Nepriatelia každej pleti

odličovač očí Biotherm
Nezáleží na tom koľko máme rokov, no všetky túžime po krásnej pleti bez zbytočných nedokonalostí. Na to aby sme si ju zachovali krásnu čo najdlhšie, musíme sa vyhýbať jej nepriateľom, o ktorých vám teraz bližšie napíšem.

1. Špinavý mobil – možno si to veľa z nás neuvedomuje, ale mobil je veľkým zdrojom baktérií, ktorý môže vyvolať zhoršenie pleti. Počas dňa ho máme často so sebou pri rôznych činnostiach, na rôznych miestach, kedy sú naše ruky znečistené. Pri telefonovaní si ho následne na to prikladáme k pleti. Je preto veľmi dôležité ho pravidelne čistiť.
mobilný telefón Samsung
2. Chytanie pleti s rukami – toto mám dokonca overené na vlastnej koži akým veľkým nepriateľom sú práve ruky, s ktorými si počas dňa neúmyselne chytáme pleť. No a práve vďaka tomu si do pleti prenášame už spomínané nežiaduce baktérie. Ja som sa zopár dní podopierala o bradu a chytala krk a onedlho sa mi na týchto miestach objavilo nežiaduce akné. Keďže som si to následne uvedomila a prestala to robiť, pleť sa mi vhodnou rannou a večernou starostlivosťou  onedlho v týchto miestach vyčistila. 

3. Nedôkladné odličovanie – vyčistiť dôkladne našu pleť je potrebné bez ohľadu na to, či sa líčime, alebo nie a to ráno po zobudení aj večer pred spaním. Pred spaním, aby sme ju zbavili nečistôt, ktoré sa na nej usadili počas dňa a ráno nečistôt, ktoré vznikajú tým, že počas noci sa pokožka obnovuje, odumreté bunky sa odlučujú a vytvára sa tak prebytočná mastnota. Okrem toho sa na nej usádzajú nečistoty z vankúša, z prostredia kde spíme. Preto je pravidelná výmena obliečok nevyhnutnosť. Okrem správneho čistenia pleti, použitia vhodných produktov je veľmi dôležité použiť aj osobitý uterák na pleť. V žiadnom prípade nepoužívajte uterák, ktorý používate na telo. Dôležité je pleť ním nedrhnúť, iba ju jemne vysušiť. To isté robte aj s odličovacími tampónmi, buďte k pleti jemný. Ona sa vám za to odvďačí. Pleť si čistím buď mydlom, čistiacim gélom alebo penou, na očné okolie používam odličovač na oči, na dočistenie mi vždy poslúži moja obľúbená ružová voda, nevynechám ani sérum a pleťový krém a krém pre očné okolie. Rada si doprajem aj pleťovú masku.

4. Sladkosti – v prípade, že konzumujeme veľký počet sladkostí, dochádza k zvýšeniu produkcie inzulínu, ktorý zvyšuje tvorbu kožného mazu. Podporujeme tiež rast kvasiniek v tele, ktoré sa prejavia na vzhľade pleti.

5. Nedostatočná ochrana pred slnkom – mnohé z nás zabúdajú ako veľmi dôležitý je ochranný faktor či už v dennom kréme alebo v make-upe, ktorý denno-denne používame. Najviac sa odporúčajú krémy s ochranným faktorom 30, ktoré chránia pokožku pred škodlivým UVA a UVB žiarením.
opaľovacie krémy Weleda
6. Nedostatok spánku – v noci sa regenerujú bunky dvojnásobne a teda oveľa rýchlejšie ako cez deň. Nedostatkom spánku si môžeme privodiť kruhy pod očami, hlboké vrásky a zašednutú pleť.

7. Fajčenie – nikotín okráda pleť o kyslík, vitamín C, ktorý je hlavným zdrojom kolagénu a elastínu, teda látky ktoré sú zodpovedné za pružnosť a sviežosť pleti. Taktiež sa tvoria vrásky v oblasti pier.

8. Nedostatok vody – v prípade, že neprijímate dostatok tekutín, tak nemá organizmus dostatok vody na výživu buniek. Pokožka tak stráca pružnosť, sviežosť a vrásky sú tak oveľa výraznejšie.

9. Priveľa kofeínu – nadbytok kofeínu v tele môže za tvorbu vrások a suchú kožu. Dôležité je preto piť kávu s mierou a dodržovať pitný režim.
Synagóga cafe Trnava
10. Lak na vlasy –
všimli ste si ako vám vo finále tvorby vášho účesu v kaderníctve zakrývajú čelo rukou? Nie je to len tým, aby sa vám lak na vlasy nedostal do úst, ale je to aj z dôvodu, že pleti veľmi škodí. Ak si aplikujete lak na vlasy doma, zakryte si čelo uterákom.

11. Kozmetické štetce a hubky – nesprávne, nedostatočné alebo nepravidelné čistenie kozmetických štetcov znamená jediné, utrpenie pre pleť. Na štetcoch a hubkách sa usádza prach a nečistoty preto je dôležité ich pravidelné a dostatočné čistenie.
kozmetické štetce Zoeava
12. Kozmetika po záruke – ruku na srdce, ktorá z vás si pravidelne kontroluje končiacu spotrebu na používaných kozmetických produktoch? Vedeli ste, že len málo kozmetických produktov vydrží viac ako 12 mesiacov po otvorení? Robte si preto pravidelne ,,kozmetickú inventúru.“

Pokiaľ sa budete vyhýbať spomínaným nepriateľom pleti, vaša pleť sa vám za to skôr či neskôr odvďačí, bude krásna, svieža a vy budete žiariť.

Je nejaký nepriateľ pleti, na ktorého som zabudla a chceli by ste ma doplniť?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

4 Comments

  1. 22. februára 2019 / 11:20

    Pre mňa asi tie sladkosti, myslím že hlavne sa mi stále vracia akné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *