Photoderm slnečná ochrana od Biodermy

Ochrana pred slnečnými lúčmi je veľmi dôležitá. Naša pokožka potrebuje kvalitnú starostlivosť s vysokou ochranou. Opaľovacie produkty pomáhajú chrániť kožu od východu až po západ slnka, dokonca aj keď je zamračené. Vedeli ste, že UVA žiarenie dokáže prejsť nielen cez mraky ale aj sklo? UVB žiarenie má najväčšiu intenzitu medzi 11 a 16. hodinou. Používaním opaľovacej kozmetiky sa dokážeme vyhnúť predčasným vráskam, začerveňanej koži, pigmentovým škvrnám, či alergii. Moja skúsenosť so slnkom bola už niekoľkokrát veľmi negatívna, podarilo sa mi nechcene viackrát spáliť, dokonca som si tak vypestovala naň alergiu. Prejavuje sa veľmi nepekným akné v oblasti dekoltu, dokonca sa mi jedenkrát v oblastí očí spravili pigmentové škvrny. Tí, ktorí zbožňujú slnko (aj to solárne) až príliš a nepoužívajú žiadnu opaľovaciu kozmetiku sú síce hnedí ako čokoláda, ale za to koža trpí, je suchšia, vrásky ostrejšie a tvoria sa rôzne nepekné znamienka. Samozrejme sú aj výnimky, ktoré majú snedú pokožku aj bez opaľovania a slnko im nespôsobuje žiadne spomínané problémy. Čo sa opaľovacej kozmetiky týka, nemám presne vybranú značku, ktorej sa pri kúpe držím. Okrem obľúbených produktov, skúšam aj nové produkty. Na dovolenku do Thajska som zvolila Photoderm slnečnú ochranu od Biodermy. Pre ochranu pred slnečnými lúčmi je dôležité okrem opaľovacej kozmetiky nosiť aj pokrývku hlavy, slnečné okuliare, pri ktorých nie je rozhodujúca cena, ako skôr veľkosť skiel a najlepšie UV 400. Aké kritéria musia spĺňať opaľovacie produkty?

– Ochranný faktor prípravku (SPF) musí byť vysoký. 
– Filter musí pokrývať UVB ako aj UVA spektrum slnečného žiarenia.
– Prípravok má byť bez parfumu a konzervačných látok, ktoré zvyšujú riziko alergií.
Moja pokožka je veľmi svetlá, a preto sa snažím pred dovolenkou navštíviť párkrát collárium. Sólárium nenavštevujem vôbec, vyskúšala som a stačilo.
Na dovolenku do Thajska som zbalila nasledovné produkty: 

1. Photoderm Ski
2. Photoderm BRONZ olej SPF 30
3. Photoderm After sun

Prvýkrát som si nespálila tvár, čo je úžasné. Pre mňa to značí, žiadne nové pehy, znamienka ani pigmentové škvrny. Na tele sa mi však podarilo na jednej strane spáliť. Pár minút ráno, kedy som nebola natretá postačovalo k tomu aby bolo spálenie na svete. V Thajsku je veľmi ostré a zradné slnko. Na nasledujúcich záberoch môžete vidieť produkty v akcii a na výletoch.
Putovali so mnou a s ďalšou posilou (tyčinka na pery) aj na rybárske preteky. V minulosti som sa práve tu spálila asi najviac v živote. A to bolo oblačno,  bola som v tieni a oblečená od

hlavy po päty. Zopár slnečných lúčov sa však odrážalo od vody a pálili mi rovno do tváre.

1. Photoderm Ski – 20 ml + 2g, najprv som si myslela, že obsah krému bude prechádzať cez vrchnú časť  krémovej pologule. Avšak po naštudovaní gramáže a obsahu som zistila, že vrchná tuhá krémová časť 2 g je samostatná jednotka a po jej odskrutkovaní sa dostaneme k 20 ml krémovému obsahu. Celkové zloženie z 2 častí je veľmi zaujímavé a praktické. Má príjemnú, jemnú vôňu.

2. Photoderm MAX tyčinka na pery a citlivé miesta SPF 50+ 8 g tyčinka, veľmi malé praktické, kabelkové balenie. Praktické je aj vysúvanie a zasúvanie tyčinky. Má tuhú konzistenciu pripomínajúcu deodorant. Má príjemnú, jemnú vôňu. Tyčinka zanecháva po nanesení na perách biely povlak.

3. Photoderm After sun – 200 ml krém po opaľovaní, skvelá krémová konzistencia, pôsobí vyživujúco a hydratuje.  Obsahuje vitamíny nevyhnutné na regeneráciu kože po opaľovaní. Má príjemnú, jemnú vôňu.

4. Photoderm BRONZ olej SPF 30 – 200 ml sprej, vďaka aplikátoru sa výborne nanáša, pokožka je po ňom krásne lesklá. Je vodeodolný, nekomedogénny. Prípravok neobsahuje alkohol. Je výborný, ale skôr ako olej mi vyhovuje klasická krémová konzistencia. Má príjemnú, jemnú vôňu.

Rada Photoderm je neparfumovaná,  bez parabénov, fotostabilná a hypoalergénna. Okrem vonkajšieho ochranného účinku proti UVA a UVB žiareniu poskytuje skutočnú hĺbkovú biologickú ochranu – bunkovú bioochranu. Ochraňuje až 99,8 % buniek pokožky.

Tento exkluzívny patent má dva hlavné účinky:


1. Ochrana a stimulácia obranyschopnosti pokožky (imunity) počas pobytu na slnku.
2. Biologická ochrana genómu pokožky, kožných buniek a tkanív. 
Čo sa Biodermy týka, láka ma vyskúšať aj iné opaľovacie produkty. Najviac ma zaujal výživový doplnok Bronz oral.

Inak na rybárskych pretekoch bolo skvele, aj keď rybám sa moc nechcelo. Ale hlavný účel relax bol splnený.

Ako sa chrániš pred slnečnými lúčmi ty? Máš svoj obľúbený opaľovací produkt?
(Ďakujem za všetky komentáre) 

Zdroj: www.bioderma-sk.com
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *