Ako bojovať proti jarnej únave?

Túto otázku si momentálne kladiem a snažím sa vypátrať ako proti jarnej únave bojovať. Chýba vám energia, vonku svieti slnko a vy si ho neviete vychutnať? Ak je vaša odpoveď áno, tak vitajte v klube. Som na tom totiž rovnako. Namiesto kvitnutia spolu s prírodou upadáme smerom dolu. Keď porovnám roky minulé mala som energiu na rozdávanie. Keďže minulý rok bol veľmi náročný a relaxovala som minimálne, zrejme sa to odzrkadlilo a jarná únava zaútočila v plnej sile.  Ako začínam proti jarnej únave bojovať?

1. Pitný režim je veľmi dôležitý. Z jeho dodržiavaním mám veľký problém. Pijem veľmi málo a tak sa u mňa prejavuje únava a má negatívny vplyv aj na kvalitu vlasov či pleť. Ako dodržiavať pitný režim? Existujú rôzne aplikácie s názvom ,,Water“, ktoré si môžeme stiahnuť do mobilu. Upozorňujú vás na to, že je čas na prijatie tekutín. Prípadne si môžete kúpiť nejakú motivačnú fľašu, napr. zdravú fľašu s filtrom na ovocie. Páči sa mi! Je nielen praktická, ale aj štýlová. Na trhu je veľa druhov takýchto fliaš. Zaobstarala som si fľašu so širokým hrdlom,obsah fľaše je 500 ml. Funguje to, pijem oveľa viac! Dúfam, že mi to vydrží.
Nezabúdajte sa vyhýbať kofeínu, ktorý vedie k dehydratácii a tiež alkoholu, ktorý vyčerpáva od nevyhnutných minerálov a vitamínov. Siahnite radšej po čistej vode, prípadne vode ochutenej citrónom či iným ovocím.  Citrónová voda prospieva kráse, eliminuje výskyt vrások a pôsobí proti vzniku akné.

2. Konzumácia ovocia a zeleniny nielen formou Smoothie #1 a Smoothie #2
Dôležitý je príjem vitamínov C, ginko biloba, bylinkových čajov. Ovocie je vhodné jesť v prvej polovici dňa. Je vhodné tiež spraviť poriadok v špajzi a chladničke od potravín ako múka, sója, cukor, mäso, zemiaky, rastlinný olej a doplniť ju hlavne zdravými potravinami. Zeleninová šťava dostane do tela chlorofyl, ktorý je známy svojím účinkom detoxikovať, čistiť a liečiť krv. Obzvlášť blahodárna je cvikla, ktorá je smelým bojovníkom za krásu a tiež ako účinná protirakovinová látka. Detox vracia pleti zdravý vzhľad a hebkosť.

3. Relaxujte – telo a myseľ sa detoxikujú súčasne. Dôležitý je oddych, dlhšie spanie a nič nerobenie. Vyberte sa na prechádzku do prírody a zhlboka dýchajte. Ukážte sa slnečným lúčom, ktoré váš organizmus nabijú vitamínom D. Veľmi účinnou je tiež sauna, ktorá posilňuje imunitu, prečisťuje pokožku a odplavuje toxíny z tela. Nájdite si pre seba čas, zájdite na kozmetiku, pedikúru alebo masáž.  Ja som už objednaná. Postarajte sa o pokožku nielen zvnútra, ale aj zvonku. Pre moju pleť som zvolila produkt od Elizabeth Arden a konkrétne starostlivosť o očné okolie a čistiaca voda od Elninosk. Bola to moja prvá skúsenosť s touto značkou. Pleťová voda sa mi veľmi páči, striedam ju s micelárnou vodou od Biodermy. Neobsahuje alkohol a veľmi dobre čistí pleť. Je hydratačná a má nádhernú vôňu.
Obsah: 200 ml. Druhý produkt od Elizabeth Arden, ktorý som si vybrala je ľahký gélový očný krém pre unavenú pleť okolo očí. Obsah: 10 ml. Nakoľko o necelé tri mesiace budem mať na krku 30, tak prvé vrásky sú na svete, hlavne v očnom okolí. Dodržiavanie pitného režimu však prinieslo prvé výsledky a nie sú také viditeľné. Takže dámy nezabúdajme a starajme sa o seba! 

Mne sa za posledné roky veľmi polepšila pleť, rozmýšľala som čo k tomu prispelo a je to hlavne oveľa zdravšie stravovanie (snažím sa v maximálnej miere obmedziť, či úplne vylúčiť zo svojho jedálnička mlieko a mliečne produkty, múčne, smažené jedlá, sladené vody a sladkosti). Okrem toho používam kvalitnú kozmetiku (doplním v ďalšom príspevku), ktorá mojej pleti jednoducho sedí. Viacej času investujem do pohybu a ak je to možné robím všetko preto aby som sa čo najmenej stresovala, pretože stres je to najhoršie, čo môžeme svojmu telu dopriať. Ak správne nastavíte spomínané parametre, krásna pleť je na svete. Chce to však čas, mne to trvalo zopár mesiacov až rokov. Ešte ma napadlo, že chodím skôr spať a radšej si ráno privstanem a v kľude sa vystrojím do práce. Inak žienky úžasný je aj úsmev, ten je veľmi dôležitý, zapojíte ním do pohybu niekoľko desiatok svalov. Hovorí sa, že úsmev lieči dušu a dočítala som sa tiež, že ním dokážete zhadzovať kilogramy. Ak by som sa mala charakterizovať v popredí je u mňa určite úsmev. A ešte zbožňujem červený rúúúž.
Ako bojuješ proti jarnej únave ty? 
(Ďakujem za všetky komentáre)
Share:

2 Comments

  1. 18. mája 2016 / 22:30

    Ďakujem krásne! Aj ja zbožňujem citrónovú vodu ale aj čistú neochutenú. Smoothie je úžasná vec, odporúčam. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *