pondelok 28. decembra 2015

Zajíci v krabici november 2015 (listopad 2015)

Opäť som pripravila nový a obľúbený príspevok Zajaci v krabici November 2015. Áno ešte mám voči vám resty a onedlho pridám aj December 2015. Zajaci v krabici asi nikdy neomrzia, obzvlášť keď dostanete krabicu plnú skvelých produktov akou bolo novembrové vydanie. Pre mňa zatiaľ najlepšia krabica, ktorá doteraz dorazila.  A čo sa v krabici ukrývalo?


1. Bombay mix od spoločnosti Cofresh - slaný snack, ktorý obsahuje smažené slíže z celozrnnej múky, mungo fazulky a orechy, najčastejšie arašidy. Sú jemne okorenené zmesou z kmínu, koriandu, kurkumy, chilli a soli. Mne veľmi veľmi chutili, je to niečo iné, zmena oproti klasike, ktorú kupujeme v obchodoch. Určite vyskúšajte.


2. Bio labužnícka Šangri-la od spoločnosti Cereus - je lahodná zmes korenia s vôňou orientu a himaláskej ružovej soli. Vhodná je hlavne pri príprave ázijských jedál, šalátov, grilovanej či dusenej zeleniny či polievok. Pridávať ho môžeme na začiatku či konci varenia, pre zachovania výraznejšej vône. Himalájsku soľ používame doma už vyše roka, je skvelá a hlavne kvalitná. Dnešná kuchynská soľ je výlučne NaCl. Prírodná kryštalická soľ je omnoho viac ako NaCl. Skladá sa nielen z dvoch, ale zo všetkých prírodných prvkov. Jedná sa o prírodné prvky, z ktorých sa skladá naše telo. Korenie som ešte neskúšala, ale teším sa naň.


3. Chia rizoto od LeGracie - aj keď názov neznie vôbec česky, jedná sa o českú rodinnú firmu. Vyrábajú hlavne polievky, ale aj iné rôzne špeciality ako napr. rizoto chia s hruškou. Chia semienka sú chuťou skôr neutrálne, preto do rizota bolo pridané niečo čo má šťavu a to hrušky a špeciálne korenie. Príprava zaberie len pár minút. Inak musím podotknúť, že rizoto bolo vynikajúce. Veľmi dobrá chuť, vôbec nebolo sladké, ale malo šmrnc. Čo by som zmenila? V budúcnosti by som použila len 1/2 dávku pre 2 osoby. Uvarila som totižto celé balenie a rizota bolo zbytočne veľa, mohli sme si pochutnať aj nabudúce.


4. Sušený Bio ananás od spoločnosti Wolfberry - ďalšia česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá hlavne dovozom kustovnice čínskej z Číny. Spoločnosť do predaja zaradila aj ďalšie zdravé potraviny s blahodárnym účinkom ako je bio chlorella, spirulina, schizandra, jujube,
zelený jačmeň, kokosový olej a rôzne múky. Produkt, ktorý bol v balíku - Bio ananás, som dala otestovať sestre. Nakoľko ja ananás nemám rada a preto, by som ťažko zhodnotila jeho chuť. Ona ho priam zbožňuje. Ananás z  balíčka ochutnala, ale chuť ju veľmi nepotešila. Vôbec jej neprípomínala chuť ananásu. Podľa popisu je však veľmi zdravý.


5.  Bio Crawnchies od spoločnosti Lifefood - v ponuke nájdete raw krekry, chleby, energy tyčinky, sušienky, snacky, čokolády... Všetky produkty sú vegánske, bezlepkové, bez laktózy a chemikálií. Neobsahujú žiadny pridaný cukor, ku sladeniu sa používajú ďatle alebo agáve sirup. Tieto Bio chipsy boli naozaj výborné. Mala som možnosť ochutnať už viac variant zdravých chipsov, resp. zeleninových plátkov, ale tieto sú bezkonkurenčné. Obsahujú lanové semienko, zeleninu, slnkom sušené rajčiny, mix cibule papriky a chilli. Sú sušené šetrne pri teplote do 42 st.


6. Múka zo zemných mandlí od spoločnosti Adveni Medical - táto česká spoločnosť sa špecializuje na výrobu bezlepkových zmesí na pečenie z netradičných plodín. Cieľom je poskytnúť múky na výrobu múčnych jedál bez lepku. Múka zo zemných mandlí, resp. šáchorová múka či tigrie orechy. Vyrába sa z podzemných hľúzok, ktoré majú lahodnú mandľovo - lieskovo - orieškovú sladkastú chuť. Majú vysoký obsah vlákniny, pre alergikov sú skvelou náhradou orechov. Znižujú cholesterol, zosilňujú účinok vitamínu C a majú antioxidačný účinok. Je raw kvality, čiže je možné ju používať bez tepelnej úpravy do jogurtov, šalátov, kaší a pečených či nepečených koláčov. 
Ktorý produkt ťa najviac zaujal?
(Ďakujem za všetky komentáre)


#zajicivkrabici #zajacivkrabici #healthy #raw #food #zdravie #health #fit #vitamins #bio 
#life #zivot #fromlenka #blogerkycz
Share:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig