nedeľa 14. júna 2015

Zajíci v krabici jún 2015 - krabica plná prekvapení!

Takéto prekvapenia zbožňujem a hlavne keď sa jedná o kvalitné a mnou nepoznané potraviny.
O čom hovorím? Predsa o ,,zajacoch v krabici".


Jedná sa o zajačí balíček, ktorý si môžu objednať záujemcovia zo SR aj ČR. V cene 350 KČ prípadne 15 € získate v konkrétny mesiac krabicu potravín, ktoré budú pre vás až do prvotného rozbalenia veľkým prekvapením. 


Nikdy neviete čo z krabice na vás vyskočí. Veľmi som sa tešila na svoju prvú krabicu. Prišla mi tento piatok. Bolo to júnové balenie. V prípade záujmu máte možnosť si doobjednať aj balenia, ktoré boli zasielané mesiace predtým. Jedinou nevýhodou je, že sa nedajú krabice predplatiť na dlhšie obdobie ako jeden mesiac. Tak musíte myslieť na to, aby ste si nezabudli objednať novú krabicu.
 
V tej júnovej som si našla nasledovné produkty:


1. Kokosová voda Chi
2. Batátové chipsy
3. Bombuska
4. Quinoa
5. Čokoláda
6. Restované gaštany

1. Kokosová voda Chi - tú som ako jedinú z balíčku už poznala a používam ju veľmi často.
Len tak na pitie, alebo pridávam do smoothie či miešaných drinkov.
Príspevok nájdete: TU:

2. Batátové chipsy - pre fanúšikov ,,batátov" ako stvorené. Chutia úplne rovnako ako sladké zemiaky - batáty. Majú sladkú chuť, sú jemne posolené. Ich oranžová farba napovedá, že sú plné betakaroténu.


3. Bombuska - tyčinka plná energie. Je veľmi chutná, zjedla som ju z celého balíčka ako prvú, žiaľ nestihla som ju ani odfotiť po rozbalení. Určite si kúpim ďalšie, chuť je úžasná. Táto mala príchuť Maracuja a kokos. Bola šťavnatá. Bombus je česká firma, ktorá vyrába zdravé energetické tyčinky z čisto prírodných surovín. Pri výrobe nepoužívajú tepelnú úpravu.


4. Quinoa - je plodina s vysokým obsahom živín. Podobou pripomína kuskus. Má vysoké hodnoty fytonutrientov a flavonoidov, ktoré sú dôležitým bojovníkom proti rakovine. Je bohatá na mangán, horčík, fosfor a kyselinu listovú. Pôsobí protizápalovo, má pozitívny vplyv na srdce a cievy. Najčastejšie sa používa ako príloha. V zajačej krabici sa nachádzajú tiež recepty, kde je quinoa použitá. 

5. Čokoláda - poctivá mliečna čokoláda posypaná so 100 % Arabicou z Ekvádoru, ktorá obsahuje vysoký podiel kakaa a kakaového masla. Neobsahuje rafinovaný cukor, lecitit ani ďalšie zlepšovadlá. Chuť výborná, zjedená na posedenie.


6. Restované gaštany - podobné gaštany som už mala možnosť ochutnať a boli výborné. Milovníci gaštanov si určite pochutia. Majú vysoký obsah vitamínu C. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že v 100 g čerstvých jedlých gaštanov, nájdeme približne rovnako vitamínov ako v 100 g citrónov. Obsahujú tiež kyselinu listovú, mangán, meď a draslík. Ktorý produkt oslovil teba? Máš tiež rád/a prekvapenia?

#chocolate #quinoa #bombus #bataty #chips #coconut #coconutwater #chi #zajacivkrabici #fromlenka #blogerkycz

Zdroj: www.zajicivkrabici.cz
Share:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig