Zážitkový workshop s Weledou

Jedno krásne slnečné, jesenné dopoludnie sme spolu s Dominikou strávili na zážitkovom workshope s našou obľúbenou značkou Weleda. Celé toto podujatie sa konalo v priestoroch reštaurácie Wagamama, priamo pri Dunaji. Slnečné lúče celý čas prenikali do týchto priestorov a počas celého workshopu nám pridávali na pozitívnej nálade. Okrem nálady vytvárali tiež vynikajúcu atmosféru.

Po príchode sem nás na stole čakali granátové jablko, nožík, farebné kriedy a výkresy. Keďže som nedávno absolvovala kurz Danyela art, veľmi som sa tešila na to čo nás čaká. Samozrejme, že som si to ihneď všetko spojila s kreslením. Ak ma sledujete na insta stories, určite viete čo všetko som na tomto zážitkovom workshope absolvovala. A viete aj to, že som si nakúpila rôzne farebné fixky a chystám sa niečo pekné namaľovať. Maľovanie je predsa úžasný relax, treba si len nájsť trochu času. Bola som veľmi rada, že som tento workshop absolvovala práve s Dominikou. Bolo nám veselo, rozprávali sme sa a užívali si ho plnými dúškami.

Na workshop bol pozvaný aj hlavný botanik spoločnosti Weleda Torsten Arncken. Mali sme vybavenú aj tlmočníčku a slúchadlá, takže mi nič nebránilo v tom, aby som rozumela všetkému čo Torsten povie. Predsa len moja angličtina nie je žiadna sláva. (Ale už na nej pracujem).

Náš zážitkový workshop sa začal a prvou úlohou bolo nakresliť celé granátové jablko, tak ako ho vidím pred sebou. Bolo to zábavné a neváhala som použiť a obetovať moje čisté prsty na rozmazanie farieb. Keď som sa obzrela okolo seba, nebola som jediná, ktorá položila do svojej kresby maximum. (čítaj čisté prsty na rozmazanie). Pri kreslení, či maľovaní dokáže naša myseľ úplne vypnúť a to je na tom tak príjemné. Sústredíme sa len na samotné kreslenie či maľovanie. Ďalšou úlohou bolo granátové jablko rozkrojiť a vybrať jedno zrnko, ktoré opäť nakreslíme. A potom sme mali nakresliť ešte raz rovnaké zrnko, ale so zavretými očami. Veľmi sme sa všetci nasmiali a pobavili na našich kresbách, ktoré vznikli so zavretými očami.

A na záver posledná úloha a tou je nakresliť chuť granátového jablka. Neverili by ste, ale mnohí z nás nakreslili dosť podobný obrázok. 

Po prvej polovici workshopu sme sa občerstvili a pokračovali sme druhou časťou, ktorú mala na starosti Michaela Kolková, ktorá je školiteľkou a kozmetickou poradkyňou spoločnosti Weleda. Všimnite si tie slnečné lúče na fotografiách nižšie, už teraz mi chýbajú. To sychravé, studené počasie mi veru nepridáva na nálade.

V druhej polovici workshopu sme mali za úlohu ovoňať 5 olejov a určiť, ktorý olej je aký. Na výber bol olej argánový, slnečnicový, mandľový, granátové jablko a jojobový. Bola to veľmi náročná úloha a nám sa spoločne s Dominikou podarilo správne určiť až jeden olej. 

Okrem toho sme si mali možnosť pozrieť a vyskúšať všetky produkty, ktoré  obsahujú granátové jablko. Niektoré som mala možnosť už vyskúšať, iné som videla prvýkrát. Najviac ma oslovil očný krém s granátovým jablkom a regeneračný olej. Neskôr vám ho určite predstavím, pretože zaujal nielen mňa, ale aj moje spolu sediace. Zhodli sme sa, že z celej rady je úplne najúžasnejší. Inak celá táto rada s granátovým jablkom nie je ovplyvnená vekom a preto ju môžu využívať všetky ženy bez rozdielu na vek.

Granátové jablko je:
– šťavnaté a doslova nabité antioxidantmi i vitamínmi,
– spevňuje a regeneruje pokožku,
– v minulosti považované za potravu bohov, ovocie života, korunovačný klenot,
– chráni pokožku pred starnutím,
– najlepší recept na krásnu a šťavnatú pokožku,
– Weleda získava granátový olej z tureckých fariem aj zo sadov slnečného Toskánska. 
 

Počas workshopu sme mali aj veľmi fotogenické a chutné občerstvenie a po workshope ešte obed v podobe rôznych dobrôt a hlavne sushi. Milujem sushi! A ako ste na tom so sushi vy?

Na záver sme dostali ešte pozornosť v podobe produktov Weleda s granátovým jablkom.

Tento workshop sa naozaj vydaril a po jeho absolvovaní som bola spokojná, šťastná, plná energie, nových zážitkov a skúseností. A touto cestou by som chcela ešte raz veľmi pekne poďakovať tímu Weleda za pozvanie.

Ako si na tom ty a prírodná kozmetika? Máš so značkou Weleda nejakú skúsenosť?
Share:

1 Comment

  1. 13. novembra 2018 / 22:10

    Krásne fotografie, muselo to byť super 🙂 Tiež som ešte všetky produkty z granátového radu nevyskúšala, ale olej je skvelý, to je pravda 🙂 a už sa chystám otestovať aj krém na oči. Tiež zbožňujem Olejovú ceruzku na zjemnenie nechtovej kožtičky. Každý produkt prekrásne vonia 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *