Najlepšia vs. najhoršia rozjasňujúca pleťová maska


Tentokrát vám ukážem tri rozjasňujúce pleťové masky, ktoré som nedávno vyskúšala. Ktorá sa mi najviac páči a ktorá ma naopak veľmi sklamala? Všetko sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.1. Glam Glow Thirstymud maska pre hydratáciu pleti – je bahenná maska, ktorá sľubuje hĺbkovú hydratáciu a výživu pleti. Obsahuje kyselinu hyaluronovú, olivový list a jablkový výťažok. Pravidelné používanie má dlhodobé účinky. Kokosový olej pleť okamžite vyživuje, obsahuje výťažky zázvoru, ktoré zbavujú pokožku všetkých nečistôt a med pleť pekne rozjasní. Aplikuje sa na čistú pleť a nechá pôsobiť 5 minút, potom je potrebné masku dôkladne opláchnuť vlažnou vodou. Obsah: 15 g.

Moja skúsenosť: Táto maska je krémovej konzistencie, má úžasnú a nevtieravú vôňu.  Pripomína mi vôňu kokosu. Veľmi dobre sa nanáša na pleť, je karamelovej farby. Po nanesení mám príjemný pocit, doslova relaxujem. Tak ako sa jednoducho aplikuje sa tiež jednoducho umýva a to mám na maskách veľmi rada. Veľmi ma teší, že jej pravidelné používanie sľubuje dlhodobé účinky. Po jej použití mám jemnú a rozjasnenú pokožku. Toto je menšie balenie masky, existuje aj jej plná verzia. Na začiatok táto veľkosť úplne postačuje, pretože vydrží na viacero opakovaní.  Až keď si ju obľúbite, siahnite po väčšom balení.

2. Ecocera Activated Carbon – je pleťová maska, ktorá funguje na báze koloidného striebra a medi, pomáha rozjasňovať a osvieži unavenú a mdlú pleť. Sľubuje perfektne čistú pleť a odstránenie čiernych bodiek. Zároveň odstraňuje prebytočný maz a hlboko usadené nečistoty.  Obsahuje komplex aktívnych rastlinných zložiek, ktoré urýchľujú regeneráciu pokožky. Cca 25 g prípravku treba zmiešať s 50 ml micelárnej vody alebo vody. Treba počkať 2-3 minúty než prípravok absorbuje tekutinu a premiešať. Aplikuje sa na čistú pleť. Treba sa vyhnúť oblastí v okolí očí a pier a nechať pôsobiť 15 minút. Pleť počas doby, kedy je maska aplikovaná je potrebné priebežne prestriekavať rozprašovačom, aby sa zabránilo jej vysychaniu. Na záver je potrebné opláchnuť ju vlažnou vodou. Obsah: 50 g.
Moja skúsenosť: Túto pleťovú masku som skúšala ako poslednú, pretože som si ju musela namiešať sama z prášku. Prášok je šedej farby, po zmiešaní s vodou má maska čiernu farbu. Naniesla som si ju len v oblasti T-zóny a dobre som spravila. Po aplikovaní a následnom umytí mi zostala zanesená v póroch a musela som si pleť dočistiť čistiacou penou. Pleť nie je rozjasnená a neodstránila mi ani spomínané čierne bodky. Maz odstránila, nečistoty zrejme tiež, no nepáčilo sa mi, že po opláchnutí zostala naďalej usadená hlboko v póroch. Táto maska ma ničím nezaujala a neplánujem ju naďalej používať. Jej cena sa zrejme premietla do jej kvality (nekvality).

3. Frais monde organic spa mask black clay – je bio ílová pleťová maska pre rozjasnenie pleti. Íl je veľmi bohatý na stopové prvky a minerály. Termálna sírna voda má na pleť harmonizujúce účinky, napomáha odstrániť rôzne kožné problémy a regeneruje pokožku. Obsahuje tiež kvetinové vody, ktoré sú 100 % prírodné a certifikované Ecocert. Tenká vrstva sa aplikuje na čistú pleť a nechá pôsobiť 20 minút. Na záver ju treba umyť čistou vodou. Obsah 75 g.

Moja skúsenosť: Táto pleťová maska ako je jasné z nadpisu má čiernu farbu, je zemitá, ílovitá, pieskovej konzistencie. Na pleť sa nanáša jednoducho, no z pleti sa umýva omnoho ťažšie. Čo je skvelé, nezostáva zanesená v póroch, ako predchádzajúca pleťová maska a pritom je jej veľmi podobná. Po aplikovaní mám pocit jemného štípania, maska na pleti postupne vysychá. Pleť  po jej použití zostáva veľmi jemná na dotyk, no suchšia, preto som na záver použila krém pre jej hydratáciu. Je vynikajúca pre multimasking (Použitie viacerých pleťových masiek na rôzne časti tváre). Túto odporúčam použiť v T-zóne. Celkovo som s ňou bola spokojná.

Všetky pleťové masky sú uvádzané ako rozjasňujúce, no rozjasňujúci účinok mala len jedna z troch uvedených a to Glam Glow Thirstymud. Pleťová maska od Frais monde sa mi páčila, no nemôžem jej označiť ako rozjasňujúcu. Je skôr čistiaca. Zato pleťová maska od Ecocery ma nepresvedčia o jej sľúbených kvalitách vôbec a neplánujem ju používať ďalej. Najbližšie plánujem skúšať ďalšie zaujímavé pleťové masky a už teraz sa teším. Milujem ich skúšať! Teraz je dostupná tak široká ponuka, že ja naozaj z čoho vyberať.

Aká je tvoja obľúbená pleťová maska?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

4 Comments

  1. 17. júna 2018 / 14:21

    Toto je jej malé balenie, stojí do 20 €. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *