Veľký test dlhotrvajúcich rúžov. Ktorý je ten najlepší?


Rúž patrí jednoznačne medzi najobľúbenejší kozmetický produkt väčšiny žien. Dokáže výrazne zmeniť výzor, je považovaný za základnú ženskú zbraň a je tiež symbolom ženskosti. Nie je len farbou na perách, ale v prvom rade im dokáže výrazne pomôcť. Chráni ich, vyživuje aj hydratuje.  Myslím, že sa nemýlim ak poviem, že každá ženská kabelka ukrýva minimálne jeden klenot v podobe rúžu. Priznám sa, v mojom prípade sa ich tam nájde oveľa viac. Vedeli ste, že pery sú symbolom zvodnosti? Práve preto sa im venuje tak veľa pozornosti. Rozhodla som sa vyskúšať týchto 9 dlhotrvajúcich rúžov rôznych značiek a v nasledujúcich riadkoch vám prezradím, ktorý z nich stojí naozaj za to. Okrem toho vás upozorním aj na tie, do ktorých sa investovať neoplatí. Skúšala som lacnejšie, ale aj drahšie, luxusné značky. Uvidíme, či cena = kvalita alebo naopak prekvapia tie cenovo dostupnejšie rúže. Vyberala som dlhotrvajúce rúže a porovnávať budem matné aj lesklé. Som toho názoru, že lesklé rúže nikdy nevydržia tak dlho ako tie matné, tak uvidíme či sa mi táto informácia potvrdí.

1. Dermacol 16H Lip colour – tento rúž som vyskúšala úplne prvý zo všetkých. Podrobil sa môjmu skúšaniu a trvácnosti počas návštevy vianočných trhov v Brne. Celý priebeh som vám ukázala v stories u mňa na Instagrame. S odstupom času a po odskúšaní viacerých rúžov musím zhodnotiť, že hovoríme naozaj o dlhotrvajúcom rúži. Až zhruba po 10 hodinách sa mi rúž porušil, inak som ho počas tejto doby dopĺňala len do vnútornej strany pier. Na perách pôsobil veľmi pekne, nanášanie bolo príjemné bez potreby použitia kontúrovacej ceruzky. Má príjemnú nevtieravú vôňu a tiež príjemný pocit na perách pri jeho nosení. Neodtláča sa, skladá sa z dvoch častí a to rúžu a lesku na pery. Obsahuje prírodné oleje a vitamín E. Pery vysušuje minimálne a viete si ich kedykoľvek pretrieť spomínaným leskom. Má výbornú pigmentáciu. Konkrétne tento je limitovaná vianočná edícia s jemnými zlatými trblietkami. Odtieň: 3033. Inak veľmi obľúbeným rúžom blogeriek od Dermacolu je Dermacol Matte Mania. (Ten som testovaniu nepodrobila).

2. Maybelline SuperStay Matte Ink – tento matný rúž pri zmienke testovania u mňa na Instagrame pochválila nejedna z vás. Chválami ste nešetrili a ja musím súhlasiť. Je naozaj dlhotrvajúci, nanáša sa o niečo ťažšie ako ten od Dermacolu, no dá sa to zvládnuť aj bez kontúrovacej ceruzky. Je matný, nepotrebujete si nanášať žiadnu ďalšiu vrstvu, do pier sa krásne vstrebe a sú veľmi pekné na pohľad. Samozrejme ako u veľa iných dlhotrvajúcich matných rúžov aj tento ich postupne pribúdajúcim časom vysúša. S tým sa predsa počíta, no nie? Aj tento rúž sa mi opäť zotrel z vnútornej strany spodnej pery. Začínam byť presvedčená, že na mokrej časti pery to tak jednoducho je a iné to nebude. Treba si rúž časom – po jedle, či pití jednoducho doplniť. Taktiež sa neotláča, má neutrálnu vôňu a výbornú pigmentáciu. Niekoľko hodinovej skúške som ho podrobila počas narodeninovej oslavy na Morave. Odtieň: 118 Dancer.

3. L.A. Girl Matte Flat Velvet lipstick – je za mňa jeden veľký prepadák. Veľmi zle sa nanáša, je preto potrebné použiť štetec na rúž. Sympatické ale je, že o tom informujú aj v popise. Nevytvorí krásny a zvodný celok pier, neskutočne sa otláča a o chvíľu je preč, zostáva len na kontúrach pier, ktoré vyzerajú preto veľmi komicky.  Je to jeden z lacnejších rúžov, no radšej doložte pár eur a investujte do inej značky. Odtieň: GLC808.
 
4. L´oréal Paris Infallible – mal na notino.sk až 28 pozitívnych recenzií, preto som bola veľmi zvedavá aká je skutočnosť a či budem s týmto dlhotrvajúcim rúžom a leskom v 1 rovnako spokojná. Sľubuje, že pery po jeho nanesení budú vyzerať plné, zdravé a hydratované. Jeho konzistencia je redšia a nanáša sa najlepšie zo všetkých rúžov, nie je potrebná kontúrovacia ceruzka. Pery po ňom zostávajú krásne, hydratované, lesklé a zdravé. Je veľmi dobre pigmentovaný a má nádherný sýty červený odtieň. Okrem farebného lesku má rúž z druhej strany aj priehľadný balzam. Po nanesení farebného lesku sú pery stiahnuté, preto je potrebné naniesť spomínaný balzam, ktorý ich hydratuje a dodá im krásny lesk. Čo sa trvácnosti týka, hneď po krátkej dobe mi začal rúž zliezať celkovo z celej plochy pier. Po celom dni sa mi zo zvyšného rúžu spravili na perách drobné hrudky, niekde bol zotretý, inde držal. Od rúžu očakávam, že buď výborne drží a zotrie sa na bežnom (očakávanom) mieste, alebo sa jednoducho zotrie úplne a pery zostávajú prirodzené.  V tomto prípade, to tak nebolo. Odtieň: 506.

5. Astor Perfect Stay Fabulous – sľubuje nielen trvácnosť na perách, ale aj ich hydratáciu a ľahké nanášanie. Je to skutočne tak?  Nanáša sa naozaj veľmi ľahko, výborne ich hydratuje, má špecifickú vôňu, ktorá sa mi veľmi páči. Aj po pití a jedle zostáva rúž naďalej na perách, zotrie sa len na spodnej časti vnútornej pery. Počas pitia sa otláča na pohár. Má veľmi dobrú pigmentáciu a krásny sýty červený odtieň. Odporúčam použiť kontúrovaciu ceruzku, nakoľko po okrajoch pier vlieza do vrások. Odtieň: 203.

6. Milani Color Statement lipstick – podľa popisu sľubuje, že na perách vydrží ,,pribitý“ niekoľko hodín. Je to skutočne tak? Tento rúž má prekrásny odtieň. Veľmi dobre sa nanáša na pery aj bez kontúrovacej ceruzky, má pekné, jednoduché a elegantné balenie. Pery po nanesení rúžu vyzerajú šťavnato, majú jemný lesk a zostávajú hebké. Má veľmi dobrú pigmentáciu. Pocit na perách je veľmi príjemný. Obsahuje veľa vitamínov, čiže po nanesení ich vyživuje. Môžem ho vrelo odporučiť len v tom prípade, že nehľadáte dlhotrvajúci rúž. Mala som ho na návšteve a stačila káva, voda nejaká tá jednohubka a z pier bol preč. Odtieň: 05 Red Label.

7. Dior Addict Lacquer Plump – uvádzaný ako dlhotrvajúci tekutý rúž pre zväčšenie objemu pier. Zväčší pery a bude mať dobrú výdrž? Je tekutý a nanáša sa rovnako dobre ako ten od Lorealu. Má krásny sýto červený odtieň a je dobre pigmentovaný. Pery zostávajú plnšie, krajšie, zdravšie, no jeho trvácnosť je minimálna. Dizajn rúžu je nádherný.  Čo poviete? Je to naozaj krásny a dobrý rúž, no trvácnosť od neho skutočne neočakávajte. Po jedle z pier úplne zmizne. Odtieň:758 D-Mesure.

8. Givenchy Rouge Interdit – sľubuje dlhotrvajúcu výdrž, lesk a ľahké nanášanie. Síce som mala v pláne vybrať sýto červený odtieň, no v konečnom dôsledku je tento odtieň skôr oranžový. Napriek tomu sa mi veľmi páči. Je veľmi dobre pigmentovaný. Na pery sa nanáša výborne, krásne sa lesknú, vyzerajú plne a zdravo, čo však nespĺňa je sľúbená výdrž. Rúž vydrží na perách len cca 3 hodiny a jednoducho v priebehu dňa z nich postupne zmizne.  Ak hľadáte rúž, ktorý vám spraví pekné pery s príjemný leskom, tak vám ho vrelo odporúčam. Naopak ak od neho očakávate dlhotrvácnosť, tak naň zabudnite. Má krásne elegantné balenie so šnúrkou na jeho konci. Odtieň: 15 Rouge Interdit.

9. Lancôme L´absolu rouge drama matte –  pri kúpe tohto rúžu z internetu som chcela vybrať sýto červený odtieň, no je to skôr mix oranžovej a červenej. Napriek tomu sa mi veľmi páči. Hneď ako som ho mala prvýkrát v práci som naň dostala pochvalu. Je veľmi dobre pigmentovaný, zanecháva matný vzhľad pier. Z uvedených drahších značiek vydržal na perách najdlhšie. Odtieň: 157 Obsessive red.

Nie všetko čo je luxusné a drahé musí byť aj dobré. Čo sa týka trvácnosti rúžu na perách mojím favoritom po vyskúšaní je jednoznačne Dermacol 16h Lip colour. Na druhú priečku by som zaradila Maybelline SuperStay Matte Ink. Drahšie a luxusné rúže značiek Dior a Givenchy sú naozaj vynikajúce, no v žiadnom prípade ich nemôžem označiť ako dlhotrvajúce. Z drahších značiek ma najviac oslovil Lancôme L´absolu rouge drama matte. Najväčším sklamaním bol rúž L.A. Girl Matte Flat Velvet lipstick. Okrem spomínaných sú dlhodobo moje obľúbené rúže značky Revlon. Aj napriek tomu, že Revlon ich neuvádza ako dlhotrvajúce, tak vydržia na perách neskutočne dlho, výborne sa nanášajú a majú širokú farebnú škálu. Myslím, že ak by som skúšala rovnaké rúže s menej výrazným odtieňom, neboli by tak viditeľné drobné nedostatky a hodnotenie by dopadlo oveľa lepšie.

Budem veľmi rada, keď mi dáte v komentári vedieť, ktorý rúž zo spomínaných vás oslovil, prezradíte mi prípadne, ktorý je váš dlhotrvajúci favorit a ako sa vám páči takýto druh článku. Ak by ste sa rozhodli pre kúpu niektorého zo spomínaných rúžov budem rovnako rada ak mi dáte vedieť ako ste s ním spokojné. Upozorňujem vás, že to čo sedí mne nemusí sedieť aj vám. Každá sme predsa iná, máme iné pery, preto ma zaujíma váš úprimný názor.

Aký je tvoj obľúbený dlhotrvajúci rúž?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

23 Comments

 1. 20. januára 2019 / 16:50

  Dlouhotrvající hádám neznamená rovnou neslíbatelná rtěnka, že? Tu jsem zkusila jen jednu, od Dermacolu – vypadá podobně jako ta, kterou uvádíš první. A teda za mě super, skoro ani smýt nejde. Ale ráda bych zkusila i něco dalšího opravdu neslíbatelného. 🙂

 2. 20. januára 2019 / 17:01

  Super porovnanie Leni. Bara, ja používam Pupu – podobne vyzerá ako ten z detmacolu a červený odtieň taktiež drzi veľmi dlho. Odporúčam vyskúšať.

 3. 20. januára 2019 / 17:44

  Perfektne porovnanie 👍👍👍máš naozaj pravdu že nie všetko drahé je najkvalitnejšie 👍ja mám veľmi rada aj Essence Colour boost aj keď ťa výdrž je taká normalna mám ho rada ❤️

 4. 20. januára 2019 / 19:50

  Z tvojich som vyskúšala Dermacol a Maybelline za mňa určite Maybelline. Dermacol sa mi zle nanáša a nevydrží na mne vôbec dlho. Navyše mám po ňom pery suché ako púšť na Sahare. To sa mi pri rúži Maybelline nestáva.

 5. 20. januára 2019 / 21:04

  Skúšala som Dermacolu dlhotrvajúci rúž no mne vôbec nevydržal hneď sa stratil, čo ma prekvapil bola značka Revlon rúže sú famózné aj vydržia dlho na perách.

 6. 20. januára 2019 / 23:52

  Hezká sbírka. Já mám bohužel ten problém, že u mě zatím snad žádná rtěnka nevydržela to, co bych chtěla. Nevím jestli mám jen vysoké nároky nebo co se to děje, ale stále hledám 🙂

  MagicBeautyLife

 7. 21. januára 2019 / 23:35

  Čakala som na tento článok veľmi dlho a musím povedať, že som sklamana, lebo vidim, že asi žiadny dlhotrvajúci rúž nie je naozaj dlhotrvajúci. Poskusala som taktiez už všeličo, ale nič nevydrží…všetko sa pri pití alebo v mojom prípade fajceni, na vnútornej strane pier zotrie. Skoda, tak hľadajme ďalej 🙂

 8. 22. januára 2019 / 15:43

  Krásny článok! Mne sa najviac osvedčili tekuté matné rúže od Urban Decay, z lacnejších je to NYX 🙂

 9. 23. januára 2019 / 14:29

  No dlhotrvajúca by mala vydržať niekoľko hodín a nejaké bozky znesie, ale nie nejaké vášnivé. 🙂 Treba vyskúšať! 🙂 Budem skúšať určite ďalšie dlhotrvajúce rúže, lebo chcem nájsť ten NAJ, zatiaľ sú to v článku tie doleuvedené. 🙂

 10. 23. januára 2019 / 14:30

  Ďakujem Maji. Áno o Pupe hovorilo tiež veľa dievčat a chválilo, len už sa mi to skúšanie nezmestilo do rozpočtu. 🙂

 11. 23. januára 2019 / 14:31

  Ďakujem Táni, teším sa. Essence som ešte neskúšala, ďakujem za tip. 🙂 Majú inak často vynikajúce produkty a pritom cenovo dostupné.

 12. 23. januára 2019 / 14:33

  Keď Dermacol začal s týmito rúžmi ani mne, teraz ako keby sa zmenil ich obsah a drží veľmi dobre, až som bola milo prekvapená. Ja mám asi po všetkých dlhotrvajúcich rúžoch suché pery, predsa len vydržia veľa hodín, jedlo, pitie, vietor, slnko, rozprávanie…

 13. 23. januára 2019 / 14:34

  Revlon rúže zbožňujem, je to moja obľúbená značka, spomínam ich aj v závere článku. 🙂

 14. 23. januára 2019 / 14:34

  Áno tiež som čakala oveľa lepšie výsledky z testovania, preto to nevzdávam a budem skúšať ďalej. 🙂

 15. 23. januára 2019 / 14:36

  Moni, ale aspoň vieš, do ktorých sa ti investovať neoplatí. Tá vnútorná pera sa zotrie vždy, teda myslím tú mokrú časť, to zrejme iné nebude. Ale ak vydrží všade inde na perách, tak už to je veľký úspech.

 16. 23. januára 2019 / 14:38

  Ďakujem Moni. A ktoré konkrétne? Lebo ja som skúšala jeden tip od UD a nebola som vôbec spokojná, na NYX som počula chvály. 🙂

 17. 2. februára 2019 / 22:57

  mojím favoritom je rúž od Max Factor, tekutý, v balení je matný rúž a balzam, ktorý pery hydratuje, vydrží veľmi dlho, mala som ho na pár svadbách 🙂

 18. 18. februára 2019 / 23:36

  Perfektné! Ďakujem za užitočný tip, určite ho rada vyskúšam. 🙂

 19. 12. októbra 2019 / 7:42

  Tak dievcata uplne naj trvacny ruz ktory naozaj drzi,nezotiera sa ani z vnutornej strany pier a. Lahko sa odmaluje je KIKO MILANO. Bohuzial u nas nedostupny….

 20. 12. októbra 2019 / 7:44

  Kiko Milano drzi aj po piti aj po jedle..

 21. 2. novembra 2019 / 19:48

  Kiko Milano má veľmi dobrú kozmetiku, ale tak nemáme to až tak ďaleko. Veď na dovolenky sa chodí. Ktorý konkrétne to je?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *