utorok 6. septembra 2016

Fitlist - jedalníček s plánom na cvičenie zdarma + súťaž o prémiový program

Tak ako každý rok v lete som podľahla všetkému nezdravému. Moja niekoľko mesačná snaha je zrazu preč. Keďže som pribrala a vynechala pohyb, necítim sa vôbec dobre. Pokúsim sa preto podniknúť také kroky, aby som sa cítila opäť výborne, resp. bola vo svojej koži. Je potrebné sa hlavne začať hýbať, cvičiť a vynechať čo najviac ,,nezdravostí" zo svojho jedálnička. Dokonca sa na to teším. Dôležité je nájsť si čas, spraviť poriadny potravinový nákup, naplánovať jedálniček a ísť smelo do toho. Po a popri mojich plánovaných dovolenkách idem určite na to. Nedávno som zaregistrovala stránku: Fitlist.sk, kde po registrácii máte možnosť získať jedálniček na úpravu hmotnosti úplne zdarma. Fitlist využilo už takmer 100 000 ľudí. Je možné stiahnuť aplikáciu aj do mobilu.

Čo sa stravovania týka nájdete tu veľa inšpiratívnych receptov v kategóriách: raňajky, desiata, obed, olovrant a večera. Postupne pribúdajú nové a nové recepty. Na všetky novinky, cviky, pridané recepty na Fitliste používatelia upozorňovaní tak, ako sme zvyknutí na FB. To sa mi páči, pretože je to veľmi prehľadné. Dovolila som si vybrať na ukážku zopár chutných receptov:

Raňajky:

1. Jednohubky Feta
2. Malinovo - mandľový jogurt
3. Šalát so šunkou a kozím syrom
4. Tvarohový pribináčik


Desiata:

1. Mozzarella s paradajkou a avokádom
2. Proteínové smoothie s čučoriedkami
3. Syr feta s avokádom
4. Tuniaková nátierka

 
Obed:

1. Červená fazuľa s ryžou a zeleninou
2. Kuracie stehno a pohánka
3. Morčacie stehno so pšenom a šampiónami
4. Kurací stejk so zeleninovou živánskou


Olovrant:

1. Jednohubky gouda
2. Plnené paradajky
3. Strúhané jablká s orechami a so škoricou
4. Žeruchový tuniak


Večera:

1. Morčacie prsia na zelenom
2. Morčacie prsia so šošovicou
3. Prošuto s olivami
4. Volské oko so syrom


Ak sa vám recept nepozdáva, jednoducho stlačíte tlačidlo ,,Zmeniť jedlo" a navolí sa tak nový recept. Nový recept nabehne do niekoľko sekúnd, pri načítaní nabehne  milý obrázok mačky so slovíčkom ,,Sekundičku." Fakt veľmi milé. Aj som sa na nej pousmiala. Pri prémiovom balíku (o tom vám napíšem nižšie) je o cca 700 receptov viac ako v bezplatnej verzii. Okrem toho nájdete na spriatelenej stránke FitnessGuru.sk veľa ďalších zaujímavých receptov bez povinnosti kúpy spoplatneného balíka.

Čo sa cvičeniaka pri bezplatnom členstve nájdete len zopár cvikov ako napr. plank a obrátený plank. Cviky sú rozdelené do schém A a B.  Podľa rozvrhu schém sa potom vykonávajú dané cvičenia. Pri spoplatnenej verzii je cvikov viac, ale pevne verím, že časom pribudnú ďalšie a každý si nájde tie svoje obľúbené. Takýto program som už skúšala cez Fitshaker a neváhala som ani chvíľu a zaplatila si prémiový balík. Čo sa Fitlistu týka zatiaľ kúpu prémiového balíka neplánujem.


Ak vás zaujal bezplatný program a chcete ho porovnať s tým spoplatneným máte možnosť vyskúšať ho na celý jeden deň zdarma priamo TU. Ak sa rozhodnete program vyskúšať, budem rada, keď mi svoju vlastnú skúsenosť napíšete dolu do komentára. V prípade záujmu o prémiový balíček je možné si ho objednať na rôzne dlhú dobu, bližšie informácie nájdete TU: Pre porovnanie klasický jedálniček s konzultáciami stojí cca 100 €, no vo Fitliste je to 14,90 €. Cvičenie s trénerom stojí od 10 €/hod.  Ak si to prepočítate, pri cvičení 2x týždenne je to za mesiac 8 cvičení, čo je min. 80 €. Ako som spomínala pri spomínanom Fitshaker sa mi cvičenia páčili oveľa viac. Nájdete tu oveľa väčší výber bezplatných aj spoplatnených cvičení, ktoré sú naozaj zábavné a pritom účinné a na druhý deň sa s určitosťou dostaví ,,očakávaná svalovica." Tu však chýba jedálniček, ktorý je zase vo Fitliste. Tip na dobré recepty zdarma nájdete aj TU.  Mám doma aj knižku, ale jej kúpa je podľa mňa zbytočná. Na internete dnes nájdete naozaj veľa receptov, ktoré sú postačujúce. Rada ,,šmírujem" a inšpirujem sa receptami aj na Instagrame, stačí použiť hashtag #healthyfood.

Okrem spomínaného na stránke Fitlist.sk k dispozícii aj desiatky kupónov so zľavami do eshopov ako napr. Fitplus, TPD, Športová výživa, Crystal shop, 4home atď. Pre používateľov, ktorí využívajú prémiový balík zľavy vyššie. Taktiež sú na stránke dostupné rôzne príspevky, rady a tipy ohľadom zdravia a chudnutia. 

Na záver by som dodala len toľko, že za skúšku Fitlistu nič nedáte, je úplne zdarma, preto neváhajte a vyskúšajte ho. Urobíte si tak vlastný názor naň. Prémiový balík vám však neodporúčam, je zbytočné platiť poplatky v dobe, kedy je možnosť získať recepty aj cvičenia zdarma na FB, youtube, či Instagrame. Dokonca si dovolím tvrdiť, že dokážete nájsť oveľa záživnejšie cvičenia a zaujímavejšie recepty. Vývoj stránky je na dobrej ceste, ale treba popracovať na množstve receptov a cvičení.

Súťaž:

Troch šťastlivcov čaká program Prémium na celý mesiac zdarma. 

Stačí správne odpovedať na súťažnú otázku:
Aký eshop je prvý v ponuke zľavových kupónov na stránke fitlist.sk?

Zo všetkých správnych odpovedí, vyžrebujem troch šťastlivcov, ktorú vyhrajú spomínaný prémiový program na celý mesiac zdarma.

Súťaž potrvá do  10.09.2016, nasledujúci deň vyžrebujem troch víťazov. Odpovede na súťažnú otázku posielajte na mail: fromlenka@gmail.com

Share:

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig