Ako sa motivovať k cvičeniu?

Ako sa motivovať k cvičeniu? Ako začať a vytrvať cvičiť? Každá z nás to určite pozná. Začíname cvičiť, snažíme sa vytrvať cvičiť, cvičíme, pravidelne cvičíme, baví nás cvičiť a zrazu bum a sme tam kde sme byť nechceli. Prestaneme cvičiť. Sme unavené, bez energie, máme veľa výhovoriek ako a prečo opäť nezačať. Rozhodla som sa motivovať nás k cvičeniu, pretože ak začneme a vytrváme 2 – 3 mesiace, nebude sa nám chcieť prestať. A okrem toho spravíme dobre svojmu organizmu, nakoľko pohyb je pre naše zdravie potrebný. Cvičenie nám okrem toho zlepší náladu a dodá energiu. A čo je podstatné v dnešnej uponáhľanej dobe vybije stres z nášho tela. Bude pevné a podporíme jeho správne držanie. Dôležité je nájsť si sparing partnera, ktorý nás bude motivovať k cvičeniu. Je veľmi zlou voľbou ak cvičia osoby, ktorým stačí málo k tomu, aby si našli výhovorku prečo necvičiť. Pomôcť môže tiež osobný tréner, ktorý nás naučí správne cvičiť. Keďže budeme na neho časovo fixovaný, výhovorky pôjdu bokom. Niekedy sa dokážem na nás ženách veľmi pobaviť. Sme jednoducho úžasné! Motivujú nás nielen doteraz spomenuté tipy, ale aj maličkosti ako nové tričko, mikina, legíny, tenisky či nejaký športový kúsok. Kúpiť nové oblečenie či obuv a navliecť si ich zopárkrát to je také naše. Veď keď začneme cvičiť po pauze opäť, kúpime si nové motivačné kúsky. Muži také niečo neriešia, tí si chcú hlavne zacvičiť a je im jedno čo budú mať na sebe natiahnuté, aj keby to bolo vrece. Samozrejme sú výnimky u žien aj mužov. Ja mám momentálne dostatok tričiek, teda priam ich prebytok. Krásne farebné, do očí bijúce. To je ono! Po tom ako som si kúpila krásne nové šedé legíny mi manžel zdelil, že rovnaké už mám. Neverili by ste, ale mal pravdu a sú na chlp rovnaké. Zasmiala som sa sama na sebe. Čo iné mi predsa zostávalo? Mikina a nové tenisky by sa mi však hodili. Tenisky na cvičenie mám dlhodobo jedny a mikiny sú tiež už staršieho dáta. Mám však pocit, že ešte by mi vedeli určitý čas poslúžiť. Ale treba sa predsa motivovať! Každopádne touto vsuvkou som chcela povedať jediné a výstižné: ,,Motivovať nás môže tiež nové športové oblečenie.“ Keďže som sa pozerala po nejakom novom športovom oblečení pripravila som pre vás zopár inšpiratívnych tipov.

Okrem spomínaného je veľkou motiváciou pre cvičenie a pri cvičení aj obľúbená hudba. U mňa to naozaj funguje, hudba môjmu srdcu blízka ma naozaj nabudí k cvičeniu s lepším výsledkom a dodá mi energiu. Stačí ak si na youtube zadáte slovíčko ,,workout music“. Je tam veľký výber. Prípadne si spravte svoj playlist.


Pomôcť môže aj pridanie sa do rôznych fitness skupín, sledovanie rôznych cvikov, rád, tipov a receptov na prípravu zdravých a chutných jedál. Napr. ,,Fitshaker“ je mojou najobľúbenejšou stránkou a na IG sledujem ,,Fit recepty“. Okrem toho sledujem aj Instagram. Dá sa tam skvele inšpirovať. A ak začnete cvičiť hlavne sa nevážte každý deň, ale najskôr raz za dva týždne a najlepšie sa odporúča pred začatím pomerať a zapísať miery. Taktiež treba pracovať na úprave stravy, jesť častejšie viackrát za deň pestro a zdravo. Prvotné výsledky nás určite budú motivovať dosahovať ďalšie výsledky. Alebo v prípade núdze sa začneme vážiť správne ako vidíte na obrázku nižšie.
Zdroj: http://strawear.blog.cz
Zdroj: https://www.sheego.sk
Zdroj: http://www.decathlon.sk
Zdroj: http://www.gurusport.sk
Zdroj: http://www.youtube.sk
A ešte jeden vtipný citát na záver: „Potíte sa? To je dobre, to len tuk plače.“
Cvičeniu zdar! A hlavne to nevzdávajte hneď na začiatku. Stačí len vytrvať a potom to už pôjde samo. Ja idem na to a určite vás informujem ako som dopadla.
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *