Materiálne veci alebo zážitky?

Materiálne veci, alebo zážitky? Jednoznačne zážitky! Ako vyzerali veci, ktoré som si kúpila pred pár rokmi si už dávno nepamätám. Zrejme mi robili radosť len určitú dobu. Kam som však cestovala, čo som videla a zažila si budem pamätať celý život. A nielen ja, ale my všetci. 


Za svojich tridsať rokov som toho prežila naozaj veľa. Nielen toho pekného, ale aj smutného a ťažkého. Ale poďme k tomu peknému. Cestovanie je moja radosť, cestujem od svojich 19-tich rokov. Plánujem si nájsť čas a doplniť sem čo najviac cestovateľských článkov. Tento rok sme s mojím Jožkom a našími kamarátmi oslávili Vianoce a Silvestra v Austrálii. Každý deň bol jeden veľký zážitok. Navždy zostane Austrália v mojom srdci. Vďaka kamarátom, ktorí tam žijú, sme z nej videli najviac ako bolo za danú dobu možné. Viac fotografií z Austrálie nájdete tu: 
Nie som vôbec športový fanúšik, ale keď sa mi podarilo vyhrať lístky na zápas (Paris st. Germain vs. FC Barcelona) do Paríža, neváhala som ani chvíľu. Aj keď sa jednalo o dvojdňový výlet. Prečo nie? Som toho názoru, že všetky šance a ponuky, ktoré sa nám pripletú do cesty musíme využiť. A viete čo? Bolo to úžasné! V úvode aj počas zápasu som mala zimomriavky. Zrazu sa stala zo mňa najväčšia futbalová fanúšička, ktorá samozrejme fandila tímu s najväčším počtom nastrielaných gólov. (Paris st. Germain). 
Chodím tiež na rôzne eventy, či kurzy a chopím sa každej možnosti, ktorá sa naskytne. Momentálne navštevujem kurz Image maker 7 v 1 vo fame.sk. Vďaka nemu som spoznala skvelé dievčatá, s ktorými sa každú nedeľu nielen zabavíme, ale hlavne priučíme niečomu novému z oblasti ,,beauty“. Slovo nuda nepoznám už niekoľko rokov. Po mojej návšteve Paríža som navštívila ostrov Bali. Ak ma však sledujete, určite vám to neuniklo.
Okrem toho sme si s Jožkom užili náš vianočný darček a boli sme na predstavení Cirque du Soleil. Onedlho nás čaká let balónom, mňa tandemový zoskok a úplnou náhodou ideme na pár dní do Amsterdamu. Rezervovali sme si lístky do múzea Anny Frankovej a do pivovaru Heineken. A okrem toho s kamarátom absolvujem koncert U2 a s kamarátkami v Prahe koncert Robbieho Williamsa. Aby som nezabudla, v sobotu sa chystáme na Pohodu. O dva týždne na našu obľúbenú Moravu. Vždy sa tam stretne naša partia a zažijeme spolu skvelý víkend.

Užívam si nielen takéto hodnotné zážitky, ale teším sa aj z úplných maličkostí. Napríklad z môjho veľkého hobby rybárčenia, z čerstvého langošu (tatarka, kečup, syr) zo Senca, z dobrej kávičky, zmrzliny, či koláča. A najnovšie aj z piva, ktoré mi začalo chutiť. Ževraj dospievam! Počas týchto horúčav tak úžasne ,,padne“. A teším sa aj z behu, ktorý ma na jednej strane vyšťaví, no na druhej strane mi dodá toľko energie. Prechádzka s mojím drahým okolo slnečnicového pola na spomínané pivko bola tiež parádna. Energia, zážitky, skúsenosti sa dajú čerpať naozaj všade. V dnešnej dobe sa dokáže tešiť z maličkostí len málokto. Niekedy sa však treba zamyslieť nad tým, že len keď vstaneme z postele a sme zdraví, je to najlepšie čo sa nám to ráno mohlo stať! Neželajme si víkend, užívajme si plnými dúškami každý deň, hoci je pracovný.

šaty – H&M
topánky – Superga
hodinky – Michael Kors
náramok – Pandora
 kabelka – Furla
náušnice – Fossil
fotograf – Jozef Ďureje

Aký zážitok by si chcel/a zažiť ty?
Share:

4 Comments

  1. 7. júla 2017 / 11:59

    Presne všetci odratávajú dni len do víkendu a čo je pondelok až piatok za trest? Pekne užívať si každý jeden deň 😉

  2. 14. júla 2017 / 8:28

    Velmi zajímavý příspěvek, všechno vypadá suuuuprově. Možná nevyužiju všechny nápady, ale určitě tento příspěvek je pro mě inspirující.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *