Japonská kozmetika Sakura cosmetics


Každé leto dostávam tie isté otázky. Ty že si bola na dovolenke? Vyhýbala si sa slnku? Predstavte si áno! Som zástanca toho, že všetkého treba s mierou, vrátane slnečných lúčov. Nikdy som sa nenaháňala za hnedou pokožkou, naopak. Páči sa mi, keď má žena porcelánovú pleť. Uvažujem rozumom, alebo ako japonská žena? Tie sú totiž presvedčené, že vnútorné zdravie organizmu sa odráža na ich vzhľade. Musím len súhlasiť! V Japonsku sa za krásnu pokožku považuje tá, ktorá je jemná, svetlá a čistá. Japonské ženy sú nadpriemerne krásne, ich pokožka nestarne. Starostlivosť o pleť je pre ne určitým rituálom. Japonská kozmetika sa preslávila svojim prístupom k starostlivosti o pleť. Svoju pozornosť upriamuje na spojenie prírodných a organických látok s tradičnými japonskými receptúrami spojené s najmodernejšími výrobnými technológiami. Japonci sú známi svojou zaujatosťou k zdravému životnému štýlu. Vďaka sakuracosmetics som mala možnosť vyskúšať tieto dva produkty ,,Made in Japan“. 

1. Krém na ruky kadidlo Makanai tejto značky je najpredávanejší produkt v Európe. Sľubuje výnimočne krásne, hladké ruky a rýchlu vstrebateľnosť do pokožky. Hádajte ako vonia? Žiadna jahoda, vanilka ani kokos, ale kadidlo. Mali ste už produkt s touto vôňou?  Kadidlo tzv. tekuté zlato je živica známa najmä z náboženských obradov. V Ázii sa využíva pri rôznych liečbach. Má neutrálnu vôňu. Tento vysoko koncentrovaný krém je zložený z čisto prírodných zložiek. Zaujímavou zložkou, ktorú obsahuje je membrána z vaječných škrupín, preto nie je vegánsky. Obsah: 50 g. Cena cca 24 €.

Moja skúsenosť: Po nanesení krému na ruky som nemala pocit ako pri klasickom kréme. Je iný, zaujímavý, nezanecháva mastnú pokožku, ruky zostávajú po použití veľmi jemné. Okrem toho cítim lepivý pocit, ktorý však po pár minútach zmizne. Vôňu neviem špecifikovať, je zvláštna a moc sa mi nepáči. No napriek tomu je to vydarený a veľmi zaujímavý krém.

2. Balzam na pery s čiastočkami zlata Makanai sľubuje úžasne a krásne lesklé pery. Obsahuje čiastočky zlata a hodvábny prášok vyrobený z prírodných zložiek ako je bambucké maslo a jojobový olej, ktoré perám poskytnú dôkladnú ochranu pred suchom a podráždeniami spôsobenými klimatickými zmenami. Je zaradený do 100 % prírodnej kozmetiky. Obsah 8 g. Cena cca 18 €.

Moja skúsenosť: Po použití tohto balzamu pery naozaj zostávajú jemné a lesklé. Vôňa je neutrálna. Z vrchnej časti nie, ale z tej spodnej vidím spomínané kúsky zlata. Teraz na jeseň/zimu sa balzam veľmi hodí. Vietor, zima nám pery vysuší a bude potrebné ich chrániť. Uvidím ako obstojí najbližšie týždne. Moje pery totiž v zime veľmi trpia a sú často popraskané, štípu a šúpu sa.
A čo ty? Máš už skúsenosť s japonskou kozmetikou?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame a Facebooku.
Share:

4 Comments

  1. 9. novembra 2019 / 21:06

    Japonsku kozmetiku som neskúšala, ale zdajú sa že budú kvalitné produkty. Ja mám tiež taký názor, keď ideš ku moru nemusíš len tráviť čas opaľovaním.Už to ženy preháňaju, nevedia aký samoopaľovák si dať na telo aby vyzerali ako černošky

  2. 15. novembra 2019 / 17:20

    Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:) krásne fotky:))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *