Najlepšia pleťová maska na tvár. Ktorá to je?Pleťová maska by nemala byť len rýchlou povinnosťou. Preto aby bolo vaše ,,maskovanie“ účinné, vyhraďte si naň čas. Masku nanášajte vždy na čistú pleť. Po aplikovaní si lahnite, relaxujte, pustite si príjemnú hudbu, zapáľte sviečku alebo kľudne čítajte váš obľúbený časopis, či knihu. Voľba je na vás. Rada by som vám predstavila tri rôzne značky masiek, ktoré som testovala v posledných týždňoch. Sú to:

Nové textilné masky od Garnier, ktoré si po uvedení na trh našlo veľa fanúšikov. Ich cieľom je behom 15 minút hydratovať pleť. Jedna maska predstavuje koncentráciu 7 – dňovej hydratácie. V ponuke sú hneď tri masky a to zelená – čistiaca textilná maska freshness, ružová – upokojujúca textilná maska comfort a modrá – superhydratačná textilná maska aqua bomb. Mala som možnosť vyskúšať všetky tri masky a nie je medzi nimi zásadný rozdiel, páčili sa mi všetky tri. Zelená je jemne chladivá. Veľkou výhodou je, že ju aplikujete na tvár a po uplynutí 15 minút len jednoducho odlepíte. Je to rýchle, jednoduché a praktické. Aj pre lenivcov ako som ja. Po aplikovaní masky vyzerá každá žienka prudko strašidelne. Viaceré ,,maminy“ potvrdili, že masku je vhodné aplikovať, keď ich deťúrence spia.  Takisto vaša polovička môže chytiť mierny záchvat smiechu. Alebo zamaskujte aj svoju polovičku, veď starostlivosť o pleť je dôležitá aj u pánov.

L´oréal Pure Clay masky sú novinkou na slovenskom trhu. V zahraničí sú v predaji a tešia sa obľube už dlhšie. V ponuke sú tri druhy (zelená, červená a šedá), ktoré viete naniesť podľa toho o akú časť tváre sa jedná a čo jej chcete skutočne dopriať. Prípadne viete použiť len jednu z masiek. Šedá je detoxikačná, oranžová rozjasňujúca a exfoliačná,  zelená je čistiaca a zmatňujúca.

Masky je možné používať max. 3 x týždenne. Po aplikovaní ju nechajte nanesenú max. 20 minút a potom očistite najlepšie pomocou hubky a vody. Ide to aj s rukami, ale oveľa ťažšie. Nie je to vôbec také jednoduché ako u textilnej Garnier masky. Po nanesení masiek a zasychaní tvár znehybnie. Všetky tri masky majú výraznú vôňu a voňajú veľmi pekne. Pri maskách to však nevyžadujem, mám radšej prírodné vône.

Najviac ma zaujala a tešila som sa hlavne na tú šedú – detoxikačnú masku. Naniesla som ju na celú pleť a po odporúčanej dobe som bola zvedavá na výsledok. Maska bola suchá, na povrchu bolo vidieť ako vytiahla z pleti všetky nečistoty, najmä z pórov. Vidieť takéto niečo bolo veľmi zaujímavé. Pri žiadnej z masiek som tote nevidela. 

Ďalšiu masku, ktorú som skúšala je oranžová, ktorá mala v sebe malé pílingové čiastočky. Bola tiež veľmi príjemná. Tvár pri nanášaní krásne premasírovala. Zelená bola jemne chladivá a zaujala ma najmenej. Masku používam pravidelne, tak ako je odporučené. Cítim, že svojej pleti tak doprajem potrebnú starostlivosť a sebe relax, ktorý si užívam pri každej aplikácii masky. Objem: 50 ml.
 

Táto novinka – čistiaca prírodná maska a píling na tvár v 1 od Dulcie ma milo prekvapila a očarila. Je úžasná! Podľa popisu je určená pre pleť, ktorá potrebuje povzbudiť, napnúť a obnoviť. Zjemňuje vrásky a regeneruje pokožku. Vitamín C, ktorý je obsiahnutý v tejto maske pôsobí ako antioxidant a potláča negatívne účinky voľných radikálov, ktoré spôsobujú starnutie pleti. Súhlasím! Presne takto skvele sa po jej použití cítim. Pleť je svieža, hydratovaná a žiari. 

Drobné zrniečka jojoby a jemná kvalitná arabská káva, ktoré maska obsahuje, pleť pekne premasírujú a prekrvia. Biely íl čistí, odstraňuje toxíny z kože a udržiava vlhkosť. Masku je potrebné aplikovať na čistú pleť na 20 minút. Neskracujte túto dobu pre čo najlepšie výsledky. Je odporúčané ju aplikovať maximálne 1 – 2 x do týždňa. Objem: 75 ml.


Ďalšou novinkou sú textilné masky od Dermacolu. V ponuke nájdete tri druhy a to červená (čerešňová), zelená (broskyňová) a modrá (medová). Po vyskúšaní prvej z masiek (broskyňovej), na ktorú som sa tešila najviac, u mňa nastalo sklamanie. V maske som vôňu po broskyni necítila, čo by nebolo až takou vadou. Keď som skúsila aj čerešňovú a medovú obe mali rovnakú vôňu, čo znamenalo jediné. Tešiť sa na uvedené vône nemusíte. Vôňa je jednotná. Radosť a tešenie z vyskúšania masiek vystriedalo sklamanie, ktoré nastalo keď som si masku aplikovala. Po nanesení ma jemne štípala tvár. Štípanie pretrvávalo po celú dobu aplikácie masky a to 10 minút. Tento pocit som mala žiaľ pri každej z masiek. Prekvapenie nastane však po aplikovanej dobe, kedy pleť zostáva hladká, čistá a jemná. No rozumiete tomu? Ja nie! Akú máte s nimi skúsenosť vy?
 
Vyhodnotenie. Ktorá maska zo spomínaných je najlepšia?

Ak by som si mala vybrať len jednu masku zo spomínaných, ktorá by to bola? Každopádne by to bolo veľmi ťažké rozhodnutie, pretože každá je niečím výnimočná. Najviac sa mi páči práve prírodná maska od Dulcie. Je to proste ,,pani“ maska. Rada používam aj detoxikačnú masku od L´oreálu. Pre moju pohodlnosť, alebo na cesty by som zvolila tú od Garnieru. Ak by ste skúšali tú od Dermacolu, určite mi dajte vedieť, aké skúsenosti máte vy.

Ak ste neskúšali ešte žiadnu zo spomínaných masiek, tak začnite tou, ktorá vám je najviac sympatická. Každá z nás skúša rada rôzne produkty. Aj keď sa nám zapáči ten konkrétny, vždy je tam to pokušenie vyskúšať predsa nejakú novinku. Ak ste nejakú z masiek skúšali, alebo sa chystáte vyskúšať, určite mi nechajte nejaké bližšie info o tom dole v komentári.

Share:

7 Comments

 1. Anonymný
  10. marca 2017 / 10:10

  Čistiacu masku od zn. DULCIA vrelo odporúčam, je to moja úplne najobľúbenejšia maska akú som vyskúšala 🙂 má skvelé účinky a krásne prírodné zloženie

 2. 8. apríla 2017 / 21:08

  Skúšala som jedine len tie Garnier ale chystám sa aj na tie Lorealky, pretože tu značku mám veľmi rada

  Jarná GIVEAWAY

 3. 4. mája 2017 / 20:00

  Tú čiernu od Lorealu by som rada skúsila, fakt som zvedavá, či dokáže vyčistiť póry a zbaviť pleť aspoň pár čiernych bodiek. Ja používam momentálne od Manufaktury bahno z mŕtveho mora. Čistí dobre, ale zase odtiaľ potiaľ, s pórmi nerobí nič.

 4. 24. septembra 2018 / 11:06

  Garnier s granátovým jablkom vyskúšaná a je perfektná 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *