Najobľúbenejšie dámske jarné a letné vône


Už viackrát som si objednala u Katky Ličkovej, majiteľky e-shopu Katka parfumery parfém a keďže som bola maximálne spokojná s komunikáciou, rýchlosťou dodania, cenou aj samotným tovarom, rozhodla som sa Katku skontaktovať a spraviť s ňou rozhovor. Tá s radosťou odpovedala na všetky moje otázky a vďaka tomu vám prinesiem zopár zaujímavých článkov, ktoré budú venované ako inak vôňam. Máte sa veru na čo tešiť! Ja sama sa z toho teším a ďakujem za tipy aj informácie, ktoré mi Katka poskytla, pretože sú inšpirujúce nielen pre vás, ale aj pre mňa. O Katke je známe, že vám vie odporučiť parfém podľa vašich požiadaviek bez toho, aby ste ho vôbec museli ovoňať. Týmto spôsobom pomohla vybrať správny parfém nielen mne, ale aj mnohým svojím zákazníčkam, ktoré sú s jej odporučením a výberom veľmi spokojné. Svedčia o tom recenzie, ktoré nájdete u Katky na facebooku.
 
Ja: Aké sú tvoje najobľúbenejšie dámske vône?
 
Katka: Ťažko povedať, ktoré sú moje najobľúbenejšie vône, pretože ja som strašná ,,nevernica parfémová“ a rada striedam značky podľa toho, čo nového vyjde a aj podľa toho aké ročné obdobie aktuálne je. Nestriedam až tak úplne parfúmy na deň a večer, skôr podľa počasia a ročného obdobia v akom sa nachádzam. Keďže ja skôr osobne pre seba preferujem, sýtejší, zmyselnejší druh vôní, veľa sviežich a ,,light“ vôní sa u mňa nenájde. Keď už vykúka slnko, rada mám na sebe Lancome La Vie est belle edp, Boss The Scent edp, Chanel Coco Mademoiselle edt a úplne mojou naj naj sviežou a letnou vôňou do totálneho tepla je milovaná Chanel Chance Eau Fraiche. Je to vôňa, ktorú som si zamilovala asi pred 3-4 rokmi, pretože som stále hľadala niečo skvelé do tepla, čo by nerušilo mna a moje okolie a zároveň ma v 40tkach osviežilo. Toto splňa pre mňa jediná vôňa a to ,,zelený Chance“. Milujem ho doplňovať i telovou kozmetikou tejto značky a teda sprchový gél, tel. mlieko alebo tel. krém je mojou povinnou kúpeľňovou výbavou. V zime a na jeseň preferujem skôr ťažšie, sýtejšie vône, ktoré obsahujú v sebe orientálnejšie, drevitejšie, korenistejšie zložky, pretože práve tie sú najväčšie ,,držiaky“ v parfémoch a nepotrebujú, tak slnko a teplo, aby sa ich vôňa aktivovala. Do tejto kategórie patria jednoznačne: Chanel Coco Noir, La Prairie Silver & Midnight Rain, Carolina Herrera Good Girl, Armani Code Satin a tento rok k nim pribudla i Chanel Coco Mademoiselle Intense (novinka, ktorá ma zaujala hlavne rozdielom, ktorý nesie v sebe oproti pôvodnej klasickej verzii).

Ja: Aké sú najlepšie jarné/letné vône?

Katka: Klienti si vyberajú na jar/leto niečo ľahšie, sviežejšie vône ovocno-kvetinového charakteru, ktoré sa pôsobením tepla v letných mesiacoch nerozvíjajú do ťažka a sú znesiteľné či pre nositeľa/nositeľku alebo pre okolie. Zase naopak v zime môžeme siahnuť po ťažších vôňach, kedy tým, že počasie je chladné, sa zložky nerozvíjajú naraz, ale postupne i nositelia ťažších vôní nie sú v zime nimi rušení a znesú ich. 
 
Medzi najobľúbenejšie a najznámejšie jarné/letné vône patria:
 
1. D & G light blue
2. Bvlgari Omnia Crystalline
3. Moschino Funny
4. Versace Versense
5. Chanel Chance Eau Fraiche
 
Ja: Aké sú novinky vo svete vôní? Čo nás tento rok čaká?
 
Katka: Tento rok nás čaká veľa noviniek ako: Armani Si Passione, Gucii Guilty Absolute, Dolce & Gabbana Dolce GArden, Prada La Femme L´Eau, Gucci Bloom Acqua Di Fiori, Elie Saab In White, Prada Candy Pop Sugar, VAnille, Issey Miyake L´Eau D´Issey Pure Nectar…
 
Ja: Je nejaká z noviniek, ktorá učarovala tebe, alebo tvojim zákazníkom?
Katka: Mňa momentálne veľmi upútala nová verzia Caroliny Herrera – Good Girl Legére, ktorá je odľahčenou formou klasickej GG, avšak nie horšou. Klasiku v zime milujem, ale táto nová Legére mi učarovala hebkosťou, saténovosťou akú ucítim, keď si k nej privoniam. Nie je taká ostrá ako klasika a to ma na nej v teplejšom počasí baví. Flakón patrí podľa môjho názoru medzi najkrajšie návrhy flaštičiek, aké som kedy videla, či pri tejto novej verzii, alebo pri starej. Je to doslova a do písmena ozdoba poličky. Ďalšia moja nová lahôdka a nováčik v poličke je Chanel Coco Mademoiselle Intense. Tá ma nadchla zosilnením tých zložiek, ktoré ma najviac bavili na klasickej Mademoiselle. Tu ich cítiť ešte viac, intenzita je väčšia a lahodnosť vône úplne úžasná.

Ja: Sú zákazníci verní dlhoročne tomu istému parfému, alebo naopak radi skúšajú niečo nové?

Katka: Ako ktorí. Nájdu sa takí, čo si objednávajú už niekoľko rokov ten istý parfém. Dokonca si to pamätám a hneď po vytvorení objednávky v eshope a jej následnom otvorení viem, čo bude objednávka obsahovať. No sú aj takí zákazníci, ktorí skúšajú veľmi radi nové parfémy, majú radi novinky, výzvy a ,,vychytávky.“ Asi ako vo všetko aj tu platí pravidlo 100 ľudí 100 chutí.

Ja: Aký je rozdiel medzi parfémom zakúpeným v eshope a kamennom obchode?

Katka: Je to úplne to isté, akurát je rozdiel v nižšej cene. O tomto som písala jednu obsiahlu recenziu v tom čase, kedy bol ,,boom“ s dTestom, v ktorom porovnávali parfémy z eshopov a kamenných predajní a ja s mojím eshopom Katka parfumery som skončila na 1. mieste.  Ja ako eshop aj iné eshopy neplatíme mnohé režijné náklady, ktoré kamenné predajne platiť musia a to pracovná sila, nájom priestorov, propagačné materiály, reklama, ktoré sa premietnu do ceny parfémov. Katkine vyjadrenie k výsledkom dTestu nájdete u nej na FB.

Pýtala som sa aj vás u mňa na Instagrame, kde najradšej nakupujete parfémy vy. Odpovede sa väčšinou opakovali a to:

– Veľa z vás ho chodí parfémy ovoňať do kamennej predajne a objednáte si ho kvôli cene z eshopu.

– Parfémy, ktorých vôňu už poznáte objednávate z eshopu.

– Chodíte kupovať parfém do kamennej predajne, nakoľko vám odporučia rôzne vône a môžete ich tam aj vyskúšať a parfém si odniesť ihneď.

– Radi nakupujete parfémy aj na letisku v Duty free.

– Parfémy kupujete výlučne v kamenných prevádzkach, nakoľko kvalite parfémov v eshope nedôverujete.

Na záver by som chcela veľmi pekne poďakovať Katke za rozhovor. V ďalšom článku budú zodpovedané nasledujúce otázky. Čo je to vlastne tester? Ukážeme si 10 najpredávanejších dámskych vôní v Katkinom eshope, odhalí nám jej tip na parfém na bežný deň a tiež parfém ktorý je dlhodobo najpredávanejší (nadčasový). Nájdete v ňom tiež odpoveď na otázku, ktorý parfém v jej ponuke je najlacnejší a ktorý naopak najdrahší a veľa ďalšieho. 

Aká je tvoja najobľúbenejšia jarná/letná vôňa? A kde nakupuješ najradšej ty? 

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

1 Comment

  1. 30. augusta 2019 / 19:39

    ja mam na jar a leto blue light od odlve gabana z notina a som z nej uplne uplne unesena a dokonca aj mojmu chlapovi sa paci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *