme tak plnými dúškami.
12. Kreslenie – vymaľovávanie rôznych druhov relaxačných omaľovánok, (na výber je veľa rôznych druhov a tém), alebo taký kurz maľovania ľavou hemisférou, či workshop maľovania Danyela art.
13. Krížovky – tie som nelúštila ani nepamätám a pritom je to tak relaxačné. Pamätám si ešte pár rokov dozadu kedy medzi moje obľúbené patrili ,,Napínavé krížovky.“ Boli jednoduché a dobre sa nimi cibrila pamäť a vedomosti. Po spomienkach na ne mám chuť opäť lúštiť.
 
14. Čaj a plameň sviečky, či krbu – tí šťastnejší si zapália drevo v krbe, tím menej šťastným postačí sviečka. Ja mám dokonca takú, ktorá vydáva zvuky praskania dreva a krásne vonia. Robí mi radosť a je veľmi fotogenická. K tomu najlepšie ručne zbieraný čaj, či dobré vínko, v zimnom období najlepšie varené, prípadne punč. Mňam! 
 
15. Prechádzka na čerstvom vzduchu – je jedno kde a s kým. Hlavné je sa hýbať a zhlboka dýchať. Častokrát sa nám naskytne práve na prechádzke veľa krásnych momentov a cítime sa po nej šťastní a spokojní. A hlavne taká prechádzka je dôležitá pre naše zdravie. A oprava nie je jedno kde a s kým! Keď ste na prechádzke s osobou/osobami, ktoré sú vám srdcu blízke, tak práve taká prechádzka je tá najlepšia!
A ako najradšej alebo najčastejšie relaxuješ ty?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku. 

Share:

8 Comments

 1. 22. novembra 2017 / 22:48

  Pri dobrej knižke a dobrom jedle to je môj relax

 2. 22. novembra 2017 / 23:32

  Pro mě je relax blog. Dělám to co mě baví, nemám pravidla a píšu tak jak citím, stejně tak i vydávám články. Ráda si píšu s čtenáři a snažím se stále posunout se dál.

 3. 23. novembra 2017 / 11:04

  najlepšie na odbúranie stresu a uvoľnenie sa u mňa zaberá "posteľná gymnastika s partnerom" 😉 čo si budeme klamať

  Viki Ceglédyová

 4. 29. novembra 2017 / 22:30

  Áno Betka, aj jedlo. To je ono! 🙂 Knižka je super, tak ako som písala.

 5. 29. novembra 2017 / 22:32

  Hedvi áno presne aj ja to cítim rovnako. Vidieť, že ťa to baví a to je na tom to krásne. Mať svoj priestor a miesto, kde si uložíš všetko čo uznáš za vhodné. 🙂 Inšpirovať! Posúvať sa ďalej!

 6. 19. decembra 2017 / 22:10

  Super tipy 🙂 sice tie krizovky a relaxacne omalovanky pre mna velmi nie su, pretoze som z toho viac na nervy ako v relaxe :D, ale ostatne ano. Dokonca aj beh, bol to vlastne jediny sport ktory som mala rada, len som ho robila asi pred 2 rokmi naposledy 😀
  LIFE IN PICTURES BY LU

 7. 26. decembra 2017 / 15:52

  Presne aj ja som sa mu venovala pred 2 rokmi úplne najviac! A teraz to nejako zanedbávam, celkovo šport. Musím sa polepšiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *