Náš Silvester a Nový rok v Austrálii

Tak a máme tu Silvester. Pred obedom sme dorazili na túto krásnu pláž Castle rock. Zdržali sme sa tu skoro celý deň. Bolo slnečno a horúco. Na tejto pláži bolo minimum ľudí a my sme sa presunuli do časti, kde sme boli úplne sami. Ideálny Silvester čo poviete?

Veľa pláží v Austrálii je piesočnatých, voda bola čistá a osviežujúca. Šum mora, ktorý som pridala vo videu nižšie bol veľmi upokojujúci a relaxačný. Často tu premáva malá loď, na ktorej si viete kúpiť kávu, alebo zmrzlinu. My sme si však dali nami dovezené dobre vychladené pivo a cider.

Slnko intenzívne svietilo a preto som sa každú chvíľu natierala. Nechcela som sa predsa spáliť. Dozvedela som sa tiež, že v Austrálii je najtenšia ozónová vrstva. Minuli sme tu veľa opaľovacích prípravkov. Dôležité však je, že sme sa až tak nespálili. Síce môj manžel sa na chvíľu opálil na ,,pandu“, ale neskôr sa koža dala do normálu. (panda = opálenie podľa okuliarov). Po návrate domov som sa stihla aj jemne ošúpať. V januári sa mi to veru ešte nestalo.


No nie je to úžasné. Slnko, voda, relax, pohoda.

Bolo tu aj veľa krabov, hlavne pri skalách. Tento fešák sa predviedol v plnej kráse.


Na Vianoce sme dostali od kamarátov nafukovačku havaianas v tvare žabky (tú zlatú dole) a tak sme sa všetci veľmi dobre vyjašili a zrelaxovali.

Keď relax, tak poriadny aj s časopisom Emma ďaleko od domova.

Bolo tu veľa rôznych mušlí, aj veľmi maličkých.


V blízkosti si voľne cupitajú takéto divé morky.


Máme tu večer, silvestrujeme najprv doma. Náladička už je, bavíme sa, ja tancujem a točím sa v nových šatách. Žabky mám len provizórne pri vetraní sa, na cestu som si zobrala sandálky.

Po 21-ej sa vyberáme do mesta na ohňostroj. Ohňostroje bývajú dva. Najprv detský, ten je o 21-ej a potom o polnoci ten, na ktorý sme sa tak tešili. Na to aby sa ľuďom ušlo schopné miesto, z ktorého by videli dobre ohňostroj, musia prísť už ráno, stanujú a čakajú na polnoc. Po polnoci sa zbalia a idú domov. Požívať alkohol je tu zakázané. Keď sme dorazili do cieľa  všade boli zátarasy a veľa policajtov.
Nedalo sa ísť nikde bližšie, aby sme si mohli vychutnať výhľad na ohňostroj. Na koniec sme našli voľné miesto obkolesené stromami, cez ktoré by sme videli len minimum. Tu zostali naše polovičky.

S kamarátkou Jankou sme sa ešte išli pozrieť na iné stanovisko, kde púšťali ľudí, ktorí prišli okolo 18-tej a dostali razítko. My sme ho žiaľ nemali. S Jankou sme však vďaka nášmu šarmu prehovorili policajta, ktorý nás s úsmevom na tvári pustil dnu. Bol úžasný. Vďaka nemu sme mali skvelý výhľad a mohli si tak vychutnať sledovanie ohňostroju. Bol parádny, môžem potvrdiť, že som nevidela nikdy krajší a honosnejší ohňostroj. Čo som však predtým netušila je, že je púšťaz 5-tich stanovíšť a nie je šanca vidieť všetky stanovištia. My sme však mali najlepší výhľad práve na hlavný ohňostroj na moste Harbour bridge. Počas ohňostroju premávali po moste vlaky. Zhodli sme sa na tom, že ohňostroj je robený hlavne do TV, kde ho natočia z výšky a tak vyzerá úžasne a luxusne. Natočila som aj video, takže nech sa páči, tu je najlepší úsek z neho:

Po skončení ohňostroja sme dlho čakali v takomto dave ľudí. Strávili sme tam dosť času, nakoľko nás púšťali postupne.
Mám pre vás pripravené ešte ďalšie príspevky z Austrálie. Nenechajte si tiež újsť už zverejnené príspevky a to:


Pokračovanie nabudúce.
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *