streda 5. augusta 2015

Zajíci v krabici - Júl 2015

Zajaci v krabici, alebo Zajíci v krabici. Poznáte? Ja ich zbožňujem. Ide o krabicu plnú zdravých a zaujímavých produktov, za ktorú zaplatíte 15 €. Aké produkty nájdete v krabici zostáva vždy do poslednej chvíle veľkým prekvapením. Toto je moja druhá krabica produktov, prvá bola júnová krabica. Našla som v nej veľmi zaujímavé produkty ako dyňový kečup, tyčinka Sweet Veggie, perly z tapioky, rezance z čiernej ryže, Matcha puding, konopný proteín a vanilku Tahini.


1. Dyňový kečup - vo všetkom sa vyrovná obľúbenému kečupu z paradajok. Je vyrobený z dyne Hokkaido, ktorá bola biologicky vypestovaná v Nemecku. Má príjemnú ovocnú a koreňovú chuť s nádychom ostrosti. Neobsahuje lepok, zvýrazňovač chuti, umelé farbivá ani stabilizátory. Nájdete na lobiove


2. Bio puding s Matcha tea - Matcha rastie výhradne na zatienených poliach. Štyri týždne pred zberom sa pole úplne zatieni. Špeciálna tieniaca technika zabráni až 90 % slnečného svetla. Rastlina, ktorá je v tej chvíli takmer v úplnej tme kompenzuje nedostatok svetla intenzívnu produkciu chlorofylu. To činí listy bohatšie na aminokyseliny a typická je pre ne smaragdovo zelená farba. Kvalitnú matchu spoznáte nielen podľa sýtej zelenej farby, ale tiež podľa sladkastej a jemnej chuti.  Matcha obsahuje silnú skupinu antioxidantov, ktoré sú známe ako katechiny. Jedna porcia 2g má rovnaké účinky ako 10 šálkov zeleného čaju. Pomáha znížiť cholesterol a cukor v krvi. Je vhodný pre diabetikov. Ukľudňuje myseľ, zvyšuje sústredenie a pamäť a zlepšuje náladu.


3. Konopný proteín fitness - na Zelená země nájdete konopné potraviny pre zdravší a chutnejší život. V krabici sa nachádzala vzorka spomínaného konopného proteínu fitness,
ktorý je vysoko kvalitný rastlinný sacharidovo - proteínový nápoj. Je špeciálne namiešaný pre športovcov, aktívny životný štýl, výživu a stavbu svalov. Chráni väzy a šľachy. Detoxikuje a optimalizuje trávenie. Obsahuje 23 aminokyselín vyskytujúcich sa v prírode, vrátane 8 esenciálnych, ktoré sú dôležité pre telo. Je tiež bohatý na vlákninu. V tele vytvára zásadité prostredie a napomáha detoxikácii tela tým, že odvádza z tela jedovaté toxíny a ťažké kovy. Je prirodzeným zdrojom vitamínu A, B1, B2, B3, B6, C, D, E,vápnik, horčík, zinok a železo.


4. Ryžové rezance z čiernej ryže - obsahujú veľké množstvo antioxidantov. Sú veľmi podobné antioxidantom v čučoriedkach či populárnom Acai Berry. Eshop s produktami nájdete na makrobiotika.

5. Tapioca perly - od menšej rodinnej firmy s názvom Tapioca puding. Tapioca puding prvýkrát ochutnala zakladateľka firmy Hana v Austrálii. Samotné perličky aj puding môžete zakúpiť na www.tapioca.cz. Topioca je škrob získaný z koreňov manioku. Je to rastlina pôvodom z Ameriky a západnej Indie, kde sú jeho silné, vlákninové korene používané v rôznych formách, tak ako u nás kukuričný, či zemiakový škrob. Z tapioky pripravíte lahodný puding, kašu pre deti, bubble tea, bezlepkové pečivo, prípadne môžete použiť do polievok ako zahusťovadlo, náhradu želatiny na ovocné koláče, alebo ako náhrada ryže. Neobsahuje lepok. 


6. Sweet veggie tyčinka - je síce sladká, ale so zaujímavým podielom zeleniny, ktorý obsahuje. Je raw kvality. Zachováva si množstvo živín. Okrem zeleniny obsahuje ovocie a oriešky.  Je bezlepková. Obsah tyčinky sa suší pri 42 stupňoch. Tyčinka bola výborná, avšak viac ma oslovila tyčinka Bombuska. Tú som si veľmi obľúbila. Nájdete na cereabar.


7. Vanilka Tahiny (Tahitinensis) - vzduchom sušená vanilka pochádza od indického farmára Hermanta. Podľa jeho slov je jeho vanilka najlepšou na svete. Na pravú vanilku len tak v supermarketoch nenarazíte. Dostupná je na vanilkový obchod. S touto vanilkou si môžete doma spraviť jednoducho vanilkový cukor. Taktiež je výborným korením pre osviežujúce sladké dezerty. Viete o tom, že vanilka zvyšuje erotickú príťažlivosť? Je využívaná ako afrodiziakum. Jej používanie je nasledovné: 1 lyžička na pol kg cesta alebo krému alebo 1 lyžička na pol litra mlieka. Vanilka krásne vonia. Veľkou špecialitou obchodu je aj vanilkové víno. Všetky produkty sú vyrobené z pravej, nefalšovanej vanilky. Poštovné je zdarma.


Zaujal ťa niektorý produkt? Ak áno napíš do komentára ktorý :) 

#vanilkovyobchod #tahini #vanilka #sweetveggie #tapioca #noodles #healthy #zajicivkrabici #protein #konope #matcha #matchatea #dynovykecup
 
Share:

3 komentáre

 1. na základe tohto tvojho článku som si aj ja dnes objednala svojich prvých zajacov, tak som zvedavá, čo príde :) ďakujem

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je milé, ja som z toho nadšená! Teraz má prísť tretí balíček :) mám rada prekvapenie a zdravé potraviny v 1, jednoducho skvelý nápad!

   Odstrániť
 2. Děkujeme za zmínku o naší vanilce :-) Až ji vypotřebujete, vyzkoušejte vanilku bourbon nebo vanilkovou pastu, každý druh vanilky jinak voní, jinak chutná ;-) Hezký den přeji, Veronika z Vanilkového obchodu.

  OdpovedaťOdstrániť

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig