utorok 9. februára 2016

Zajíci v krabici December 2015 (Prosinec 2015)

Zajaci v krabici v decembri prekvapili pekným slameným balením a obsahovali nasledovné produkty:


1. Slaná tradičná pochúťka Taralli - pochutila som si na nej ešte počas vianočných sviatkov. Chuť bola neutrálna a slaná. Nakoľko taralli sa vyrábajú aj v sladkej variante. Pri výrobe sa používajú iba suroviny v bio kvalite. Zaujímavá je aj výroba daného produktu a to vypracovaním cesta, varením vo vode a až následnom pečení.
 

2. Ghítela od Ghíčka - je zmesou ghí, nepraženého kakaa, medu, arašidov a trošky vanilky. Neobsahuje cukor aj napriek tomu je sladká. Trošku mi prekážala konzistencia danej ghítely (bola veľmi tuhá), avšak chuť bola výborná. Balenie bolo veľmi pekné s drevenou lyžičkou. Pohár bol omotaný bielo-červenou šnúrkou. Priznám sa, že už je po ňom. Použila som ho na palacinky (ťažšie sa rozotieralo) a pri raňajkách, namiesto arašidového masla. Objednala som aj klasické  čisté Ghí, ešte som ho však neskúšala. Ghí je plnohodnotná alternatívna tukov. Vzniká pomalým a dlhým varením, pri ktorom sa odparí všetka voda a odstráni sa mliečna bielkovina. Vzniká tak čistý maslový tuk, ktorý si zachová čistú maslovú chuť a vôňu.  Oproti klasickému maslu má výhodu, že sa neprepaľuje a nie je nutné ho skladovať v chladničke. Jeho trvanlivosť je až 12 mesiacov. Najpodstatnejšie sú však jeho blahodárne účinky na zdravie. Pochádza zo starej ájurvédskej receptúry, ktorá popisuje ghí ako elixír života. Pomáha tráveniu, vyživuje nervové a mozgové bunky, má omladzujúce účinky. Používa sa pri varení, dusení, pečení, smažení, alebo mastení.

3. Pečený čaj od Nature NoTea - v balení sa nachádzala príchuť slivka a badyán. Základom každej šálky čaju sú pravé kúsky ovocia, ktoré sú naložené v korení, vlastných šťavách, cukru alebo fruktóze. Spoločnosť Nature NoTea sa venuj výrobe až viac ako 100 druhov kvalitných výrobkov. Všetky bližšie informácie získate na Nature NoTea.
Krásna vonia, má výbornú chuť,  odporúčam hlavne pre tých, ktorí radi sladia čaj. Chutné sú
tiež kúsky ovocia, ktoré sa luhujú. Veľmi ma prekvapil nápad, kde sa dá čaj využiť aj v lete a to pridaním perlivej vody, namiesto vriacej vody. Obal je tiež krásny. (taký retro)


4. Tyčinka s príchuťou jablčnej štrúdle od Markol - kombinácia jablka, hrozienok a škorice, doplnená o chuť pohánky a slnečnicových semienok.  Tyčinka nemala zlú chuť, ale ani ma nenadchla. Stále zostávam preto verná a ospevujem úžasné Bombusky. Kto ich zatiaľ neochutnal môže ľutovať.


5. Kandizovaný zázvor od Wolfberry - v balení bolo veľa rôznych receptov na použitie tohto ovocia.  Je vhodný do perníku, či sušienok. Dá sa použiť aj do čaju, alebo je ho možné jesť ako cukríky.  Zázvor mám najradšej čerstvý a to v čaji. Veľmi mi pomáha hlavne pri prechladnutí.  Nesladím vôbec, a preto tento produkt je určený a odporúčam ho hlavne ľuďom s maškrtným jazýčkom a obľubou zázvoru. Kandizované kúsky sú sladké a pritom jemne pikantné.


A ako to býva u mňa zvykom, opäť som vašou dlžníčkou, nakoľko mám pre vás ďalších zajacov z januára. Vyzerajú veľmi zaujímavo, už teraz sa teším na nový príspevok.

Ktorý produkt ťa zaujal najviac?
(Ďakujem za všetky komentáre)


#zajacivkrabici #zajicivkrabici #wolfberry #markol #pecenycaj #healthy #yummy #ghi #ghitela #taralli #slovakblogger #blogger #fromlenka #blogerkycz  

Share:

2 komentáre

  1. áno sú skvelé :) Niektoré sú však podľa mňa trošku presladené, pre tých, ktorí nesladia.

    OdpovedaťOdstrániť

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig