streda 24. mája 2017

Prvý deň kurzu IMAGE MAKER vo FAME.skOdkedy sa venujem blogovaniu, túžila som absolvovať beauty, fashion a hairstyle kurz. Práve v túto nedeľu som si začala plniť svoje túžby a zúčastnila sa prvého dňa kurzu IMAGE MAKER 7 v 1 vo FAME.sk (fashion and media education). Pre vysvetlenie jedná sa o všetky tieto kurzy v jednom, kde sa počas 12 nedieľ a 84 hodín naučím líčiť, česať, tvoriť účesy, či outfity. Som zvedavá, či sa moje líčenie, česanie a vedomosti posunú na inú úroveň. Priznám sa veľmi sa na to teším!


Na začiatku kurzu sme sa zoznámili s našou lektorkou Katkou a dievčatami, ktoré rovnako ako ja absolvujú kurz IMAGE MAKER 7 v 1. Dostali sme aj líčiace štetce a materiál k teórii. Štetce sme si každá označili svojou farbou (lakom na nechty), aby sa nám pri líčení nepoplietli. A veru bol to skvelý nápad! Môže sa totiž stať, že nechcene zbalíte alebo použijete aj štetce vašej susedky.


Ďalej sme prebrali teóriu líčenia ako typy pleti, stavy pleti, správny postup odličovania, čistenie pleti, typy a starostlivosť o štetce a v závere sme si povedali o všetkých kozmetických nevyhnutnostiach, ktoré potrebujeme pri líčení. (make-up, rúž, fixátor, rozjasňovač, bronzer) atď. Doplnila som si vedomosti a poznačila tiež obľúbené produkty našej lektorky.

Vždy si nechám rada poradiť a odporučiť overené produkty. Presne tak, ako sa o to snažím ja v mojich príspevkoch - odporúčať vám mnou obľúbené a overené produkty. Určite si chcem zaobstarať  štetec na očnú linku od MAC 210, pretože ma veľmi oslovil tvar jej štetca. Myslím, že by sme sa mohli skamarátiť. Taký typ štetca nemám, ale linka od Nyx, ktorú používam má rovnaký tvar. Kvôli jednoduchému ,,linkovaniu" sa stala mojou obľúbenou očnou linkou. Okrem toho nám bola odporučená podkladová báza od Make up for ever - Step a make-up od estee lauder - Double Wear. Ten som plánovala kúpiť už na základe odporúčania kamarátky. Čakala som však na to, kým pôjdem do Bratislavy a nechám si odmerať prístrojom svoj odtieň pokožky pre správny výber odtieňa make-upu. A vyšlo to, make-up mám od včera doma. Počujem na neho chvály zo všetkých strán, tak som naň veľmi zvedavá. Mám bledú pleť a preto mi vyšiel odtieň Ivory Nude. Ďalším skvelým produktom, ktorý nám Katka odporučila je fixačný sprej Prime fix + od MAC-u. Viaceré dievčatá z kurzu chválili fixačné spreje a preto ma motivovali k ich zaobstaraniu a využívaniu. Jeden síce doma mám, no nevyužívala som ho.

Neskôr sme teoretickú časť vymenili za praktickú a presunuli sa do miestnosti plnej líčidiel a vlasových prípravkov. Ako to tam vyzeralo si môžete všimnúť na nasledujúcich záberoch.Lektorke Katke prišla ,,modelka", na ktorej nám ukázala postupné kroky líčenia. Počas toho ako Katka líčila, nám všetko podrobne popisovala a hovorila aký ďalší krok nasleduje. Veľmi sa mi páči Katkine motto: ,,Viac je viac!". A má jednoznačne pravdu, hlavne výsledné fotenia našich premien potrebujú viac make-upu ako obvykle. Hovorí sa, že fotka znesie veľa. Veľmi ma bavilo sledovať postupy pri líčení. Spolu s dievčatami sme sa zhodli, že výsledné Katkine líčenie bolo veľmi pekné. Čo hovoríte naň vy? Potom sme sa líčili už každá sama. Myslím, že naše líčenia boli tiež veľmi pekné. Stali sa z nás iné ženy. Škoda, že fotografia veľmi skresluje a líčenia nie sú také ako v skutočnosti. Ja som aj po ceste domov a doma pozorovala ešte zopár hodín v zrkadle moje líčenie. Nevedela som sa vynadívať. Žiaľ žiadna z fotografií nezachytila skutočné líčenie. Nabudúce to však napravím a budem sa snažiť zachytiť moju a premenu dievčat čo najlepšie. A tu už je spomínaná Katkina modelka a jej premena.


Tu sa mi podarilo zachytiť dievčatá v akcii, kde si fotili výsledné Katkine líčenie. 


Posledné dve fotografie prikladám od FAME.sk, aby ste mohli vidieť v akcii aj mňa. Na prvej fotografii sme sústredené na svoju prácu, blendujeme osto šesť a postupujeme v líčení krok za krokom, ako nám Katka ukázala. Na druhej je výsledok nášho líčenia. V skutočnosti naše líčenia vyzerali omnoho lepšie. Je umenie odfotiť pekne líčenie a to je ďalší z mojich cieľov, naučiť sa to. Nielen ho dobre odfotiť, ale následne aj kvalitne upraviť.


Z prvého dňa kurzu som prišla nadšená, plná elánu, radosti, nových skúseností a chuti do líčenia. Dievčatá na kurze sú perfektné, milé, usmievavé a už teraz bolo vidieť, že budeme skvelá skupinka. Ďalšiu nedeľu nás čaká ,,hair style" a naň sa neskutočne teším. Som zvedavá, či si budem po tomto dni vedieť vykúzliť nejaký pekný účes. U mňa sú totiž klasika rozpustené vlasy. Nie kvôli obľube, ale kvôli vlasovej gramotnosti. Zo soboty na nedeľu svadbujeme, tak to bude náročná nedeľa. Ale nevadí musím to zvládnuť. A samozrejme aj ďalší deň kurzu vám určite zdokumentujem a následne na to zverejním u mňa na blogu. Tešíte sa?
Share:

12 komentárov

 1. Super! Dakujeme za krasny blog! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nádherné fotky :) Muselo to byť skvelé!

  www.frenchstyle.eu

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Chloé ďakujem krásne. Áno je to úžasné a každá nedeľa strávená tu. Fotím veľmi rada, tak pochvala na fotenie vždy poteší. <3

   Odstrániť
 3. tak to je super! mňa čaká onedlho tiež kurz líčenia, ale iba jednodňový, a už sa tak teším po týchto tvojich fotkách :) držím palce aj naďalej Leni :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veron je tam úžasne, veľmi ma to baví! To je paráda, že ideš na jednodňový a kam? :) Som rada, že som ťa navnadila <3 Ďakujem moc aj ja držím palce Veron!

   Odstrániť
 4. joooj celý čas som čakala na fotku tvojho líčenia, ale rozumiem, že na fotku je to niekedy ťažké zachytiť a veru zrkadlovka veľmi pohlcuje farby :) som rada, že sa ti páčilo, raz som na tomto kurze robila modelku :)
  Drew's beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vyzerá to super! Musela tam byť super atmosféra. Aspoň tebe sa tam podarilo dostať ✿

  Blog de la Licorne

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno podarilo. Boli sme super skupinka a mali sme úžasnú lektorku. Veľa som sa toho dozvedela aj naučila. :)

   Odstrániť

© From Lenka | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig