sobota 7. novembra 2015

Prírodná kozmetika Weleda - jemné čistiace mlieko a ružový vyhladzujúci denný krémKoncom leta som mala možnosť prvýkrát sa oboznámiť s ďalšou značkou zaoberajúcou sa prírodnou kozmetikou. Dovtedy to bola pre mňa značka neznáma. Momentálne značka spoznaná a plnohodnotne otestovaná. A to do takej miery, že jeden produkt som kompletne spotrebovala. Jedná sa o značku Weleda. Z portfólia ma veľmi zaujali dva produkty a preto som sa ich rozhodla otestovať. Otestovala som nasledovné produkty:

1. Jemné čistiace mlieko Weleda

Obsah: 100 ml
  
Cena: 11,95 € s DPH

Zloženie: voda, sezamový olej, alkohol, jojobový olej, lyzolecitín, zmes prírodných éterických olejov, glyceridy mastných kyselín, výťažky z hamamelisu a podzemku kosatca, xantán

Vôňa: prírodná, bylinná. Nakoľko sa jedná o prírodnú kozmetiku, ktorá nemá umelo vytvorenú vôňu, nie je to žiadna lákavá vôňa. Ale nevadí mi.
 
Konzistencia: jemná, redšia, žltkastej farby

Na produkte mi prekážala sklená fľaša a jej dávkovanie. V prvom rade pri nanášaní sa mi vždy vylialo viac mlieka ako som si želala. A po druhé sklená fľaša je ťažšia, nie moc dobre prenosná. Čo sa týka samotného produktu je výborný. Má veľmi dobré čistiace účinky, dokonca som mala pocit, že po dlhodobom používaní sa mi zlepšila pleť. Bola svieža, hydratovaná a v rovnováhe. Produkt som si veľmi obľúbila a tak som ho stihla behom krátkej doby spotrebovať.

 


Na balení je uvedené, že sa jedná o krémové, čistiace mlieko, ktoré zachováva pleť v zdravej rovnováhe a podporuje jej prirodzené ochranné funkcie. Jemné hĺbkovo čistí bez vysušovania a pomáha odstrániť make-up. Vhodný pre všetky vekové kategórie.

2. Ružový vyhladzujúci denný krém Weleda

Obsah: 30 ml

Cena: 17,49 € s DPH 

Zloženie: Voda, olej z broskyňových jadier, mandľový olej, alkohol, glyceridy mastných kyselín, olej zo semien ruží Moschata, hydrolyzát včelieho vosku, lyzolecitín, výťažky rozchodníka, prasličky a myrhy, xantán, zmes prírodných éterických olejov

Vôňa: Rovnaká ako produkt č. 1 prírodná, bylinná.

Konzistencia: hutnejšia, bielej farby

Tento krém mi pripomína ovocný krém od Dulcie.   Na mňa je však moc mastný, menej sa vpíja. Podľa popisu by mal byť vhodný pre ženy okolo 30-tky. Čiže toto kritérium spĺňam. Má zaujímavé, príjemné balenie. Medzi najobľúbenejšie ho však zaradiť nemôžem.


Na balení sa uvádza, že ružový denný krém je vhodný pre normálnu a suchú pokožku. Predchádza prejavom starnutia a intenzívne podporuje regeneráciu pokožky. Výživný denný krém zjemňuje prvé vrásky a predchádza starnutiu pleti. Vyživuje a chráni pred vonkajšími vplyvmi. Základom je olej zo semien Rosa Moschata v BIO kvalite. Vhodný ako podklad pod make-up. 


Dané produkty si môžete objednať na Weleda eshop alebo v +dm drogerie markt Slovensko 


Zdroj: www.weleda.sk
Photos: Olympus PEN EPL-7

Share:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig