Kurz maskérstva

Dnes sme sa o niečo menšia zostava stretli na ďalšej časti kurzu venovanej ,,maskérstvu“. Na úvod nám lektorka Katka predstavila, ktorá je najlepšia želatína k príprave jaziev a zranení. Následne na to nám ukázala aj aako si pripraviť správnu konzistenciu hmoty (želatíny) a aký je postup pri tvorení jazvy (poranenia).

Na záver teoretickej časti každej z nás Katka zadala úlohu a premenu, ktorú od nás očakáva. Moje zadanie bolo použiť pri tvorbe kvety, vyhrať sa s farbami a spraviť skôr peknú ako zjazvenú a poranenú tvár. Kolegyňa Inge nám pripravila pochúťku v podobe jogurtovo – ovocného koláča. Všetky sme si veľmi pochutili.

A tu ma máte! Nikon selfie len pre vás. Dala som sa inak nahovoriť na strih do postupna a nie som z toho nadšená. Teším sa na svoje pôvodné vlasy jednej dĺžky.

Pustili sme sa do práce a každá z nás sa snažila držať zadanej témy. Ja som bojovala s farebnými ,,machuľami“. Dôležitá bola intenzita, asymetria a tieňovanie do stratena. Po treťom pokuse sa to podarilo a splnila som tak Katkine očakávania. Vôbec mi neprekážalo, že som musela túto časť líčenia prerobiť. Naopak! Aspoň som si to mohla natrénovať a priučiť sa. A o tom je predsa každý kurz. Po natretí tváre bielou farbou a jej farebným tieňovaním prišla na rad príprava farebných zubov. Moja modelka Zoja bola veľmi šteklivá a sama mi potvrdila, že nedokáže obsedieť, preto som sa dostala len po namaľovanie vrchnej časti zubov. Jej pohyb spôsoboval, že som zuby nedokázala nakresliť rovno. Na koniec som sa rozhodla ju netrápiť a nalepila jej lupene kvetov namiesto spodných zubov. Neskôr sa Zoja poprechádzala, dala si tyčinku, doplnila cukry a zrazu sedela pekne sústredene bez výrazného pohybu. Priznám sa, aj mne sa tým pádom lepšie pracovalo. Natočila som jej vlasy, z čoho sa veľmi tešila, nakoľko ich ako mi sama prezradila, nemala nikdy vlnité. Bola som rada, že som jej mohla spraviť radosť. Do vlasov som s výpomocou Katky povkladala živé kvety. Zakryli sme jej prechod a vytvorili honosnú kvetovanú čelenku.  Jedno oko som jej prelepila vatovým tampónom a nalepila jej namiesto neho živý kvet. 

A tu sú moje kolegyne z kurzu v akcii.


Katka nám tiež ukázala ako na dymové líčenie. Veľmi sa jej podarilo, čo poviete? Dostali sme aj domácu úlohu a to vyskúšať si dymové líčenie v praxi. Som zvedavá, čo na sebe vykúzlim. Pri hlbokých očiach ako mám ja totiž moc nevynikne.

Tu som nielen sebe aj vám odfotila veľmi pekný práškový rozjasňovač. Makeup Addiction Cosmetics – Light Reflecting loose powder snow gold.

Na záver kurzu ešte Katka potešila kolegyňu Janku líčením ala ,,reštauračný vagón vlaku“. Janka chcela niečo jemnejšie a vhodné na cestu domov vlakom.


Ľavé – pôvodné obočie vs. Pravé – upravené obočie. Nevedeli sme sa na neho vynadívať. Janke veľmi pristalo a bola to podľa mňa pre ňu najväčšia zmena.

Odtotila som tiež tento chválený gél na obočie od essence – make me brow, ktorý si plánujem kúpiť. Katka ho použila aj pri úprave Jankinho obočia.


A tu je finálne Katkine líčenie Janky. Mne sa veľmi páčilo.

Prechádzajúce časti kurzu Image maker 7 v 1:


Ak by si si mala vybrať absolvovanie len jednej časti kurzu zo spomínaných, ktorá by to bola?
Share:

2 Comments

  1. 9. júla 2017 / 20:02

    Ďakujem, teším sa, že sa ti článok páčil. 🙂 Pripravujem ho z každej časti kurzu. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *