Tipy pre krásne, lesklé a zdravé vlasy

Moje vlasy nikdy neboli obzvlášť pekné a priznám sa, nikdy som sa o ne nejako špeciálne nestarala. Momentálne mám dlhé, jemné vlasy bez lesku, rozštiepené konce a veľa malých ,,baby“ (bejby) vláskov. Nazývam tak malé drobné vlásky, ktoré mi rastú hlavne v okolí čela, ale inak asi na celej hlave. Dokonca sa mi objavilo už zopár šedín. Zatiaľ si ich nefarbím. Chcem sa o ne začať starať, venovať im viac pozornosti a zistiť, či ich vďaka pravidelnej starostlivosti môžem mať zdravšie a krajšie.

Tu sú kroky, ktoré chcem dodržiavať:

1. Budem si ich pravidelne česať nielen ráno, ale aj na obed a večer pred spaním. Česať si ich chcem poctivo, to znamená, že ich prečešem úplne precízne, aby som dokázala medzi nimi prechádzať prstami a nielen na ,,oko“. Každodenné česanie totiž pomáha rozmiestniť mastnotu z pokožky do celej dĺžky vlasov, ktorá vlasom dodáva lesk a pôsobí tiež ako ochranný štít.

2. Nebudem chodiť spávať s mokrými vlasmi (aj to sa občas stáva). Keď si vlasy umyjem, tak si ich poriadne vysuším a očešem.

3. Nechám si dostatok času na ich starostlivosť. Pretože keď sa niekam ponáhľam, češem ich rýchlo, bez citu a nie ako by si zaslúžili. Stop hrubému zaobchádzaniu!

4. Umývať ich budem so šampónom 2x, umyjem a zmyjem a opäť zopakujem. Veľakrát som to takto nerobila a vlasy mi potom zostali na niektorých miestach mastné, bez života, akoby som ich ani neumyla. Aj v kaderníckych salónoch ich predsa umývajú 2x.

5. Použijem aj výživu na vlasy v podobe kondicionéru, masky a oleja na rozštiepené konce.

6. Tepelne ich budem upravovať minimálne. Keď ich budem fúkať, budem dávať pozor na smer fúkania. Je totiž veľmi dôležité fúkať vlasy od korienkov ku končekom, vďaka čomu zostanú hladké. Žiadne predkláňanie! Keďže som mala starý fén na vlasy, zaobstarala som si tento nový, lepší a hlavne šetrnejší k mojim vlasom Philips DryCare. Nie je potrebné sa fénu, či žehličke vyhýbať úplne, ale je dôležité použiť správne produkty pri spomínanej tepelnej úprave.

7. Keď som bola mladšia, dostala sa ku mne informácia, že na záver je vlasy dobré opláchnuť studenou vodou. Tá dôkladne uzavrie povrch vlasu, aktivuje vlasové kutikuly a vlasy tak zostanú hladké, pevnejšie a lesklejšie. Spomínam si, že keď som tak vždy spravila, mala som ich zrazu jemné, lesklé, ucelené. Okrem spomínaného tiež stimuluje krvný obeh v pokožke hlavy.

8. Kaderníčka mi poradila používať kefu na vlasy s prírodnými štetinami. Češe sa s ňou oveľa ťažšie ako s mojou tangle teezer kefou, ale musím jej dať opäť šancu. Odborníci tvrdia, že tieto kefy neporušujú povrchovú štruktúru vlasu.

9. Vlasy si budem dávať pravidelne podstrihávať, aspoň raz za 6 mesiacov podstrihnem cca 1 – 2 cm.

10. Spravím si aj domáce masky. Mamina ma naučila používať žihľavový výluh alebo surové vajíčka. Dočítala som sa, že výborný je aj olivový olej, med, či pivo.

11. Budem používať správnu techniku česania. Najprv si rozčešem konce, potom začnem rozčesávať zvyšok vlasov. Postup česania zhora nadol nie je správny, nakoľko môže spôsobovať zbytočné lámanie a trhanie vlasov. Vlasy sa nemajú nikdy česať v ich úplne mokrom stave. Je potrebné, aby trochu preschli.

12. Veľký pozor budem dávať na slnko. Vlasy totiž dokážu trpieť na slnku oveľa viac ako koža. Na koži vidíte, či ste sa pred slnkom dobre chránili, na vlasoch nie. Slnečné lúče ich vysúšajú, no môžu spôsobiť aj ich padanie. Moje sa zničili toto leto na dovolenke na Kréte. Fúkalo a tak som nemohla mať na hlave klobúk. Pre budúcnosť som kúpila šiltovku.

13. Strava, vitamíny, doplnky. Určite je veľmi dôležité aj zdravé stravovanie a prísun vitamínov/doplnkov. Napr. zinok, alebo nejaké produkty cielené pre nielen krásne vlasy, ale aj nechty a pokožku.

Máš aj ty nejaké tipy, ktoré ti pomáhajú? Sem s nimi!

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame a Facebooku.

Share:

2 Comments

  1. Adela
    4. októbra 2020 / 16:36

    Nemám žiadne iné tipy, ale budem sa snažiť dodržiavať tie, ktoré si tu spomenula ☺️ Vďaka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *