Tipy na filmy, seriály a dokumenty na Netflixe

Najlepšie filmy seriály a dokumenty na Netflixe

Keďže Netflix sa teší čoraz väčšej obľube rozhodla som sa na vás obrátiť a spísať tipy na zaujímavé filmy, seriály či dokumenty. Pridala som aj hodnotenie zo stránky CSFD a usporiadala ich od najlepšie po najslabšie hodnotené.

Tu sú všetky tipy na filmy, seriály a dokumenty na netflixe, ktoré ste odporučili:

 1. David Attenborough a life on our planet – Známy moderátor sa zamýšla nad priebehom svojho života a históriou vývoja života na Zemi. Smúti nad stratou divočiny a prichádza s vlastnou víziou budúcnosti. Dokument. 96 % hodnotenie.
 2. Narcos – Tento drsný seriál sa točí okolo skutočných osudov gangstrov z mocných kolumbíjskych drogových kartelov. TV seriál. 94 % hodnotenie.
 3. The Queen’s Gambit – Turnaj v Cincinnati zaručí Beth a jej matke veľa príležitostí cestovať a priláka pozornoť médií. Beth sa sústredí na US Open v Las Vegas. TV seriál. 92 % hodnotenie.
 4. Breaking Bad – Stredoškolský učiteľ chémie, ktorý zomiera na rakovinu sa spojí so svojím bývalým študentom, aby zabezpečil budúcnosť svojej rodiny výrobou a predajom pervitínu. TV seriál. 92 % hodnotenie.
 5. Caliphate – Blížiaci sa útok bojovníkov ISIS na Švédsko zvedie dohromady niekoľko žien vrátane matky v komplikovanej situácii, odvážne študentky a ambiciózne policajtky.  TV seriál. 92 % hodnotenie.
 6. Peaky Blinders – Úspešná gangsterská sága vás prenesie do Birmighamu 20 rokov minulého storočia. Rozvetvená rodina Shelbyových založí obávaný gang s názvom Peaky Binders. TV seriál. 91 % hodnotenie.
 7. House of cards – Frank je von z hry a Claire Underwoodová preberá rolu prvej ženy v prezidentskom úrade. Ľahké to ale mať nebude. TV seriál. 91 % hodnotenie.
 8. Rick and Morty – Bol nezvestný skoro 20 rokov, ale teraz sa Rick Sanchez naraz objaví u svojej dcéry Beth a chce sa k nej a jej rodine nasťahovať.  Rick sa usídli v garáži, ktorú prerobí na laboratórium a začne v nej skúmať rôzne nebezpečné strojčeky. Síce by to nikomu nevadilo, no Rick do svojich dobrodružných pokusov stále častejšie zaťahuje tiež svoje vnúčatá Mortyho a Summer. TV seriál. 91 % hodnotenie.
 9. Stranger Things – Chlapec sa stratí, nevie sa kde. Mesto začne odhalovať svoje záhady, medzi ktoré patria aj tajné experimenty, hrôzostrašné nadprirodzené sily a jedno malé divné dievča. TV seriál. 91 % hodnotenie.
 10. The Crown – Seriál sleduje politické súperenie a osobné životy za vlády kráľovnej Alžbety II. a udalosti, ktoré určovali dejiny druhej polovici 20 storočia. TV seriál. 90 % hodnotenie.
 11. La casa del papel –  Záhadný muž prezívajúci sa El profesor naplánoval najväčšiu lúpež v histórii Španielska. Aby mohol zrealizovať tento ambiciózny plán, najal si osem ľudí s mimoriadnymi schopnosťami, ktorí nemajú čo stratiť. Cieľom je obsadiť Španielsku kráľovskú mincovňu a vytlačiť  miliardy eur. Potrebujú nato zopár dní a rukojemníkov. TV seriál. 89 % hodnotenie.
 12. Black mirror – Sci-fi antológia odkrýva zvrátenú budúcnosť technológií, kde sa tie najlepšie vynálezy ľudstva stretávajú s jeho najnižšími pudmi. TV seriál. 88 % hodnotenie.
 13. The trial of the Chicago 7 – Mal to byť pokojný protest. Namiesto toho, ale vypukol násilný stret s políciou. Potom nasledoval jeden z najznámejších súdnych procesov v histórii. Podľa skutočnej udalosti. Film. 87 % hodnotenie.
 14. Suits – Mike Ross má fotografickú pamäť, je veľmi inteligentný a preto nikdy nedokončil školu. Je práve na úteku kvôli nezdarenému drogovému obchodu, keď sa zhodou okolností pripletie k výberovému riadeniu na post spolupracovníka Harveyho Spectora, jedného z najlepších právnikov na Manhattane. Podmienka prijatia je, aby uchádzač bol absolventom práva na Harvarde. TV seriál. 87 % hodnotenie.
 15. Homeland – Vojak, ktorý strávil 8 rokov v zajatí v Afganistane sa vracia domov ako vojnový hrdina. Agentka CIA ho ale podozrieva, že v skutočnosti pracuje pre nepriateľa. 87 % hodnotenie.
 16. Vikings – Sledujú dobrodružstvá Ragnara Lothbroka, ktorý bol najväčším hrdinom svojej doby. TV seriál. 87 % hodnotenie.
 17. Borgen – Je seriál o politike a jej previazanosti so svetom médií. Hlavná hrdinka Birgitte Nyborgová, predsedkyňa hlavnej stredovej strany sa v prvom dieli stáva prekvapivým víťazom volieb a nasledujúce epizódy sledujú jej pôsobenie na poste premiérky.  TV seriál. 86 % hodnotenie.
 18. 14 PEAKS Nothing is Impossible – Nebojácny nepálsky horolezec Nimsdai Purja stojí pred výzvou, ktorá sa na prvý pohľad nedá zvládnuť. Za 7 mesiacov chce zdolať všetkých 14 svetových osemtisícoviek. Dokument. 86 %.
 19. My Octopus teacher – Pri natáčaní pod vodnou hladinou naviaže filmár nečakané priateľstvo s chobotnicou, ktorá mu poodhalí tajomný svet chaluhového lesa pri brehu južnej Afriky. Dokument. 86 % hodnotenie.
 20. The Kominsky Method – Učiteľ herectva Sandy Kominsky so svojím najlepším priateľom Normanom Newlanderom si navzájom pomáhajú zvládať všetky peripetie stárnutia s humorom. TV seriál. 86 % hodnotenie.
 21. Sex education – Nesebavedomý Otis pozná všetky rady na sexuálne neduhy, nakoľko jeho matka je terapeutka. Rebelka Maeve mu preto navrhne, aby si v škole otvoril sexuálnu poradňu. TV seriál. 86 % hodnotenie.
 22. The final table – Tímy elitných kuchárov robia všetko preto, aby ohromili najmlsnejšie jazýčky sveta. V súťaži plnej hviezd pripravujú 9 klasických národných jedál. Reality TV. 85 % hodnotenie.
 23. The last kingdom – Alfréd Veľký bráni svoje kráľostvo pred severanmi. Uhtred, ktorý sa narodil ako Sas, ale vychovali ho vikingovia. Snaží sa nadobudnúť svoje právoplatné dedičstvo. TV seriál. 84 % hodnotenie.
 24. Orange is the new black – Odsúdená na 15 mesiacov za hriechy mladosti sa presťahuje Piper Chapman od svojho priateľa Larryho do nového domova (väzenia). TV seriál. 84 % hodnotenie.
 25. Dark – Winden je kľudné nemecké mestečko, v ktorom sa dlho nestalo nič, čo by stálo za zmienku. Zmiznutie jedného z miestnych detí je obrovským šokom, ktorý núti obyvateľov spochybňovať každého svojho blízkeho od susedov po partnerov. Všetko sa stáva ešte zamotanejšie, keď si Ulrich všime súvislosť s podobným zmiznutím pred 30timi rokmi. TV seriál. 84 % hodnotenie.
 26. Explained – tento náučný seriál z dielne štúdia Vox preskúmava širokú škálu témat, akými sú divoký svet K-popu, nárast popularity, kryptomien alebo neustále zlyhávajúce diéty. Dokument. 84 % hodnotenie.
 27. Elita – Traja študenti z chudobných pomerov nastúpia v Španielsku na exkluzívnu súkromnú školu a ich konflikt s bohatšími vrstovníkmi skončí vraždou.  TV seriál. Hodnotenie 84 % hodnotenie.
 28. Unorthodox – Židovka opustí dohodnuté manželstvo a utečie z Brooklynu do Berlína. Ujme sa jej skupina muzikantov. Minulosti však len tak ľahko neutečie. TV seriál. 83 % hodnotenie.
 29. Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates – Známy miliardár sa rozrozpráva o svojich vzoroch a smelých cieľoch, ktoré sa neustále snaží dosiahnuť. TV seriál. 83 % hodnotenie.
 30. Unbelievable – Mladá žena je obvinená z klamstva o znásilnení. Dve detektívky vyšetrujú sériu podobných hrôzostrašných útokov. Podľa skutočných udalostí. TV seriál. 82 % hodnotenie.
 31. How to get away with murder – Annalise Keating je krásna, vášnivá, kreatívna, charizmatická profesorka trestného práva a tiež sexi, okúzlujúca, nepredvídateľná, nebezpečná obhájkyňa, dokonca aj najhorších zločincov a násilníkov. Pre ich oslobodenie je schopán urobiť takmer čokoľvek. TV seriál. 82 % hodnotenie.
 32. Knives out – satirická krimi komédia ukazuje ako môže dopadnúť vyšetrovanie záhadného úmrtia autora tajomných detektívnych príbehov, kde sú všetci v jeho blízkosti podozriví. Film. 82 % hodnotenie.
 33. Down to earth with zac efron – Seriál o cestovaní, ktorým putuje po svete herec Zac Efron s expertom na wellnes Darinom Olienom a zisťuje ako žiť zdravo a udržateľne. TV seriál. 82 % hodnotenie.
 34. Better Call Saul –  Sleduje život začínajúceho advokáta Jimmyho McGilla a jeho premenu na morálkou nezviazaného právnika Saula Goodmana. TV seriál. 82 % hodnotenie.
 35. Sense8 – 8 zmysel predstavuje 8 postáv, ktoré spája rovnaký dátum narodenia a ako aj neskôr zistia tak aj zvláštne emocionálne puto, vďaka ktorému môžu spolu komunikovať kdekoľvek na svete. TV seriál. 82 % hodnotenie.
 36. Ozark – finančný poradca donúti svoju rodinu odísť z Chicaga do oblasti Ozark v Missouri, kde behom 5 rokov musí vyprať 500 miliónov dolárov, aby uchlácholil drogového bossa. TV seriál. 81 % hodnotenie.
 37. Coach Carter – Kontroverzný basketbalový tréner Ken Carter je presvedčený, že škola je prednejšia ako šport, takže keď jeho úspešný tím kašle na učenie, nezaváha a stiahne ho z hry. Film. 81 % hodnotenie.
 38. American horror story – Je hororový seriál. Každá séria ma iný príbeh no vždy rovnakého herca. Seriál nás zavedie do strašidelného domu, psychiatrickej liečebne, spolku čarodejníc v New Orleans, do tajomného hotelu, Ameriky pod vedením Donalda Trumpa.  Tešte sa, budete sa báť! TV seriál. 81 % hodnotenie.
 39. Masters of Sex – Čo všetko sa deje s telom pri sexuálnom vzrušení? Túto otázku začal koncom 50tich rokov 20 storočia systematicky skúmať americký gynekológ Wiliam H. Masters so svojou asistentkou, pracovnou aj životnou partnerkou, sexuologičkou Virgíniou E. Johnsonovou. Masters a Johnsonová sa svojim výskumom podielali na tzv. sexuálnej revolúcii. Ako vlastne tento prieskum prebiehal? Ako presvedčili ľudí, aby pod ich dohľadom vykonávali tie najintímnejšie praktiky? Ako vyzeralo ich súkromie? TV seriál. 81 % hodnotenie.
 40. Grace and Frankie – Kamarátky síce nie sú, ale keď im manželia utečú jeden s druhým, slušná Grace a excentrická Frankie si v príbehu nominovanom na Emmy k sebe nájdu cestu. TV seriál. 80 % hodnotenie.
 41. To the lake – Uprostred hrôzostrašnej epidémie, ktorá môže zničiť civilizáciu bojuje niekoľko ľudí o holé životy. V brutálnych podmienkach často nie je čas pre lásku a ľudskosť. TV seriál. 80 % hodnotenie.
 42. 13 Reasons Why – Stredoškolák Clay Jensen sa ocitne vo víre bolestných spomienok a záhadných udalostí vyvolaných tragickou sebevraždou jeho kamarátky. Tv seriál. 80 % hodnotenie.
 43. The Royal House of Windsor – Napínavá história jedného rodu plná lások, rozchodov, vrážd a mocenských šarvátok. TV seriál. 80 % hodnotenie.
 44. Altered Carbon – Po 250 rokoch strávených v hibernácii je oživený väzeň, ktorý si môže vydobyť slobodu jediným spôsobom a to, že musí zistiť kto je vrah. TV seriál. 80 % hodnotenie.
 45. Sharp objects – Novinárka, ktorá v minulosti bojovala s duševnými problémami sa vracia do rodného mestečka Wind Gap v štáte Missouri, aby informovala o prípade zjavných vrážd dvoch malých dievčat. Zatiaľ čo sa Camille snaží poskladať čriepky traumatickej udalosti zo svojej minulosti sa dostane do konfliktu s panovačnou matkou Adorou. TV seriál. 80 % hodnotenie.
 46. Vis a Vis – Naivná mladá žena, ktorá sa kvôli svojmu priateľovi nechala vmanipulovať do sprenevery, skončí vo väzení a v novom drstvom svete sa musí rýchlo naučiť prežiť. TV seriál. 80 % hodnotenie.
 47. Bad Blood – Kriminálna dráma podľa skutočných udalostí, ktoré sleduje vládu rodiny Rizzuto a ich nástupcov nad montrealským organizovaným zločinom. TV seriál. 80 % hodnotenie.
 48. The devil all the time – Mladý muž hľadá spravodlivoť v morálnom skazenom zapadákove. TV seriál. 80 % hodnotenie.
 49. The Umbrella academy – Odsúdení súrodenci s výnimočnými schopnosťami sa znova stretnú po smrti svojho otca a odhalia šokujúce rodinné tajomstvo a nebezpečie pre celé ľudstvo. TV seriál. 79 % hodnotenie.
 50. I am a Killer – V tomto kriminálnom seriáli rozprávajú známy vrahovia svoje príbehy zo svojho pohľadu svojimi mrazivými slovami. TV seriál. 79 % hodnotenie.
 51. Good girls – Beth, Ruby a Annie čelia osobnej a finančnej kríze. Spoločne sa rozhodnú postaviť v živote opäť na nohy a vykradnúť miestny obchod. TV seriál. 79 % hodnotenie.
 52. The Witcher – zaklínač Geralt, mutant a lovec príšer, ťažko hľadá svoje miesto vo svete, kde sú ľudia často ohavnejší než zver. TV seriál. 79 % hodnotenie.
 53. The two popes –  Medzi pápežom Benediktom XVI a budúcim pápežom Františkom vzniká prekvapivé priateľstvo v katolíckej cirkvi dochádza k zlomovému bodu. Inšpirované skutočnými udalosťami. Film. 79 % hodnotenie.
 54. Santa Clarita Diet – Sheila a Joel žijú s dcérou Abby v Santa Clarite v Kalifornii a pracujú ako realitní makléri. Ich život sa obráti na ruby temným smerom potom, čo Sheila prejde transformáciou. Stane sa z nej zombie, ktorá sa živí ľudským mäsom. Rodina sa musí s danou situáciou vysporiadať a nedopustiť, aby nikto vrátane susedov na to neprišiel. TV seriál. 78 % hodnotenie.
 55. Bordertown – Talentovaný detektív príjme prácu v malom meste, pretože chce tráviť viac času s rodinou. Čoskoro sa ale zapletie do vyšetrovania hrôzostrašných vrážd. TV seriál. 78 % hodnotenie.
 56. You – Joe stretne Beck. Ide o jednoduché zoznámenie dvoch ľudí, ktorí sa jeden druhému páčia. Ako obvykle to má však jeden háčik. Joe sa zapozerá do Beck nezdravým spôsobom, kedy sa prejaví jeho stalkovanie. Je pre ňu ochotný urobiť takmer čokoľvek. TV seriál. 78 % hodnotenie.
 57. Quicksand – Bohatým predmestím Stockholmu otrasie tragédia, ktorá sa odohrala v škole. Z vraždy je obžalovaná skutočne vyrovnaná študentka. TV seriál. 78 % hodnotenie.
 58. Freedom writers – Svojich rizikových študentov nechá učiteľka čítať klasiku ako napríklad Denník Anny Frankovej, ale zároveň ich požiada, aby si o svojom ťažkom živote začali viesť denník. Film. 78 % hodnotenie.
 59. The social dilemma – Sociálne siete sú návykové. Nie je to náhoda, je to zámer. Dokument. 78 % hodnotenie.
 60. Norsemen – Vikingovia z mestečka Norheim v roku 790 p.n.l. majú náročný program plný drancovania, plnenia a násilných riešení problémov. TV seriál. 77 % hodnotenie.
 61. Teen wolf – Vlčie mláďa je napínavá dráma o premene a zakázanej láske súčasných teenegerov. Šesťnásťročný Scott McCall, večný outsider ignorovaný okolím túži po minimálnom uznaní, ktoré by ho vytrhlo z každodennej stredoškolskej anonimity. Po tom ako sa v noci pridáva v lese k policajnému pátraniu po mŕtvom tele, stretáva sa s tajomným tvorom. Je pokúsaný a zázrakom vyviazne živí. Z plachého teenegera sa stane vlkodlak a jeho život nebude už nikdy ako predtým. TV seriál. 77 % hodnotenie.
 62. Next in Fashion – Talentovaní návrhári z celého sveta súťažia o 250 000 dolárov a majú šancu urobiť si meno vo svete módy. Reality TV. 77 % hodnotenie.
 63. The boy who harnessed the wind – Rozpráva príbeh založený na reálnych udalostiach o školákovi, ktorý svojím vynálezom zachránila dedinu pred hladomorom. Film. 76 % hodnotenie.
 64. Dead to me – Jen sa v deň nedožitých 50 narodenín svojho manžela nemôže zhodnúť s nespokojnou svokrou ako poňať výročie. TV seriál. 76 % hodnotenie.
 65. Lupin – Klasický francúzsky príbeh o zlodejovi gentlemanovi a majstrovi prevlekov s menom Arséne Lupin. TV seriál. 76 % hodnotenie.
 66. Cable Girls – Madrid, štyri ženy v národnej telefonickej spoločnosti žonglujú so vzťahmi, priateľstvami a prácou na modernom pracovisku. TV seriál. 76 % hodnotenie.
 67. Russian Doll – Nadia oslavuje 36te narodeniny. Bežná oslava v newyorkom byte kamarátok sa však premení na jej nočnú moru. Dokonca ju v ten večer ešte zrazí taxík. Namiesto smrti sa však vráti do kúpelne daného bytu na danú oslavu. Po jej opakovaných úmrtiach a návratoch do danej kúpelne zisťuje, že tu niečo nehrá. Film. 75 % hodnotenie.
 68. Berlín – Berlín prežíva zlatú éru a plánuje ako ukradnúť šperky za 44 miliónov. TV seriál. 75 % hodnotenie.
 69. Glow up – V tejto súťažnej relácii plnia nádejní vizážisti rozmanité výzvy. Výherca dostane šancu spraviť kariéru vo svete kozmetiky. TV reality. 74 % hodnotenie.
 70. Firefly lane – Kate a Tully sú od detstva najlepšie kamarátky, priatelia sa desiatky rokov a prekonali spolu veľa životných skúšok. Možno ich, ale navždy rozdelí zrada. TV seriál. 74 % hodnotenie.
 71. Connected (The Hidden Science of Everything) – Vedec a novinár Latfi Nasser skúma prekvapivé a zamotané vzťahy, ktorými sú prepojení ľudia medzi sebou, so svetom a celým vesmírom. TV seriál. 74 % hodnotenie.
 72. Riverdale – Seriál začína vo chvíli keď v mestečku Riverdale umrie Jason Blossom. Archie Andrews je obyčajný teenager, ktorý si po letnom nešťastí uvedomí , že sa chce stať muzikantom. S týmto rozhodnutím nesúhlasí jeho otec a je rozhodnutý zistiť, čo za ním stojí. TV seriál. 73 % hodnotenie.
 73. Algien tiene que Morir – V Španielsku povolajú rodičia svojho syna z Mexika domov, aby ho zoznámili so snúbenicou. On si však domov privedie baleťáka. TV seriál. 73 % hodnotenie.
 74. Emily in Paris – Marketingová manažérka Emily Cooperová zbalí v Chicagu kufry a odíde za prácov snov do Paríža. V novom živote musí riešiť pracovné problémy, priateľa a lásku. TV seriál. 73 % hodnotenie.
 75. Ratched – Je rok 1947 a Mildred Ratchedová začína pracovať ako ošetrovateľka v špičkovom psychiatrickom ústave. Za jej dokonale upraveným zovňajškom sa ale skrýva číre zlo. TV seriál. 73 % hodnotenie.
 76. Spinning out – Svoje doteraz najdôležitejšie krasokorčuliarske vystúpenie nezvládla a bojuje s problémami v rodine aj osobnými démonmi. Reštartovať nebude ľahké. TV seriál. 73 % hodnotenie.
 77. The Haunting of Bly Manor – Keď je niekto mŕtvy, to ešte neznamená, že tu nie je. Gotický romantický príbeh, v ktorom opatrovateľka padá do priepasti hrôzostrašných tajomstiev. TV seriál. 73 % hodnotenie.
 78. Fractured – Jeho žena a zranená dcéra sa pri návšteve pohotovosti stratili a vystrašený muž ich márne hľadá po celej nemocnici. Začína si byť istý, že doktori niečo taja. Film. 72 % hodnotenie.
 79. Bonding – univerzitná študentka z New Yorku si privyrába ako domína a presvedčí svojho najlepšieho kamaráta zo strednej, ktorý je gay, aby jej robil asistenta. TV seriál. 72 % hodnotenie.
 80. Extreme engagement – Zasnúbený pár rok cestuje po svete a zisťuje, ako svadobné zvyky vyzerajú v ostatných kultúrach. Zblíži ich táto cesta alebo im zničí vzťah? Cestovateľké, vtipné a s myšlienkou. Reality TV. 72 % hodnotenie.
 81. You me her – Zábavný seriál o jednom milostnom trojuholníku. TV seriál. 71 % hodnotenie.
 82. Rotten – Tento dokumentárny seriál prenikne hlboko do reťazca dodávateľov potravín, aby odhalil šokujúce pravdy o tom, kto stojí za tým, čo jeme. TV seriál. 69 % hodnotenie.
 83. What the health – Šokujúce fakty o jedle. Dokument ukazuje dopady výroby a spotreby predpripravených mäsových jedál na zdravie konzumentov a na ich okolie. Odhaľuje prečo popredné zdravotnícke organizácie pokračujú v propagovaní tohto priemyslu napriek nespočetným lekárskym štúdiám a výskumom, dokazujúcim škodlivé účinky takýchto produktov. Dokument. 68 % hodnotenie.
 84. Easy – Osudy obyvateľov Chicaga, ktorí sa predierajú moderným bludiskom lásky, sexu, technológií a kultúry. TV seriál. 68 % hodnotenie.
 85. Bridgerton –  8 nerozlučných súrodencov Bridgertonových hľadá lásku a šťastie medzi londýnskou smotánkou.  TV seriál. 58 % hodnotenie.
 86. Too hot too handle – Na rajskom pobreží sa stretnú krásni nezadaní. Má to ale háčik. Aby vyhrali úžasných 100 tisíc dolárov budú sa musieť vzdať sexu. Reality TV. 52 % hodnotenie.

Najlepšie filmy, seriály, dokumenty na Netflixe

Tipy na najlepšie filmy, seriály a dokumenty na Netflixe

Ďalšie tipy na filmy, seriály a dokumenty na Netflixe mi prosím napíšte do komentára v závere tohto článku. Poteším sa, ak ma v prípade, že sa inšpirujete uvedenými tipmi označíte na Instagrame alebo Facebooku. Budem rovnako rada, keď tento zoznam prezdieľate, či posuniete ďalej medzi svojich známych. Ďakujem za spoluprácu!

Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *