streda 13. júla 2016

Letné kozmetické inšpirácie od La roche - posay, Ziaja, Bioderma a Gliss kur

Je tu leto a spoločne s ním slnečné a hlavné dlhé dni. No kto by ich nemal rád? Zrazu máme viac času na všetko. Okrem užívania si slnka a leta musíme dbať aj na ochranu kože, očí a vlasov. Dnes vám predstavím úžasné produkty, ktoré jednoznačne stoja za zmienku.  
 

1. La roche - posay - Anthelios

Osviežujúci, ultraľahký sprej na tvár s SPF 50. Vysoká ochrana s efektom neviditeľného závoja. Pomenovanie závoj je veľmi trefné, naniesť na pleť si ho môžete bez použitia rúk a to jednoduchým striekaním priamo na tvár vo vzdialenosti minimálne 15 cm od tváre. Je potrebné ho striekať rovnomerne a zavrieť oči a ústa. Nestriekame ho na rovnaké miesto viac ako 3 sekundy. Je neviditeľný a veľmi jemný. Textúra je komfortná, nemastná a nezanecháva biele stopy. Je možné ho naniesť aj na make-up! Čo sa veľkosti týka je to šikovné kabelkové balenie. Má krásnu sviežu vôňu. Objem: 75 ml. Prvýkrát som ho vyskúšala na festivale Pohoda, na ktorom bolo slnečné, ukážkové počasie. Bola som z neho maximálne prekvapená a to v pozitívnom zmysle. Pri striekaní prípravku na tvár som si myslela, že striekam mimo, alebo sa niečo pokazilo. Bolo to z dôvodu, že obsah a jeho nanášanie striekaním je naozaj jemné ako závoj, nanášanie nie je vôbec cítiť tak, ako pri bežných opaľovacích krémoch. Tento produkt je jednoznačne mojím najväčším favoritom.


 2. Ziaja sun - prípravok na pery a znamienka SPF 30

Je to vodeodolný, mastný prípravok na ochranu pier a znamienok v čase opaľovania. Ideálny je tiež v čase extrémnych klimatických zmien a pre ľudí, ktorí sa aktívne venujú zimným športom. Obsahuje minerálny filter, ktorý zostáva na pokožke a účinne chráni pred škodlivým pôsobením UVA a UVB žiarenia. Chráni predovšetkým citlivé miesta na pokožke a znamienka. Intenzívne hydratuje a premasťuje pery a zabraňuje ich praskaniu. Má hutnejšiu textúru, bielu farbu s výbornou hydratáciou a krásnu vôňu, pri ktorej automaticky po ovoňaní zatváram oči. Objem: 15 ml.


 3. Bioderma - Hydrabio dermálna voda

V lete ju jednoducho musím mať. Úžasné osvieženie v podobe jemnej hmly. Dermálna voda v spreji slúži k uspokojeniu a osvieženiu všetkých typov pokožky aj tej najcitlivejšej. Fixuje make-up a je vhodná po opaľovaní. Je bez parfumácie, je hypoalergénna a nekomedogénna. Obsah: 50 ml. Používajte podľa potreby niekoľkokrát za deň na pokožku celého tela. Presne dávkovaná, osviežujúca čistiaca voda, ktorá upokojuje a zvyšuje pocit pohodlia v horúcich letných dňoch. Vďaka perfektnej rovnováhe minerálnych solí a stopových prvkov Hydrabio Brume dokonale rešpektuje biologické a fyziologické vlastnosti kože, a preto je ideálnym spojencom citlivej pokožky v boji proti rôznym reaktívnym znakom (dermatologické procedúry, odstránenie chĺpkov, vyrážka po holení, spálenie slnkom atď.) a pocitom nepohodlia. Jeho jedinečné zloženie pomáha zvyšovať prah tolerancie pokožky v prípade pôsobenia vonkajších vplyvov. Upokojujúce látky (manitol, zinok) rýchlo a natrvalo zbavujú pokožku pocitu pnutia. Pokožka je upokojená a rozjasnená. Objem: 50 ml. Dostupné je tiež 300 ml balenie. Mne však vyhovuje práve toto ,,kabelkové", šikovné balenie. 
 

4. Gliss Kur - regeneračný sprej pre slnkom namáhané vlasy

Jedná sa o kúru v spreji od spoločnosti Schwarzkopf. Má krásnu kvetinovú, jemne sladkastú až vanilkovú vôňu. Jedná sa o výborný sprej na leto, nakoľko obsahuje UVA a UVB filter, ktorý chráni naše vlasy pred slnečnými lúčmi. Vlasy vyživuje a regeneruje. Okrem spomínaného uľahčuje aj rozčesávanie. Nanáša sa na umyté vlasy, prípravok sa neoplachuje. Objem: 150 ml. Obsahuje extrakt kvetu MONOI.


 3.  Photoderm Max - Opaľovacia hmla SPF 50

Maximálna anti - UVA - UVB ochrana v kombinácii s patentom bunkovej bioochrany predchádza solárnym intoleranciám. Tento exkluzívny patent má dva hlavné účinky: Ochrana a stimulácia obranyschopnosti pokožky (imunity) počas pobytu na slnku a biologická ochrana genómu pokožky, kožných buniek a tkanív. Je vysoko vodeodolná. Je hypoalergénna, nekomedogénna, bez parabénov a parfumovaná s výbornou toleranciou. 
Farba po nastriekaní je bledožltá, treba ju ešte dodatočne rozotrieť. Pre použitie prípravku na tvár je potrebné ho najprv naniesť na ruky. Opaľovacia hmla je veľmi výstižný názov, pretože po streknutí sa prípravok šíri na pokožku vo forme jemnej hmly. Má príjemnú vôňu ako všetky prípravky rady Photoderm. Objem: 150 ml. Prípravok ma dostatočne ochránil a aj po dlhom pobyte na slnku som nemala žiadne spálenia kože.


6. Ziaja - Osviežujúci sprej na tvár, telo a vlasy

Novinkou od Ziaja je osviežujúci sprej na tvár, telo a vlasy. Je jemný, hydratačný a osviežujúci s vôňou kvetov, citrusov a bylín.  Podľa popisu má revitalizovať telo a myseľ a zanechávať pocit sviežosti. Má naozaj prekrásnu, jemnú, sviežu vôňu, priam relaxačnú. Je vhodný na denné používanie, tiež pri cestovaní, po cvičení, pri pobyte v suchých miestnostiach a najmä počas horúcich letných dní a po opaľovaní. Nanáša sa podľa potreby. Úžasne osviežuje, určite si ho rýchlo obľúbite. Objem: 100 ml.


Ktorý z produktov ťa najviac oslovil?
(Ďakujem za všetky komentáre)
Share:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig