sobota 20. júna 2015

Mladý kokos z thajska (Coconut from Thailand)

Mojím dávnym snom bolo na niektorej z absolvovaných dovoleniek piť kokosovú vodu priamo zo zeleného kokosu, ležať na pláži, počúvať šum mora a nasávať energiu  zo slnečných lúčov.


Pri nedávnej návšteve Dominikánskej republiky sa mi tento sen splnil. Tiež máte podobné malé, ale pre Vás veľmi významné sny? Nikdy som si nemyslela, že si svoj malý sen budem môcť opäť splniť aj doma na Slovensku. Že ako? Mladé kokosy síce nie z Dominikánskej republiky, ale priamo z Thajska sú dostupné už aj u nás. To, že milujem kokosovú vodu ste sa mohli dozvedieť aj z príspevku TU:
Teraz však nehovorím o vode z plechovky či papierovej krabičky, ale o kokosovej vode z pravého thajského zeleného kokosu.Kokosy sa dajú objednať na kokosovej stránke TU: a facebook fans stránka je TU:
Cena jedného kusu thajského kokosu sa pohybuje v cene: 3,50 €, pri objednávke deviatich thajských kokosov je poštovné grátis. Čo hovoríte na logo ,,mladý kokos?"

Mňa zaujalo na prvý pohľad. Je veselé a nápadité! Nakoľko internetová stránka je zatiaľ v príprave, objednávka kokosov prebehla cez správu na facebooku. Komunikácia bola veľmi príjemná a vtipná. (odkokosujem - odkomunikujem, najvyššej palme - manažér,
pokokosujeme - porozprávame, kokosák Jakub - človek, s ktorým som komunikovala). Táto správa mi hneď vyčarila úsmev na tvári. (samý kokos sem, kokos tam).

Čo sa týka kokosovej vody, okrem pitia je možné ju použiť aj do rôznych miešaných drinkov, či smoothie. Mladý kokos nie je ako klasický hnedý kokos, ktorý poznáte z obchodov. Tento je zelenej farby. Veľa ľudí si mýli kokosovú vodu s kokosovým mliekom. Pozor! Kokosové mlieko obsahuje veľké množstvo tuku. 
 

Kokosová šťava z mladých kokosov neobsahuje žiadne tuky, ani cholesterol.  Je bohatá na vitamín C, vápnik, horčík, fosfor, draslík a sodík. Zlepšuje trávenie, posilňuje imunitu a podporuje činnosť srdca. Odporúča sa piť po vyčerpávajúcich aktivitách, ťažkej práci či športe. Je označovaná za prírodný prostriedok pri alkoholovej opici. Reguluje krvný tlak, poháňa mozog aj telo. Mladé kokosy patria medzi najzdravšie plody prírody. Je potrebné ho uskladňovať v chlade a tme, vydrží vám tak 3 až 4 týždne. (najlepšie v chladničke). Na otváranie existuje špeciálna pomôcka, ale mne postačil obyčajný zúbkový nôž. Rezanie a otvorenie kokosu nebolo tak náročné ako sa na začiatku javilo. Najlepšia kokosová voda je vychladená, vyniká tak jej chuť. V každom kokose nájdete iný objem kokosovej vody. (cca 350 - 550 ml vody). Pre mňa je veľkou pochúťkou, zbožňujem ju!Okrem kokosovej vody sa nachádza v mladom kokose aj kokosová dužina. Tá je v zelených kokosoch je mäkká, zretím postupne tvrdne (pri hnedom kokose). Pri dozrievaní sa kokosová voda odparuje z kokosu. Pri zelenom kokose pri trepaní nepočujete prelievanie kokosovej vody, pri hnedom už áno. Čo s ňou môžete robiť? Krájať ju, mixovať, či lisovať. Ak ju neplánujete však spotrebovať do 12 hodín, zamrazte ju.Na zdravíčko! Ako sa Vám páčil príspevok o zelených kokosoch? Mali ste už možnosť ochutnať kokosovú šťavu?                                                                 www.mladykokos.eu

#coconut #coconutwater #mladykokos #kokos #voda #kokosovavoda #fromlenka #blogerkycz #healthy #slovakia #slovensko #thailand #thajsko #flower #blogger #kvety
Share:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig