Chefparade kurz vietnamská kuchyňa


V piatok som absolvovala ďalší (v poradí tretí kurz) v Chefparade v Bratislave. V minulosti som sa zúčastnila už kurzu thajskej kuchyne a sushi. Keďže som sa nedávno vrátila z Vietnamu môj ďalší výber kurzu bol jasný ,,Kurz vietnamskej kuchyne“.

Musím povedať, že každý kurz je niečím výnimočný a po jeho absolvovaní mám vždy úžasný pocit. Kuchári sú veľmi milí, jedlo chutné, vždy sa niečo nové dozviem a veľmi sa teším na to ako prídem domov a budem experimentovať v kuchyni.
Na kurze som bola spolu s Frederikou, ktorú poznám už dlhšie práve vďaka blogovaniu. V miestnosti už vládla príjemná vianočná atmosféra. Na úvod sme sa občerstvili (káva, nealko), zobrali zásteru, a pustili sa do varenia.

Menu, ktoré sme varili:

1. Goi Cuori – studené jarné závitky s krevetami v ryžovom papieri báhn da nem s dipom.
2. Pho Bo – polievka z hovädzieho mäsa s ryžovými rezancami pho a jarnou cibuľkou.
3. Bun bo nam Bo – hovädzie mäso s ustricovou omáčkou, rezancami a čerstvou zeleninou.
4. Vegánske vyprážané tofu s paradajkovou omáčkou.
5. Mangovo – pomarančový dezert.

Goi Cuori závitky a Bun Bo Nam Bo sme robili každý vo dvojici, ja spolu s Frederikou a ostatné jedlá sme varili už celá skupina spolu. Každý priložil ruku k dielu. Všetko bolo veľmi chutné, boli sme jednoducho šikovná skupina. Keďže sa môže stať, že nestihnete zjesť všetko, je vhodné doniesť si svoje nádoby, vďaka čomu si môže pochutiť u vás doma aj niekto ďalší. Recepty dostanete po kurze v priebehu pár dní na mail, tiež certifikát o jeho absolvovaní a vernostnú pečiatku. Za 5 takýchto pečiatok získate 50 % zľavu na ďalší kurz. V predvianočnom období majú obľúbenú akciu – 4 kurzy za cenu 3. Táto akcia prebiehala aj minulý rok a tak som sa postarala o pekné zážitkové darčeky pre kolegyňu, manžela a samozrejme aj pre seba. Vybrať si môžete z vyše 30 kurzov, ktoré Chefparade ponúka.
V závere kurzu si môžete tiež nakúpiť potraviny, ktoré sa používajú pri varení na všetkých kurzoch. Mňa veľmi prekvapilo, že sú to kvalitné zahraničné produkty za skvelé ceny. Kokosové mlieko, mangové pyré, rezance, omáčky, koreniny, riasy, pasty… Všetko na jednom mieste. A viete čo? Majú aj eshop Chefshopsk, v ktorom si viete všetky spomínané produkty objednať. Nakúknite a dáte mi za pravdu, nájdete tam vynikajúce produkty za vynikajúce ceny.
Už teraz sa teším na ďalší kurz, ktorý absolvujem. Veľmi ma potešilo, že aj u mňa na Instagrame Vás zaujali stories z kurzu. Rozhodla som sa preto ukazovať Vám priebeh všetkých kurzov, ktoré absolvujem. Všetky zaujímavé info o konaní kurzov, akcií a rôzne recepty nájdete aj na Instagrame Chefparade.

Ktorý kurz ťa najviac zaujal?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

4 Comments

  1. 21. novembra 2019 / 15:39

    Betka pozerala si aj ostatné? Ak áno, ktorý ťa zaujal najviac?

  2. 22. novembra 2019 / 14:12

    Europska kuchyňa, je tam mnoho receptov ktoré je dobré vedieť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *