Jarný víkend v apartmánovom dome Riverside Jasná a tipy na výlet


Tento krásny a slnečný víkend sme spolu s Jožkom strávili v Jasnej, konkrétne v apartmánovom dome Riverside. Ako ste si mohli všimnúť sme veľkí výletníci, radi a vždy ak je to možné spoznávame nové miesta, nové chute a zažívame nové zážitky. Keďže inšpirácie nie je nikdy dosť, tak vám chcem dať vždy prostredníctvom blogu vedieť, ako sme sa na konkrétnom mieste mali, čo nové sme zažili a poskytnúť tak rady, ktoré sú často tak cenné. Vždy keď máme navštíviť nejaké nové miesto, sa tiež rada inšpirujem a ,,google“ aj ,,instagram“ sú moji verní pomocníci. V googli hľadám väčšinou nejaké tipy čo vidieť, alebo vyskúšať a na instagrame nájdem skutočné fotografie, či videá. Okrem toho vždy použijem hashtag # daného miesta, či mesta a inšpirujem sa. Mimochodom toto konkrétne ubytovanie si môžete rezervovať cez portál ,,Jasná ubytovanie“.

Čo sa týka apartmánového domu Riverside, veľmi milo nás prekvapil. Po vstupe na recepciu sa hotelom tiahla veľmi príjemná, svieža vôňa, izba aj kúpeľňa boli čisté a útulné. Izba bola menšia, nechýbala TV, chladnička, rýchlovarná kanvica a fén. Dokonca sme mali pekný výhľad na riečku Demänovka. Bolo úžasné sa ráno prebudiť s milovaným manželom, otvoriť okno a počuť jej žblnkot. Do toho sa pridal aj štebot vtákov, no jednoducho paráda. Viete si predstaviť krajšie ráno? Ja nie!

Pozitívne nás prekvapila aj reštaurácia, v ktorej si viete priplatiť polpenziu a získate tak raňajky formou švédskych stolov a večere formou výberu z 3 hlavných jedál + polievku a dezert. Ak by ste nemali záujem o polpenziu, tak si máte možnosť vybrať z klasického menu. Reštaurácia má veľmi dobré hodnotenia od ľudí, ktorí ju navštívili a my môžeme len súhlasiť. Nielen jedlo, ale aj obsluha je milá, príjemná a rýchla. Raňajky boli taká klasika, aká býva vo väčšine hoteloch. (šunky, syry, lievance, párky, vajíčka, praženica, čaj, káva, zelenina).

Uvítali by sme, keby nám na recepcii boli poskytnuté podrobnejšie informácie o možnostiach v apartmánovom dome. Napr. že sa tu nachádzajú sauny, kedy ich môžeme využiť atď. Samozrejme mohli sme sa na ne informovať, ale na druhej strane sme o nich ani nemuseli vedieť. V iných hoteloch/ubytovaniach nám boli vždy automaticky poskytnuté podrobnejšie informácie a bolo skvelé vedieť aké možnosti máme. Mimo spomínaného bola pani na recepcii veľmi milá a príjemná.

Tipy na výlet a aktivity:
1. Vrbické pleso – nádherné pleso, príroda, vzduch, týčiace sa Tatry, plávajúce kačky a ak budete mať šťastie uvidíte v tejto priezračnej vode plávať aj pstruhy. Pri kačkách som strávila najviac času, ich pozorovaním, či fotením.

2. Lanovkou na Chopok – keď sme uvideli, že je v prevádzke lanovka smerom na Chopok ani chvíľu sme neváhali. Po zaplatení ma síce trošku zmrazilo, predsa len 22 € na osobu za obojsmernú cestu nie je málo, ale naozaj neľutujem. Cesta tam zahŕňala 2 prestupy, najprv  otvorenou lanovkou, potom kabínou (nazývali ju vláčik) a na záver kabínovou lanovkou. Výhľad zhora bol nádherný, posúďte sami. Dokonca sme si užili ešte posledný tohtoročný sneh. Hore bolo chladnejšie, zniesli by sme aj bundu, avšak nepočítali sme s tým, že sem vôbec pôjdeme. Ohriať sme sa išli do Rotundy Chopok, ktorá sa tu nachádza a je 2004 m.n.m. Cestou sem sme pozorovali posledných lyžiarov a tiež turistov, ktorí išli na jeho samotný vrchol. Veľmi som tam chcela ísť, no cestou by som asi zamrzla. Beriem to však pozitívne, máme predsa dôvod sa sem vrátiť.
3. Demänovská ľadová jaskyňa a Jaskyňa slobody – tieto jaskyne sa nachádzajú v blízkosti apartmánového domu Riverside. Mali sme smolu, pretože jaskyne sa otvárajú a sú prístupné až od mája. V minulosti sme už navštívili Demänovskú ľadovú jaskyňu a jej návštevu vám môžem odporučiť. Kamarát nám spomínal, že Jaskyňa slobody je ešte o niečo krajšia. Takže už si stačí len vybrať, alebo najlepšie navštíviť obe.
4. Liptovská mara – prvýkrát som navštívila našu najväčšiu vodnú nádrž Liptovskú maru. Vždy som ju mala možnosť vidieť len z diaľnice. Zaparkovali sme dolu pod prehriadou, vyšli zopár schodov a o chvíľu sme boli na mieste. Išli sme sa prejsť až smerom ku gotickému kostolu, ktorý ako jediný zostal zachovaný po zaplavení a teda napustení nádrže. Prechádzka bola príjemná, pohľad tiež.

5. Vyhliadková veža Ostredok – cesta na vyhliadku trvala asi 10 minút, aj keď bolo uvedené, že bude trvať cca 20. Celkom ma to potešilo, lebo v teň deň sme toho pobehali naozaj veľa. Ale nesťažujem sa, bol to skvelý víkend, zažili a videli sme veľa nového.

6. Penzión Bowling Liptovský Mikuláš – keďže sme sa stretli aj s kamarátmi, boli sme si zahrať bowling. Ako vždy bolo skvele a veľmi dobre sme sa zabavili. 

7. Večera Rout 66 – navečerať a posedieť sme si boli v Rout 66. Je to obľúbené miesto, vždy je tu veľa ľudí, no aj napriek tomu sa vždy nájde voľný stôl. Menu je pestré, takže si určite vyberiete, varia tu veľmi chutne. Okolo všetkých boxov sú TV, na ktorých bežia športové kanály. Veľmi sme sa nasmiali, pretože sme pozerali naraz 3 futbalové zápasy. Nedá sa nepozerať!

8. Arch Caffe Liptovský Mikuláš – túto kaviareň som našla cez instagram, prostredníctvom označených fotografií a veľmi ma zaujala. Nachádza sa mimo centra, priestory boli pekné, obsluha príjemná. Objednali sme si koláč a kávu. Obe boli výborné a koláče priam famózne. Veľmi sme si pochutili.

Teším sa na ďalšie nové dobrodružstvo a zážitky. Vám všetkým, ktorý plánujete pobyt v Jasnej, želám príjemnú dovolenku.

Máte nejaký tip kam ísť, čo vidieť, zažiť, či ochutnať?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

6 Comments

  1. 14. mája 2018 / 21:42

    Luci no je to pravda, ja milujem cestovať! Mňa by bavilo chodiť takto, užívať si a dávať z toho výstupy a tipy, čo kde vidieť. Plánujem dopísať všetky mnou navštívené krajiny. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *