Tipy na rýchle domáce pleťové masky


Keď si spomeniem na moje detstvo, predstavím si moju maminku, ktorá si vyrábala domáce pleťové masky. V obchode nebol veľký výber a tieto domáce boli jednoduché i rýchle k príprave. Napríklad takú uhorkovú masku sme jej vždy vo finále postupne so sestrou rozobrali a zjedli. Nikdy sme dané uhorky nevyhodili. Neviem, či by som ich zjedla aj teraz, alebo by skončili v koši. Slovíčko detox mi predsa pri ,,maskovaní“ naháňa v kombinácii s jedením strach. Okrem uhorkovej pleťovej masky si vyjavujem ešte jej obľúbenú kvasnicovú, jogurtovú, či žĺtkovú. Pridám vám tiež bonus v podobe jabĺčkovej masky. Tú som ešte neskúšala. Bude to moja premiéra. Nezabúdajte, že pred samotným ,,maskovaním“ je potrebné mať dobre očistenú tvár, krk a dekolt. Počas maskovania je potrebné relaxovať a nebrať aplikáciu masky ako rýchlu povinnosť.

1. Jabĺčková pleťová maska na tvár – nastrúhajte si 2 polievkové lyžice jablka (na zostatku si môžete pochutnať). Potom ho zmiešajte s polievkovou lyžicou hladkej múky. Po zaschnutí, alebo cca 15 minútach pleťovú masku zmyte vlažnou vodou. Táto maska výborne sťahuje póry, mastnotu a osviežuje pleť.


2. Jogurtová pleťová maska na tvár – zmiešajte 2 polievkové lyžice jogurtu a 1 polievkovú lyžicu medu. Po zaschnutí, alebo cca 15 minútach pleťovú masku zmyte vlažnou vodou. Pôsobí veľmi upokojujúco.


Moje pocity po použití: veľmi príjemný, chladivý pocit po nanesení. Treba použiť hustejší jogurt. Nanášala som ju so silikónovou stierkou. Po uplynutí odporučenej doby maska na tvári pekne stuhne. Pleť zostala jemná, čistá, hebká na dotyk.


3. Uhorková pleťová maska na tvár – je najčastejšie aplikovanou a obľúbenou pleťovou maskou. Uhorka dodáva pleti potrebnú vlhkosť a má vynikajúce hydratačné schopnosti. Stačí si ju nakrájať na malé kolieska,  ľahnúť si, zavrieť oči a poukladať ich na tvár. Relaxujte cca 15 minút.


Moje pocity po použití: Uhorku odporúčam nakrájať na tenšie kolieska a  poukladať na tvár. Ak by vám kolieska uhorky nedržali na tvári, tak ich zoberte do ruky a krúživými pohybmi potierajte pleť. Pleť pekne vypije uhorkovú šťavu a hydratuje sa ňou.
4. Kvasnicová pleťová maska na tvár – nevonia síce vábne, ale ich účinok je o to výraznejší. Budete potrebovať kocku droždia a vlažnú vodu. Z kocky droždia za dokážu ,,zamaskovať“ až cca 3 osoby, preto neváhajte zapojiť aj zvyšok rodiny, alebo si spravte babskú jazdu. Alebo viete čo? Vykašlite sa na návštevu a spravte si lekvárové šišky.  Stačí v miske rozmiešať kvasnice s vodou do takej konzistencie, aby sa dala masa pekne naniesť na tvár a nestekala z  nej. Nechajte pôsobiť cca 15 minút a potom opláchnite vlažnou vodou.

5. Žĺtková pleťová maska na tvár – bojuje za pružnosť pleti. Stačí zmiešať žĺtok, pár kvapiek olivového oleja a polievkovú lyžicu bieleho jogurtu. Ak máte mastnejšiu pleť, tak použite aj zopár kvapiek citrónu. Môžete použiť tiež med.



Moje pocity po použití: Maska má príjemnú farbu.  Dávajte si pozor na jej konzistenciu. Ja som pridala menej jogurtu a tak bola redšia. Pri nanášaní tiekla, ale aj napriek tomu na tvári už pekne zaschla. Pleť je po nej čistá a pružná.

Na záver po ,,maskovaní“ sa vždy nakrémujem hydratačným krémom. Je potrebné a vhodné dodržovať pitný režim, pretože naše telo a naša pokožka vodu nevyhnutne potrebuje. Ak jej ju doprajeme ona sa nám odvďačí a bude krásna a hydratovaná.

Ktorú masku plánuješ vyskúšať ty? Ktorá ťa najviac oslovila? Máš tip na nejakú rýchlu prírodnú masku? Ak áno napíš návod dole do komentára.

Share:

2 Comments

  1. 26. mája 2017 / 6:56

    Okurkovou a kvasnicovou jsem už vyzkoušela. A kvasnice jsem pojídala ráda jako malá, teď už mi moc nechutnají a dávám si je občas na tu pleť 🙂
    All my cosmetics

  2. 30. mája 2017 / 22:42

    Fakt a myslíš len tak surové, či v nejakej potravine? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *