Fotopríbeh Bali 2017 – Melia Bali resort

V tomto príspevku vám prinesiem fotografie priamo z rezortu Melia Bali Villas & SPA. Tento rezort bol úžasný. Milá, vždy usmiata obsluha, skvelé jedlo, čisté a pekné izby, 24 hodinový izbový servis, vždy plný mini bar, bohaté all inclusive (jedlo aj drinky), krásne priestory a celý areál. Po absolvovaní dvoch letov (Swechat – Dubai cca 6 hod. a Dubai – Denpasar/Bali cca 9 hod.) sme sa presunuli k recepcii, kde sme dostali takéto pekné all inclusive náramky. Žiadna umelohmotná páska, tak ako je to zvykom v iných rezortoch.


Potom sme navštívili naše prechodné bydlisko, kde upútala našu pozornosť táto čarovná posteľ. Keďže sme dorazili cca o polnoci, po vstupe na balkón sme zatiaľ nevideli náš výhľad. Na Bali je o 7 hod. viac, tak sme každý deň prepočítavali koľko hodín je práve u nás. Po ubytovaní sme sa navečerali, dali sme si drink a išli sme si ľahnúť. Cesta bola náročná a bolo potrebné nabrať sily na ďalší deň.

Ráno sme chceli vyskúšať izbový servis a tak sme si objednali raňajky na izbu. Objednávala som ich ja s mojou ,,skvelou“ angličtinou. Nakoľko angličtina balijčanov je veľmi jednoduchá, zvládla som to a o 20 minút sme mali už raňajky na izbe. Ako bonus k tomu sme mali krásny výhľad. Prišla nás pozrieť aj návšteva (veverička), pre ktorú som mala pripravené vlašské orechy a tiež kešu orechy z mini baru. Na raňajky sme si objednali čerstvý pomarančový fresh, ovocie, kávu, sladké pečivá s maslom a džemom. Ovocie bolo skvelé. Nemám rada ananás, ale v exotike ho vždy rada ochutnám. Chutí inak ako u nás. Vlašské orechy jedli nielen veveričky, ale aj vtáky. Odvtedy nás začali navštevovať každé ráno. Niekedy sa tam nazbierali aj štyri naraz.

A teraz vám predstavím samotný areál. Každé ráno aj počas dňa sa tu zamestnanci starajú o poriadok. Fotografie som spravila po východe slnka, preto vyzerá veľmi prázdny. V skutočnosti tu bolo však plno dovolenkárov. Čo sa ležadiel týka bolo ich dostatok či už pri bazéne, alebo priamo pri mori. Po pláži chodili domáci, ktorí predávali tovar ako klobúky, šatky, prípadne bolo možné si dať spraviť tetovanie hennou. Drinky sa mohli objednávať priamo na pláž. Dokonca sa tam dalo piť aj zo skleného pohára. Všade bola krásna zeleň, palmy, stromy, na ktorých bolo vidieť tiež veveričky. Tie mali v obľube kradnúť kúsky ovocia z drinkov. (pomaranč, jahodu, ananás). Vždy ho rýchlo uchmatli, vyšplhali sa na strom a jedli ho dole hlavou. Potom zo stromu ,,pršali“ šupy z ovocia, ktoré tieto potvorky odhadzovali.

Zaplávať si v bazéne hneď ráno po východe slnka bolo úžasné, nebolo tam ani ,,nohy“. Voda v bazéne aj v mori bola teplá a tak nebolo potrebné žiadne osviežovanie. More si bolo potrebné užiť v dobe prílivu, ktorý trval cez deň cca 5-6 hodín. Po odlive vyzeralo more, ako by ho niekto vypustil. Zatiaľ na žiadnej z dovoleniek som nevidela takýto odliv. Bola to však zaujímavá skúsenosť. Po ,,vypustení“ mora sme sa presunuli do bazéna. K tomu pohár šumivého vínka a hneď bolo veselšie.

  Tu vidíte more po odlive. 

Tu vidíte to isté more po prílive. 

A tu sú fotografie zo spomínaného východu slnka. Nádherné sfarbenie oblohy, to ticho, šum mora je pohľadenie pre dušu.

Tieto kvety pozná asi každý z vás. Sú nádherné, čarovné a voňavé. Sú to frangipani. Často ich na dovolenkách nosia dámy za uchom, prípadne vo vlasoch.


Na fotke nižšie môžete vidieť základnú balijskú pózu a teda pozdrav, resp. poďakovanie.

Cestou z východu slnka sme uvideli tento drobný kamienok v tvare srdca. <3 Boli sme tiež trochu kreatívny a z frangipani kvietkov vytvorili nápis ,,BALI“.

A čo Bali a hatha jóga? Bol to neskutočný zážitok a veľký príval energie. Predstavte si, že jógu cvičíte v tak krásnom prostredí, počujete len svoj dych, šum mora a príjemnú hudbu. Snažíte sa nemyslieť na nič, len na prítomný okamih. Jemný vánok vás príjemne osviežuje počas celej doby cvičenia. Opadá z vás všetok stres, privodí vám radosť zo života a tá relaxácia na konci. To je niečo neskutočné. Tak oddýchnuté, uvoľnené telo som nemala roky. V tomto druhu jógy chcem pokračovať aj naďalej. Síce nie na Bali a bez mora, ale chcem. Musím! Zažiť ten skvelý vyslobodzujúci a uvoľňujúci pocit.

Po jóge sme si vždy dali svieži fresh (mix rôzneho ovocia). Doporučený nám bol hlavne ten fialový na fotke, ktorý obsahoval ananás, mango a dragon fruit. Veľmi som sa pobavila, keď som zistila, že mám po vypití tak fialový jazyk ako spomínaný nápoj. Samotný dragon fruit je vraj zdravý ako cvikla. U nás ho však dostať kúpiť s bielym vnútrom a čiernymi zrniečkami. Inak na Bali majú na všetko čas, nikam sa neponáhľajú a prácu, ktorú robí u nás jeden človek tam robia minimálne traja. Žiadny stres ako u nás. Síce vďaka tomu aj menej zarobia, ale stačí im to k spokojnému životu. Všimla som si, že druhá nádoba s ovocím zľava vo fresh bare je plná umelého ovocia. No nie je to vtipné?

A na záver zopár fotografií s prezentáciou jedla. To bolo naozaj vynikajúce. Dva klobúky dole, ktoré som mimochodom nenosila, tak si moje vlasy chúdence vytrpeli. Inšpirovala som sa a budem nosiť na hlave šatku. Je praktická, skladná a je tiež pekným módnym doplnkom. Ale vráťme sa k spomínanému jedlu. Cestoviny, stejky, ázijská kuchyňa, japonské sushi, pekingská kačka, šampanské, pivko, zmrzlina a veľa ďalších si vyžiadali obetu v podobe nárastu váhy. Ale nevadí, stále si hovorím, že žijeme len raz.

Pokračovanie nabudúce. Presunieme sa už mimo rezortu. Prezradím vám, že je sa na čo tešiť.
(Ďakujem za všetky komentáre)

Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *