utorok 8. novembra 2016

Russell Hobbs Aura kuchynský robot 23490-56

Okrem kategórie krása, cestovanie, ktorej sa venujem na blogu najviac, som sa rozhodla popracovať aj na kategórii Jedlo a recepty, ktorú postupne obohatím o rôzne recepty, ktoré máte tak radi. Veľký pomocník každej gazdinky je určite kuchynský robot. Uľahčí nám nielen prácu, ale hlavne ušetrí čas. Jedného elegantného fešáka som sa rozhodla vyskúšať. Ide o kuchynský robot značky Russell Hobbs. Táto spoločnosť má v ponuke veľký výber domácich spotrebičov ako napríklad odšťavovače, hriankovače, toustovače, parný hrniec, rýchlovarná kanvica... Nájdete ich v rôznych útvaroch a farebných prevedeniach. Ale vráťme sa k spomínanému kuchynskému robotu. Jeho biele prevedenie na prvý pohľad púta pozornosť. Je strednej veľkosti, jeho rozmery sú: dĺžka 425 mm x šírka 278 mm x výška 370 mm.


Má vysokú 4,5 l nerezovú misu, na ktorú sa dá nasadiť plastový kryt proti prskaniu s otvorom na pridávanie surovín. Výkon 700 W, je stredne hlučný, ako každý robot s takýmto výkonom.


Je možnosť vybrať si z 8-mich stupňov rýchlostí. Má síce plastové telo, avšak so systémom kovových prevodov motora. Na robote je možnosť sklopenia hlavy pre jednoduché odstránenie nádstavcov a misy.


Na spodnej časti sú prísavky (nožičky), ktoré zabezpečujú stabilitu prístroja. Nachádza sa tu aj priestor na skladovanie kábla. V balení nájdete tri nádstavce na  mixovanie, hnetenie a
šľahanie.

1. Nádstavec na šľahanie
 

2. Nádstavec na hnetenie (tzv. hák)


3. Nádstavec na miešanie


Okrem spomínaných nájdete v balení aj ďalších pomocníkov:

1. Mlynček na mäso
 

2. Odšťavovač


3.  Krájač a strúhač


A ešte pohľad na všetky nádstavce v balení.


Ukážka hlučnosti robota v akcii:


Po čase dopĺňam aj fotky a skúsenosti s použitím nádstavca na mletie orechov. Hlučnosť ako pri štandardnom robote. Orechy pomlelo veľmi dobre a rýchlo. Stačí položiť pod strúhadlo misku, pustiť robot a orechy máte behom chvíle pomleté. 


Melieme, melieme, melieme :)Vyskúšala som aj odšťavovač, kde som odšťavila cca 5 stredných pomarančov. Džús bol vynikajúci. Pomarančová šťava obsahovala aj dužinu. Tvrdšie ovocie som zatiaľ odšťavovať neskúšala. Máme doma aj samostatný odšťavovač. Tento odšťavovač sa s ním samozrejme nedá zrovnávať. Myslím, že je fajn, že tento nádstavec sa nachádza vo výbave robota.


Plusy a mínusy kuchynského robota:

+ Vysoká nerezová misa, v ktorej sa suroviny premiešajú bez akéhokoľvek špliechania.
+ Veľmi dobrá práca a miesenie hustých ciest a krémov.
+ Vzhľad kuchynského robota.
+ Prísavky (nožičky), ktoré zabezpečujú stabilitu prístroja.
+ Veľký výber nádstavcov (šlahanie, miešanie, hnetenie, strúhanie, krájanie, odšťavovanie, mletie).

- Po nasadení plastového krytu s otvorom na pridávanie surovín sa ťažko pridávajú (sypké veci ako ka, cukor...).   
- Plastová konštrukcia robota.
- Plastový úchyt nádstavca na šľahanie.

A na záver jeden z výtvorov s pomocníkom ,,Russellom". Šťavnatá tvarohová bábovka. Recept nájdeš tu:Akého kuchynského pomocníka používaš ty? Ktorý pomocník je pre teba skôr ,,lapačom" prachu ako pomocníkom? Poznáš značku Russell Hobbs?  

(Ďakujem za všetky komentáre)
Share:

4 komentáre

 1. Túto značku som doposiaľ nepoznala, ja zatiaľ používam, len klasický mixér, ale dúfam, že sa raz dopracujem aj k vlastnému kuchynskému robotu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja už robot doma mám, toto je ale nový člen :) a je to veľký pomocník. Ale taktiež mám aj klasický mixér a robím s obomi. Na mojom mi však chýba strúhač, tak vyskúšam na tomto :) tiež som túto značku nepoznala, ale majú v ponuke skvelé domáce spotrebiče.

   Odstrániť
 2. Ja nemám robot, práve zvažujem, a skúšala si miesiť aj kysnuté cesto? Čo je ten výkon dostatočný?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Linda na tomto konkrétnom robote ešte nie, ale plánujem vyskúšať aj tento nádstavec a v ďalšom príspevku popíšem svoje skúsenosti, prípadne aj natočím. :)

   Odstrániť

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig