utorok 24. novembra 2015

Zajíci v krabici október 2015

Tento mesiac ku mne doskackali hneď dve balenia zajacov a to októbrové aj novembrové vydanie. Často sa mi stáva, že po objednaní sa mi údaje k platbe hodia do spamu a potom zabudnem uhradiť danú objednávku. Tak sme sa tento mesiac dohodli s dodávateľmi zajacov a mne prišli obe zásielky naraz. Veľmi rada si k daným zajacom objednávam aj produkty, ktoré sa mi osvedčili a ktoré mi chutili. Oproti našim Bio obchodom sú ceny oveľa nižšie a neplatíte poštovné naviac.

A čo sa ukrývalo v októbrovom vydaní?1. Jáhlové cesto od Nominal - je kvalitný polotovar, ktorý šetrí čas pri príprave zdravého obeda, alebo večere. Neobsahuje lepok, farbivá, arómy ani konzervačné látky. Jáhly - je vlastne olúpané bezlepkové proso. Obsahuje: železo, fosfor, horčík, vitamín B, B1 a B2. Vhodné pre alergikov, športovcov aj malé deti.


Rozhodla som sa pripraviť makové a orechové šúlance. Boli rýchle a veľmi chutné. Necítila som veľký rozdiel medzi zemiakovými a jáhlovými. Veľmi sme si pochutili. Príprava bola jednoduchá a rýchla. Určite si plánujem kúpiť ďalšie. Moja maškrtnosť nepozná hranice a tak som si pripravila makovú aj orechovú variantu.2. Hummus chips od Eat Real - pochádzajú od britského výrobcu, sú bezlepkové, vyrobené z cíceru. Sú zdravou náhradou zemiakových lupienkov, majú o 48 % tuku. Neobsahujú umelé farbivá. Tieto chipsy mi pripomínali kečupové Pom-bär, boli chutné, už je po nich.


3. Svätojánske orechy, Chuť Moravy - Mladé, zelené orechy s nevytvorenou šupkou sa
zberajú na svätého Jána. Následne na to sa máčajú vo vode, ktorá sa pravidelne mení. Tento proces trvá 10 - 14 dní, do doby kým šupky orechov zčernejú. Takto sa zjemní horká chuť orechov a naložia sa do nálevu zo zmesi sirupu. Významná látka, ktorú obsahujú zelené orechy a máčaním sa aktivuje je juglon. Dokáže zničiť bunku bez nekrotických procesov, vďaka čomu má potenciál liečiť rakovinu. Má vysoký obsah vitamínu C. Nádherný pohár a balenie, veľmi ma očarilo. Obsah výborný, zaujímavý, ale na môj vkus veľmi veľmi sladký. Maškrtné jazýčky si však pochutia. 


4. Rustig Vanilla od Jordis - Na hrubo pomleté bôby, trstinová šťava a kúsky vanilky. V tomto stave ju často nájdete v Mexiku. Kvalitná čokoláda, akou je táto pomáha znižovať krvný tlak a cholesterol. Obsahuje veľké množstvo flavoidov, čo je látka znižujúca vznik rakoviny, predčasného starnutia a ochorenia kože. Obsah fluóru posilňuje zuby. Draslík je účinný proti stresu. Je tiež dobrým zdrojom minerálov. Po čokoláde sa len zaprášilo. Veľmi jemnučká, roztápala sa na jazyku,  s kúskami vanilky, naozaj kvalitná a vynikajúca.


5. Super snack kakao a lucuma od Iswari - tieto raňajkové zmesi  sú unikátne tým, že sú živou raw stravou. Dané ingrediencie nikdy neboli spracované pri vyššej teplote než 42 st. Okrem toho obsahuje superpotraviny, čo sú potraviny s mimoriadnymi nutričnými kvalitami.  Sú mierne ochutené kokosovým cukrom. Zmes dodáva energiu na dlhú dobu. 
Podľa mňa je táto dobrota vynikajúca. Prevládajúca chuť kakaa je božská! Určite plánujem nakúpiť ďalšie. Existuje aj konopná zmes, ale tá ma neláka.

 

6. Čaj Savory - 1. varianta Carrot curry + Orange spice - originálna chuť exotického kari, kurkumy a zázvoru. Mrkva a zelený čaj dodáva nápoju zemitú chuť a plnosť. Použité korenie prináša chuť tradičného indického pokrmu. Obsahuje jemné tóny ovocia a korenia. 2. varianta Tomato mint + Aged earl grey - čaj je inšpirovaný tradičnou kuchyňou z oblasti Stredozemného mora. Sladká chuť zrelej červenej paradajky sa prepletá so štipľavou chuťou mäty. Čierny čaj bez kofeinu je obohatený zeleninovou chuťou a štipkou korenia. Obsahuje škoricu a citrónovú trávu. Zeleninový čaj chutil ako rajčinová polievka s vegetou, nechutil mi vôbec. Radšej zvolím chutnú rajčinovú polievku. Druhá varianta čaju mi prišla ako klasický čierny čaj, nič špeciálne. Čierne čaje mi celkovo nechutia. Mám rada skôr bylinkové, zelené alebo ovocné.
 


Zajaci ma opäť potešili, teším sa na ďalších. Ešte som Vám dlžná novembrových. 


Ktorý z produktov ťa zaujal?
(Ďakujem za všetky komentáre)

#zajacivkrabici #zajicivkrabici #yummy #mnam #healthy #bio #products #tea #chocolate  #chutmoravy #hummuschips #chips #food #healthyfood
Share:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig