22 tipov, ktoré ti zaručene zlepšia náladu

S úsmevom ide všetko ľahšie. Mať okolo seba veselých, pozitívnych ľudí má veľkú výhodu, nakoľko dobrá nálada je prudko nákazlivá. Niekedy sa však stáva, že nastanú okolnosti vďaka, ktorým nálada pominie. Pripravila som preto až 22 tipov, ktoré ti ju zaručene dokážu zlepšiť.

1. Výlet – naštartujte nohy, bicykel, auto, kolobežku, či akýkoľvek dopravný prostriedok a vyberte sa na výlet. Kamkoľvek, s kýmkoľvek. Nemáte s kým? Určite si vystačíte! Niekedy je aj božské ticho a pokoj na nezaplatenie. Máme predsa toľko možností kam ísť a čo vidieť. Už len ten pocit, že tam ideme, nám spraví neskutočne dobrú náladu. A tento pocit sa nás bude držať ešte aj po návrate domov. My sme sa minulú krásnu slnečnú, jesennú nedeľu vybrali do neďalekých Smoleníc. 
2. Prechádzka v lese – tá nám nielen zlepší náladu, ale dokáže nás dobiť energiou. Pohyb na čerstvom vzduchu je zdravý a okrem toho zeleň veľmi dobre pôsobí na psychiku. My sme navštívili les aj teraz na jeseň a videli sme hotový pestrofarebný karneval.

3. Slnko – a k tomu príjemné počasie spôsobilo, že väčšina ľudí strávila minulý krásny slnečný víkend vonku. Slnko v správnej miere nám do tela dopraví vitamín D, ktorý sa postará aj o našu náladu.

4. Sneh – prvý sneh. Áno! Jeho vŕzgajúci zvuk, ktorý vydáva, keď po ňom kráčate. Krásny výhľad na zasneženú krajinu, snehuliaky, cencúle, stopy zvierat a ľudí, vôňa čaju, vareného vína, medoviny, plameň horiacej sviečky, či teplo krbu. To teplo domova po návrate domov z vonku a zdravá červeň v lícach.

5. Materiálne potešenie –  materiálne veci nám dokážu vyčariť úsmev, spraviť radosť aj v prípade, že ide o maličkosť. Nové topánky, kabelka, sveter, rúž, lak na nechty, ponožky, či hodinky. Tie spravili nedávno radosť mne. Krásne, zlaté, elegantné s jemnými, trblietavými kamienkami mojej obľúbenej značky Michael Kors. A ešte boli aj v zľave! Tieto a kopu ďalších hodiniek nájdete na hodinky.sk. A sú oveľa lacnejšie ako v kamenných predajniach. Rada robím radosť nielen sebe, ale aj svojim blízkym.

6. Jóga – kto skúsil vie, že nálada a psychická pohoda po tomto cvičení je zaručená. Dnes som bola po dlhšej dobe na jóge pre začiatočníkov a bolo to úžasné. Išla som tam s pocitom únavy z práce a odchádzala som ako nový človek. Učili sme sa dýchať a tiež prvé pozície. Dokonca som sa pristihla ako som zaspala a prisnil sa mi sen. Veľmi ma to pobavilo a aj naladilo. Počas cvičenia uvoľníte maximálne svoju myseľ. Keď sa sústredíte na svoj dych a správne dýchanie, uvedomíte si, aký je vás život uponáhľaný, stresujúci a aké je vaše dýchanie plytké. Zhlboka a pomaly dýchať do pľúc či brucha bolo tak príjemné, tak uvoľňujúce. Dokonca niektoré dýchacie techniky sme dostali spísané aj na papieri a tak ho môžem praktizovať aj doma.

7. Spoločnosť – nie je nad dobrú spoločnosť. Tá nám veru dokáže zlepšiť náladu. Stretnutie s priateľmi nás vždy naladí a aj preto sú priatelia, tak dôležité osoby v našich životoch.

8. Opustenie pracoviska – koniec pracovnej doby je jednoznačne dôvod pre dobrú náladu. Po práci si predsa môžeme užiť voľný čas a robiť to čo nás baví, prípadne si oddýchnuť, alebo absolvovať ďalšie kroky, ktoré nám jednoznačne zlepšia náladu.

9. Piatok – a keď k tomu opúšťame pracovisko v piatok, nemôže byť lepšia kombinácia. Víkend pred nami!


10. Predĺžený víkend –  ak sa nám pošťastí a sviatok pripadá na piatok, alebo pondelok, určite nám zlepší náladu práve predĺžený víkend. Prípadne si môžeme spraviť viac takýchto víkendov, stačí si nahlásiť dovolenku.

  
11. Hudba – tak to je liek na všetko. Pokiaľ počujem moje obľúbené piesne, žánre, či štýl, vždy ma to núti sa hýbať, prípadne pískať, poklepkávať si rukou, či podupkávať nohou. Mňa vie napríklad rozveseliť aj hudba v aute, vtedy si rada spievam v zmysle (,,Spievaj ako počuješ!“) Omyl čítaj znovu. (,,Škriekaj ako počuješ!)“.


12. Dobrá komédia – nie je nad dobrú komédiu. Zaručene dokáže zlepšiť náladu, na perách vyčarí opakovaný úsmev a pocit šťastia. Odporučíte mi nejakú dobrú? Už dlho som žiadnu nevidela. Píšte dolu do komentára. Ďakujem!

13. Pochvala – tak málo stačí k radosti a dobrej nálade. Veľakrát si človek zaslúži pochváliť, nepovieme mu to a často si to len pomyslíme. Dokonca to čo spraví, berieme ako samozrejmosť. Pozor chváliť treba, nič nás to predsa nestojí. Pochvala by mala byť každopádne úprimná.

14. Staré fotky – nedávno som hľadala kvôli jednému článku fotografiu, ktorú sa mi aj tak nepodarilo nájsť. Čo sa však udialo? Vďaka tomu som sa niekoľko hodín hrabala vo fotografiách, prezerala videá, spomínala, smiala som sa sama na sebe. Čo som to mala preboha za vlasy? A čo to oblečenie? Uvedomila som si, že zrejeme do krásy. Čím sme starší, tým sme krajší. Súhlasíte? Bol to príjemne strávený čas. V dnešnej dobe len veľa fotíme a potom si málokedy nájdeme čas, aby sme si tieto zábery pozreli opäť. Stojí to však za to. Vyskúšajte to! Dokonca je príjemné,  vytvárať si albumy s tlačenými fotografiami, tak ako to bolo niekedy.

15. Sprav niečo čo si dlho odkladal/a – ten pocit po tom, čo spravíš niečo čo si dlho predlho odkladal/a je nepopísateľný. Po samotnom uskutočnení sme so sebou tak spokojní, že nám to zaručene zdvihne náladu.  Ja som konečne bola zaslať nejaké balíky zo súťaží a okrem toho aj iné. Ten pocit po tom, keď mi začali chodiť od vás radostné správy, že im boli doručené bol skvelý. Návštevu pošty som odkladala už asi tretí týždeň a nechcela som už viac čakať. Síce som si vystála asi polhodinovú radu, ale stálo to za to. Teraz sa chystám spraviť poriadky v domácnosti. Keď píšem príspevky, fotím, testujem, nemám toľko času ako niekedy.

16. Relaxačný kúpeľ – áno, áno, áno! Horúci, voňavý relaxačný kúpeľ je pohladenie pre zmysly, dušu aj telo. Milujem bomby a oleje do kúpeľa. Teraz si dokonca užívam novinku a to mlieko do kúpeľa, ktoré obsahuje aj lupene ruží.  Niekedy to okorením sviečkou a vínom. Ááá, to je potom ešte len nálada. 
 

17. Masáž – neviem ako vy, ale ja sa po masáži cítim ako znovuzrodená. Už viackrát som sa pristihla, ako tam dokážem maximálne vypnúť. Vypnúť v tom zmysle, že sa mi podarilo párkrát pri nej zaspať, až tak, že sa prisnilo zopár snov. Úplne na ,,tvrďáka“. Poznám veľa ľudí, ktorý nikdy neokúsili masáž a veru nevedia o čo prichádzajú. Mám pravdu?

18. Úsmev – aj keď nemáte zrovna náladu, samotný úsmev, (grimasa úsmevu) vám ju dokáže postupne prinavrátiť. Ak nemáte zrovna na silený úsmev náladu, skúste niektoré z predchádzajúcich tipov. (Napr. sledovanie starých fotiek, videí, komédie…)


19. Ticho – každý z nás má aj také dni, kedy si vystačí najradšej sám so sebou. Sila ticha vtedy zohráva veľkú úlohu.

20. Tvoja rodina alebo polovička – Jednoznačne! Kto iný by vás dokázal lepšie naladiť ako váš partner, priateľ, či manžel, alebo najbližšia rodina. Mne dokáže vždy vyvolať úsmev na tvári a zlepšiť náladu, keď vstanem skôr ako môj manžel a akonáhle to zistí, pomaličky sa presunie do mojej postele na miesto, ktoré som celú noc vyhrievala. Cíti moje teplo, teplo domova. Nádherné! 
21. Káva – kávičkári mi dajú za pravdu. Tento lahodný ,,mok“ zlepší náladu okamžite a hlavne počas pracovných dní. Vtedy ju potrebujeme ako soľ! Nielen chuť, ale aj samotná aróma sa tiež postará o spomínanú náladu. 

22. Milý prístup cudzích ľudí – určite nám dokáže zlepšiť náladu aj milá/ý predávajúca/i v obchode. S takými sa stretávame stále menej a menej. Dokonca ak je niekto prehnane milý, tak sa mi to zdá byť až neuveriteľné. Prípadne taký gentleman, ktorý vám otvorí dvere do výťahu, alebo v obchode (nemusí to byť zrovna vaša polovička). Môže to byť aj skupina ľudí, ktorí stoja v rade v obchode a pustia vás dopredu, lebo vidia, že máte v ruke len zopár vecí. Prípadne cudzí ľudia, ktorí pochvália váš vzhľad,oblečenie, alebo si všimnú na vás nejaký drobný detail.

A čo dokáže zlepšiť náladu tebe?
Share:

2 Comments

  1. 28. októbra 2017 / 23:07

    Dominika ďakujem krásne! Plánujem ďalšie 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *