Deodorant vs. Antiperspirant


Viete aký je rozdiel medzi deodorantom a antiperspirantom? Nikdy som sa nezamýšľala nad tým, aký je medzi nimi výrazný rozdiel. Deodorant slúži hlavne k obmedzeniu telesného pachu a antiperspirant je podskupinou deodorantov, ktorý okrem vône zabraňuje vzniku pachu znižovaním produkcie potu. Antiperspiranty sú menej obľúbené, ako spomínané deodoranty. Dôvodom je, že antiperspiranty obsahujú zlúčeniny hliníku a parabény. Tie sú často označované za zvýšené riziko vzniku rakoviny. Mnoho ľudí siaha  preto po produktoch, ktoré neobsahujú spomínané hliníkové soli a parabény. Od Weledy mi dorazili novinky, ktoré vám predstavím v nasledujúcom príspevku. Do testovania som zapojila ďalších dvoch ľudí, s ktorými som spoločne otestovala všetky tri druhy deodorantov a to:


1. Granátové jablko 24h Deo Roll – On – prírodná sviežosť a 24 hodinová spoľahlivá ochrana pred telesným pachom. Bez hliníkových solí. Obsah: 50 ml. Vôňa je unisex, vhodná pre obe pohlavia.

2. Citrus 24h Deo Roll – On – prírodná sviežosť a 24 hodinová spoľahlivá ochrana pred telesným pachom. Bez hliníkových solí. Obsah: 50 ml. Vôňa je unisex, vhodná pre obe pohlavia.


3. Men 24h Deo Roll – On – prírodná sviežosť a 24 hodinová spoľahlivá ochrana pred telesným pachom. Bez hliníkových solí. Obsah: 50 ml. Pre mužov. Vôňa je však unisex, vhodná aj pre ženy.


Jedná sa o nové guľôčkové deodoranty so sviežimi prírodnými vôňami. Podľa popisu poskytujú 24 hodinovú ochranu pred telesnými pachmi bez toho, aby upchávali póry. Čo sa hmotnosti týka, sú v plastovom obale, preto sú ľahké a skvele sa držia. Vôňu je cítiť už pred otvorením samotného produktu. Voňajú božsky! Zbožňujem prírodné vône. A Weleda to veru vie, namiešať do svojich produktov ten správny ,,voňavý prírodný elixír“. Páči sa mi tiež, že produkt je redší, ako som zvyknutá u iných produktov. Práve preto sa dobre nanáša. Všetci testujúci vrátane mňa mali skúsenosť, že deodorant neúčinkoval sľubovaných 24 hodín. Ale to vôbec nevadí! Ako som spomínala je ľahký spratný, stačí ho hodiť do kabelky a v prípade potreby opakovane použiť. Horšie to majú ,,bez“ kabelkový muži.

Na záver tu máme rekapituláciu plusov a mínusov spomínaných deodorantov:

+
neupcháva póry
ľahkosť a príjemné držanie produktu
prírodný produkt
prírodná vôňa vhodná pre mužov aj ženy (unisex)
bez hliníkových solí
deodorant, nie antiperspirant
redšia konzistencia
nezanecháva biele stopy

papierová etiketa, ktorá sa veľmi rýchlo vyšúcha. (stáva sa nečitateľnou).
výdrž 24 hodín nie je dodržaná, vydrží cca 8 hodín, neskôr cítiť zápach


Ako si na tom ty, deodoranty a antiperspiranty? Aký je tvoj obľúbenec?
Share:

4 Comments

 1. 4. mája 2017 / 19:55

  Ja používam tiež radšej deodoranty, ale na tieto prírodné si zatiaľ netrúfam. Oproti antiperspirantom sa mi zdá, že deodoranty tak neupchávajú pokožku, necítim taký nános, ktorý sa nedá pomaly ani v sprche dať dole.

 2. 17. mája 2017 / 21:52

  Áno Jani máš pravdu. Prírodné deodoranty sú nezávadné, avšak nezabraňujú poteniu a často sa im nedarí prebiť tak zápach ako práve spomínané antiperspiranty, ktoré ale majú zase svoje muchy, ktoré aj spomínaš. Tieto sú nádherné voňavučké, parádne, ale treba ich použiť viackrát za deň, nevydržia spomínaných 24 hodín.

 3. Anonymný
  25. mája 2017 / 21:38

  Ja som už dávnejšie prešla na prírodnú alternatívu a mne Weleda vystačí na celý deň. Ale určite to závisí od miery potenia každého človeka. Takže asi som z tých šťastnejších, že si vystačím s menej škodlivou alternatívou. Dokonca som sa stretla už s názorom, že sila zápachu z potenia závisí vo veľkej miery zo stravy, ktorú prijímame.

 4. 30. mája 2017 / 22:48

  Ja sa skoro vôbec nepotím a neviem prečo ale toľko mi nevydrží. Dokonca cítim jemný zápach, čo mi maximálne prekáža. Všimla som si to však u jedného typu trička, ktoré mám v troch farebných prevedeniach. Možno je to jeho materiálom, keď tebe vydrží tak dlho. A máš pravdu deodorant je určite lepšia a zdravšia voľba. A to s tým jedením a zápachom tiež súhlasím, je to tak!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *