Kyselina hyalurónová. Prečo ju používať?

renovality sérum s kyselinou hyalurónovou
Kyselina hyalurónová na seba viaže tekutiny. Dôležitý je v tomto prípade práve pitný režim, pretože sa najlepšie viaže na obyčajnú vodu. Ak jej neprijímame dostatok, nemá až takú účinnosť. Je veľmi dôležitá z hľadiska hydratácie, čo je kľúčom k lepšej kvalite pokožky. Nachádza sa na viacerých miestach v tele. Napr. v dýchacích cestách, ďasnách, sliznici a najviac jej máme práve v pokožke. Závisí od nej aj elasticita pleti a teda aj to ako pomaly, či rýchlo bude starnúť. V hydratácii a regenerácii je neprekonateľná.

Benefity kyseliny hyalurónovej:

– intenzívne hydratuje pleť,
– podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu,
– navracia pokožke pružnosť a pevnosť,
– pomáha v boji proti akné,
– má antibakteriálnu a protizápalovú funkciu,
– má antioxidačné vlastnosti.

Pribúdajúcim vekom naše telo produkuje čoraz menej kyseliny hyalurónovej. Jej množstvo sa v organizme znižuje už od 20teho roku. Vďaka jej nedostatku sa na pleti objavia prvé poruchy pigmentácie, vrásky sa stávajú hlbšie a viditeľnejšie. Je dôležité sa vyhýbať slnečným lúčom a dlhému pobytu na priamom slnku. Preto ľudia, ktorí sa nadmerne opaľujú automaticky rýchlejšie starnú. Pri pobyte na slnku je potrebné preto používať ochranu v podobe SPF (Sun protection factor), čo v preklade znamená slnečný ochranný faktor.

Prírodné zdroje hyaluronanu sú napr. červené víno, tofu, sója, želatína, ovocie, zelenina, silné vývary z kĺbov a kostí atď.  Dávka z týchto zdrojov však nikdy nebude dostatočná, pretože spomínané potraviny by sme museli jesť denne a vo veľkých množstvách.

Kyselinu hyalurónovú môžeme nájsť napr. v krémoch, sérach, pleťových maskách, či vlasovej starostlivosti. Mojím obľúbeným produktom je renovality hyalurónové sérum s obsahom nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej a ružového hydrosolu. Môžeme ho nazvať aj ako koktejl účinných látok pre našu pleť. Zadržuje vlhkosť v pleti a podieľa sa na jej pevnosti. Je vhodné ho do pleti vklepávať končekami prstov najlepšie ráno a večer na vyčistenú pleť. Má neutrálnu vôňu a gélovitú konzistenciu. Do pleti sa expresne rýchlo vstrebáva. Po jeho aplikácii zostáva pleť hydratovaná, pružná a svieža. Dokáže vyhladiť jemné vrásky. Je výborným podkladom pre všetky oleje značky renovality. Obsah až 50 ml.
sérum renovality kyselina hyalurónová

Aké produkty s kyselinou hyalurónovou používaš ty?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.
Share:

1 Comment

  1. Adela
    6. októbra 2020 / 19:51

    Objednala som si kyselinu hyaluronovu na základe tohto článku – žiaľ nie tuto značku – ale cela táto značka sa mi začína páčiť, keď tu o nej čítam 😊

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *