Fashion illustration WS Danyela art


Poslednú septembrovú, slnečnú sobotu som sa zúčastnila ,,Fashion Illustration Workshopu“ pod vedením usmievavej, sympatickej a talentovanej Danky (Danyealyart). Ak Danku nepoznáte, určite si pozrite jej úžasnú tvorbu. Je nielen ilustrátorkou, ale aj grafickou dizajnérkou. Má svoj štýl, ktorý mi je srdcu blízky. Jej postavičku Lolli registrujem už dlhšiu dobu.  Okrem nej aj rôzne iné motívy na tričká, body, šálky, či tenisky. Sú naozaj rozkošné. Vždy som túžila po jej tričku, ale bála som sa, že netrafím veľkosť. Dnes sme si mohli pozrieť, či vyskúšať všetky veci, ktoré vidíte na nasledujúcich fotografiách. Keby začínala jar a nie jeseň s radosťou sa vrhnem do kúpy. Niektoré dievčatá z workshopu aj napriek tomu neodolali a nakúpili.

Po tom, ako sme spolu s kamarátkou Inge dorazili na miesto konania workshopu, sme sa rozplývali nad Dankiným novým štúdiom a teda jej miestom pôsobenia. Krásny, slnečný, svetlý priestor, plný rôznych zaujímavých doplnkov. Okrem toho boli veľmi fotogenické červené ruže, ktoré zdobili tento priestor. Pod zub sme mali nie menej fotogenické donuty z obľúbenej bratislavskej donutérie. Na úvod sme si pripili šampanským. My šoféri sme si museli nechať zájsť chuť. Na stoloch nás čakali krásne vaky, v ktorých sa skrývalo prekvapenie. Okrem donutu sme tam našli aj nádhernú šálku Danyela art. Na stoloch sme mali pripravené aj fixy, ceruzky a náčrty postáv.

Na tomto mieste nám Danka ukazovala aké sú správne techniky kreslenia. Priznám sa, keďže som fotila, nebola som tak pozorná, ako by sa žiadalo. No chcela som Vám to zdokumentovať, aby ste aj vy mali predstavu, akého skvelého workshopu sa môžete zúčastniť. Ja som oslovila moju kamarátku z kurzu image maker Inge a tá neváhala ani sekundu. Maľovanie ju baví a napĺňa a toto bolo niečo nové, čo mohla zažiť. A ja tiež! Ak ma sledujete pravidelne určite ste si všimli, že rada skúšam nové veci, mám rada nové výzvy a stále niekde lietam. (čítaj – ,,Dlho doma neobsedím!“)

Tieto červené ruže v celom štúdiu, no nádhera! Všade kde sa pozriete samé ruže a donutky. Hotový fotografický raj! Blogerka ako ja sa tu cítila ako v siedmom nebi. Inak ak ste si všimli, veľmi rada vo svojich fotografiách používam kvety. Aj keď je to nákladné, ale potom si ich užijem ešte pár dní v našom príbytku. Podľa mňa dodajú fotografii šmrnc, čo myslíte?

Pozrite ako usilovne všetky pracujeme a ako nás to baví. Keď sme Danku požiadali vždy za nami ochotne prišla a viedla nás. Na začiatku vyzerali naše fashion autoportréty tak nemastno neslano. Čím viac sme sa však blížili ku koncu, tým viac sme s otvorenými ústami sledovali naše diela. ,,Toto som spravila ja?“ ,,Veď ja neviem kresliť!?!“ Keď som pozerala na výtvory dievčat, len som nechápavo krútila hlavou aké prekrásne ilustrácie pomocou Danky namaľovali.

A tu som jááá! Môj autoportrét. Samozrejme úsmev nesmie chýbať! Oblečenie som zvolila rovnaké ako som mala v deň workshopu a tiež obuv aj kabelku. Doplnila som nákupné tašky, nakoľko netajím, že som nákupná maniačka. A teda ak pridám trošku fantázie a ,,skromnosti“, tak si odnášam plnú tašku od CHANEL-u a DIOR-a. Na prvýkrát perfektné, čo poviete? Síce som mala zo začiatku obavy, stres a zodpovednosť za finálny výsledok, no som spokojná a veľmi ma to motivovalo k maľovaniu. Je to neskutočný relax a ten predsa v dnešnej hektickej dobe nevyhnutne potrebujeme.

A tu sú finálne ilustrácie dievčat z kurzu.

Dokonalé, necieľené zladenie k donutom. 

Workshop bol jednoducho úžasný, veľká škoda, že trval len tri hodiny. Takú som dostala chuť maľovať a učiť sa. Ale hovorí sa, že v najlepšom treba prestať. Danka nám povedala, že tieto workshopy pokračujú ďalej, dokonca sú po novom obohatené aj o kurz sebalíčenia s GOSH COPENHAGEN. Určite sa máte na čo tešiť!

S certifikátom, darčekmi, pobalená a pripravená opustiť toto úžasné miesto.

 Ako sa vám páčil Dankin fashion illustration workshop? 
(Priznám sa, ja mám chuť ísť opäť).

Nájdeš ma aj na Facebooku a Instagrame.
Share:

4 Comments

 1. 5. októbra 2017 / 9:44

  To štúdio je prekrásne a musel to byť veľmi príjemne strávený čas 🙂 Aj ste oddýchli, aj niečo pekné vytvorili a tak zrelaxovali. Paráda 😉

 2. 6. októbra 2017 / 16:49

  Bola to jedna ,,báseň!" Hneď by som si to zopakovala. 🙂

 3. 18. októbra 2017 / 12:54

  1) Ten tvůj obrázek je nádherný a sama po takovém toužím! Úžasný!

  2) Naprosto dokonalý článek, krasné fotky, krásné detaily, to prostředí je úžasné.

  3) Krásný blog!

  Našla jsem tvůj blog díky Blogerky.cz, je moc moc pěkný. 🙂

  http://www.elizabethlore.cz

 4. 28. októbra 2017 / 23:04

  Elizabeth ďakujem krásne za milé slová! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *