Najlepšia bryndzová nátierka

Bryndzové pirohy, halušky, polievka či nátierka to je moje. Základom toho, aby tieto jedlá chutili vynikajúco je dôležitá hlavná ingrediencia a tou je bryndza. Nedávno som prvýkrát ochutnala BIO bryndzu z Ekofarmy Važec, ktorá je tou najchutnejšou bryndzou akú som kedy jedla. Túto nátierku viete pripraviť aj s inou značkou bryndze, no ak chcete zaručiť jej skvelú chuť, neváhajte a siahnite po tejto značke.

K príprave nátierky budete potrebovať tieto suroviny:

125 gramov masla
2 bryndze z Ekofarmy Važec (cca 320 gramov)
3 polievkové lyžice kyslej smotany
1/2 väčšej cibule, alebo 3 ks mladých cibúľ
1 čajová lyžička červenej mletej papriky
pažítka

Postup:

Maslo vytiahneme z chladničky, aby nám zmäklo. Nakrájame ho do misky na menšie kúsky, pridáme bryndzu, kyslú smotanu a mletú papriku. Poriadne premiešame buď ručne, alebo pomocou kuchynského robota. Na úplný záver pridáme na jemno (ručne) nakrájanú cibuľu. Dôležité je nátierku podávať s čerstvým chlebom. Na chuť aj ozdobu pridáme na natreté chleby jemno nakrájanú pažítku. Výborne chutí so cherry paradajkami. Moje najobľúbenejšie sú tie zo Žitného ostrova.

Dobrú chuť!

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

5 Comments

 1. 27. mája 2018 / 19:31

  Bryndzová pomázanka vypadá lákavo, tiež si ju radi doma robíme 🙂

 2. 4. júna 2018 / 14:39

  Viki momentálne aj ja sebe, keďže je už dávno zjedená. 🙂

 3. pepíno
  13. mája 2022 / 16:31

  Miluji slovenskou kuchyní! (tedy nejen slovenskou ….., vážím 110 kg!) Jednoduchá, přírodní, skvělá, vynikající! Ba i moooc chutná! Pikantní i jemná, Krajově sice hodně rozdílná, ale všude dobrá! jen materiály jsou v Česku tak trochu nedostupné. No, kupte v Benešově u Prahy jarní bryndzu! Ha!!!!! Prd!!!!!
  Jsem už starý kluk (80 let) a tak trochu kuchař amatér. Takže dovolte vaši pomazánku z brynzy (to je po česku, bez chyby) hodně, hodně moc pochválit. Pepíno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *