Weleda – príroda vo vlasovej kozmetike + súťaž

Pri vôni vlasových produktov prírodnej kozmetiky Weleda som sa preniesla do detstva, kedy sme používali len prírodné šampóny ako vajíčkový, žihľavový, či brezový. Spomínam si na ten bezstarostný život nás detí, kedy sme po kúpeli sledovali úžasné rozprávky ako Gumkáči, alebo Káčerovo. Naše detstvo sme strávili inak ako terajšie deti. Dlhé hodiny sme strávili vonku, hrali sa rôzne hry ako guma, stavali sme motokáry, hrali sme sa na obchody, listy zo stromov boli peniaze. Mohla som byť milionárkou na počkanie, stačilo zopár zelených listov. Okrem toho sme ukazovali určité gesto šoférom kamiónov, ktorí nám vyhodili prázdnu plechovku z limonády s rôznym motívom. Mali sme vďaka tomu doma veľkú zbierku plechoviek. Zo stromu sme oberali biele maliny, žlté slivky, či chodili na čerešne. Rodičia sa o nás nebáli, stačilo zakričať na nás cez okno čarovné slovíčko ,,Domóóóv“. V zime sme sa sánkovali od rána do neskorého večera, nejedenkrát sme prišli s omrzlinami, totálne premočení, ale šťastní a spokojní. Bolo to detstvo ako z rozprávky. Je to krásne, že mi tieto voňavé bylinné produkty od Weledy dopomohli zaspomínať si na toto úžasné obdobie. Tentokrát som si vybrala a vďaka spolupráci s Weledou som mohla otestovať nasledujúce produkty:

1. Ovsený regeneračný kondicionér
2. Ovsená regeneračná kúra
3. Rozmarínové vlasové tonikum
4. Pšeničný šampón proti lupinám

 
1. Rozmarínové vlasové tonikum – s rozmarínovým olejom a výťažkom z listov chrenu a rozchodníka, ktoré zlepšuje výživu vlasových korienkov, podporuje rast vlasov a zanecháva zdravú pokožku hlavy. Svieža zmes silíc rozmarínu povzbudzuje zmysly. Použitie: ráno a večer je potrebné naniesť malé množstvo vlasovej vody na ľahko navlhčené vlasy a jemne masírujeme končekami prstov. Ja na masáž používam prístroj na obrázku nižšie. Je to vynikajúci relax a dokážete si masáž spraviť a vychutnať sama. Objem: 100 ml. Prípravok je nositeľom certifikátu NATRUE – garancia najvyššej kvality čistej prírodnej kozmetiky a BIO kozmetiky. Bez parfumov, farbív, bez silikónu, bez syntetických konzervantov. Po nanesení príjemne chladí a vonia po bylinkách. Masáž je veľmi príjemná, vlasy mi extrémne nepadali ani pred používaním tohto produktu, preto neviem potvrdiť ani vyvrátiť jeho účinky. Jedno však viem určite, je fajn ho vyskúšať, pretože tento prírodný produkt vám neuškodí, môže vám len pomôcť. Po používaní mám dobrý pocit, že robím niečo pre seba a svoju korunu krásy. Cena: 10,76 €.


2. Pšeničný šampón proti lupinám – šampón s osviežujúcou vôňou, s olejom z pšeničných klíčkov a hodnotných výťažkov z listnatca tŕnitého, fialky a BIO šalvie obmedzuje tvorbu lupín a podporuje zdravú pokožku hlavy. Použitie je štandardné a to na vlhké vlasy nanesieme šampón, masírujeme pokožku hlavy a potom opláchneme teplou vodou. Objem: 190 ml. Cena: 9,96 €. Má príjemnú, sviežu, prírodnú vôňu. Farba: priesvitná s nádychom žlto – zelenej. Pení oveľa menej ako bežné šampóny, upokojuje pokožku hlavy. Nakoľko nemám lupiny, neviem s určitosťou potvrdiť, či sa ich jeho používaním zbavíte, ale som s ním spokojná. Neodporúčam používanie pre veľmi jemné vlasy, môže spôsobovať pocit ťažkých vlasov a častejšieho mastenia.

3. Ovsený regeneračný kondicionér – má jemnú vôňu s obsahom BIO a kokosového oleja, s výťažkom ovsa a ibiša lekárskeho. Hydratuje vlasy a navracia im ich prirodzenú pružnosť. Použitie je jednoduché, stačí ho naniesť do vlhkých vlasov, nechať pôsobiť niekoľko minút a potom opláchnuť. Objem: 200 ml. Cena: 10,76 €. Bez silikónov, parfumov, farbív, či konzervantov. Farba biela, hutná. Prvýkrát som si ho po nanesení zle vymyla z vlasov a tak boli mastné a vyzerali ako neumyté, boli veľmi ťažké. Pri opätovnom skúšaní som sa však zamerala na lepšie vymývanie kondicionéru z vlasov a použila som ho len na dru polovicu vlasov smerom dole ku končekom. Preto ma presvedčil o opaku a to, že vlasy nemastí, ale naopak snaží sa ich regenerovať.  Kondicionér má konzistenciu ako klasický krém, nie takú na akú sme zvyknutí.


4. Ovsená regeneračná kúra – rovnaká vôňa ako pri ovsenom kondicionéri, s obsahom BIO jojobového a kokosového oleja, BIO bambuckého masla a BIO ovsa vyhladzuje narušený povrch vlasov. Dodáva vlasom prirodzený lesk a pružnosť. Používať je potrebné max. 2 x za týždeň, vmasírovať do vlhkých vlasov a nechať pôsobiť 5-10 min., potom vlasy jemne opláchnuť. Objem: 150 ml. Farba biela, hutná. Cena: 10,76 € s DPH. Masku som naniesla rovnako ako kondicionér, len na druhú polovicu vlasov smerom ku končekom.  Nechala som ju cca 5 -10 minút pôsobiť a potom poriadne vymyla z vlasov. Myslím, že stačí zakúpiť len jeden z produktov masku alebo kúru, lebo sú dosť podobné a oba výborné.


Najlepšie na záver sľúbená súťaž: 

Zapojte sa do novej súťaže s názvom #mojdovod. Príncípom súťaže je vkladanie fotiek a videí s tématikou šport, aktívny životný štýl pod hashtag #mojdovod na Instagram kde v popise fotky je potrebné pridať dôvod prečo športujete/žijete zdravo a aktívne. Podmienkou je byť fanúšikom @weledask na Instagrame. Súťaž prebieha až do 30.10.2016 a je rozdelená na 14 súťažných kôl. Každé kolo trvá týždeň (začína 25.07.2016) a v každom kole sú vybraný celkovo 5 víťazi daného kola, ktorí budú odmenený balíčkom Weleda. Hlavné ceny v súťaže sú: wellness pobyt pre dve osoby, zásoba Arnikových sprchových gélov na rok, zásoba Arnikových gélov na pol roka. Výhercu súťaže vyberie tím Weleda po skončení súťaže po (30.10.2016). Podrobné podmienky súťaže nájdete tu:

Na aké zážitky z detstva si najradšej spomínate vy?
(Ďakujem za všetky komentáre)
Share:

4 Comments

 1. 16. augusta 2016 / 11:53

  Hlavne na bezstarostne detstvo, letne prázdniny, vôňu malín, slabučký melón 🙂 Monika

 2. 3. septembra 2016 / 23:52

  Tým melónom si mi Moni pripomenula ešte, ako ich chodili predávať k nám pred obecný úrad. ,,Vyhlasujeme, že prišli predávať melóny, predávajúcich nájdete na obvyklom mieste pred obecným úradom" 🙂

 3. 22. septembra 2017 / 16:01

  Ja akurát začínam s používaním rozmarínového tonika – tiež neviem povedať či účinkuje alebo nie, ale určite môžem povedať, že jeho aplikácia je veľmi príjemná a voňavá… a že som s vlasmi spokojná.=)

 4. 26. septembra 2017 / 22:19

  Áno pri taktomto produkte to neviem zo začiatku nikdy, až odstupom času. Avšak jedno je isté, pokiaľ je to príjemné a prírodné, nemôžeme tým nič pokaziť. Lenka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *