pondelok 23. novembra 2015

Ako byť pekne a prirodzené opálená?

Solárium pozná každý z nás. Navštívila som ho len párkrát v živote a moja skúsenosť je žiaľ negatívna. Žiarenie je veľmi silné, stačí v ňom stráviť zopár minút. Po niekoľkých návštevách sa dostaví niekedy až horčicový výsledok. Cena za minútu je nízka: cca 30 - 50 centov. Keďže som alergická na slnko, vždy som sa snažila pred dovolenkou trošku na silné morské slnko predpripraviť. V soláriu sa mi to však nepodarilo. Po každej návšteve sa u mňa prejavila alergická reakcia ako pri pobyte na slnku, pod očami sa mi spravili pigmentové škvrny. V oblasti dekoltu sa mi objavili červené fľaky. Keďže som chcela s týmto stavom niečo spraviť, začala som pátrať po internete, čo iné ako solárium mi môže pri mojom probléme pomôcť. V tej dobe som sa dopočula o tzv. colláriu. Aj dnes keď spomeniem niekomu názov collárium, tak si ľudia myslia, že som sa pomýlila a chcela som povedať solárium, alebo sa ma spýtajú čo je to collárium, pretože o ňom nikdy nepočuli.

Collárium je kombinácia svetelnej terapie na obnovu kolagénu s liftingovým a revitalizujúcim účinkom na celom tele a prirodzeného UV opálenia. Veľmi rada navštevujem a pár dní pred letnou dovolenkou absolvujem niekoľko týchto 20 minútových terapií v Štúdio Krásy - High care centre. Kolagén vracia pokožke stratenú elasticitu a zlepšuje jej vlhkosť. Pokožka sa stáva podstatne jemnejšia a sviežejšia. Moja skúsenosť je veľmi pozitívna, dokonca mi viditeľne ustúpili pigmentové škvrny vzniknuté návštevou solária.

Pokožku som nemala vysušenú ako sa to stávalo po návšteve solária, ale naopak bola jemná, vlhká a pružná. Oproti soláriu má kolárium prístroj so senzorom pokožky, ktorý meria koncentráciu melanínu pokožky a určí typ pokožky. Opaľovacia procedúra sa tak stáva bezpečnou.


Je možné sa rozhodnúť pre kolagénovú terapiu alebo kolagénovú terapiu spojenú s procedúrou pre zamatové opálenie. Jedinou nevýhodou je cena 65 centov za minútu a dlhšia doba, ktorú musíte stráviť pri danej terapii. Pri soláriu stačí človeku 5, max. 10 min. terapia v colláriu trvá vždy 20 minút. Aby ste získali peknú opálenú pokožku je nutné absolvovať viac sedení ako v soláriu. Ale radšej pomaly, šetrne a doplatiť si. Personál štúdia krásy je veľmi milí a ústretoví a vždy sa sem s radosťou vraciam. 


Ako si na tom ty a opaľovanie?
 (Ďakujem za všetky komentáre)

Zdroj

#studiokrasy #highcarecentrum #trnava #slovakia #slovensko #beauty #sun #monamie #fromlenka #blogerkycz #pink #collarium #solarium

Share:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig