štvrtok 26. marca 2015

Pesto z medvedieho cesnaku. Jednoduché, chutné, rýchle!

Keďže sezóna medvedieho cesnaku je tu a musela som sa popasovať s jeho spracovaním, našla som rýchlu, ľahkú a chutnú variantu a to pesto z medvedieho cesnaku. 


Jeho výroba je veľmi jednoduchá. Umyjete listy medvedieho cesnaku, odkrojíte stonky, nakrájate na menšie časti, dáte do mixéra, pridáte trošku vody, pomeliete a potom pridáte olivový olej. Posoľte a pridajte trošku citrónovej šťavy. Okrem toho môžete pridať aj orechy
(mandle, vlašské orechy) a tiež parmezán.  Všetko množstvo podľa chuti. Vznikne tak chutné a zdravé pesto. Medvedí cesnak má v kuchyni široké využitie. Mnohí si na ňom pochutia tak, že si ho dajú jednoducho čerstvý na chlebík. Pridáva sa tiež do alkoholu, vyrobíte si ním tak zázračný elixír.

 

Pri zbere si dávajte pozor, aby ste nazbierali medvedí cesnak a nie listy konvalinky. Medvedí cesnak má po odtrhnutí na rozdiel od konvalinky silne cesnakovú arómu. A prečo je medvedí cesnak označovaný za tak zdravý? Detoxikuje organizmus, znižuje krvný tlak a užíva sa na celkové posilnenie imunity.  Má výborné antibakteriálne účinky.

Ja som ho použila k celozrnným cestovinám s pridaním parmezánu a trochou opečenej slaninky.


Dobrú chuť!
Share:

2 komentáre

  1. mňam, já mám pesto moc ráda. ale tohle jsem nikdy neměla :-).
    Zvu vás všechny do soutěže, ve které můžete vyhrát den se společností YVES ROCHER, BLOGGERKAMI a přidat se k projektu SÁZEJME PRO PLANETU, díky kterému spolu zasadíme stromečky pro výrobu produktů značky YR a pro záchranu přírody :-)!

    OdpovedaťOdstrániť

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig