Zaujímavosti o prírodnej kozmetike


Vždy ma zaujímalo ako to s prírodnou kozmetikou vlastne je. V poslednej dobe sa s ňou, akoby vrece roztrhlo. Veľa z nás sa v tejto toxickej dobe zaujíma čoraz viac práve o prírodnú kozmetiku. Keďže už dlhšiu dobu spolupracujem a obľubujem značku Weleda, oslovila som Mišku Kolkovú (odbornú kozmetickú poradkyňu značky Weleda) s požiadavkou, aby mi odpovedala na všetky nielen moje, ale aj vaše zvedavé otázky. Miška ani chvíľu neváhala, s návrhom súhlasila a tu sú odpovede na prvú časť spomínaných otázok.
 
1. Aká je história prírodnej kozmetiky Weleda?
Značka má dlhoročnú tradíciu, už od roku 1921, kedy zakladateľ Rudolf Steiner založil Weledu a to certifikovanú prírodnú kozmetiku.
 
2. Značka Weleda je veľmi úspešnou značkou. Aké ocenenia získala?
BEPPA –  Beauty expo, ocenený produkt je regeneračný olej granátového jablka.

3. Čo znamená, že prírodná kozmetická značka je vlastníkom certifikátu?
Musí plniť určité kritéria, všetky zložky musia byť prírodné, dokonca v bio kvalite. Prírodné suroviny sú spracovávané len schválenými výrobnými postupmi. Postupy výrobcu sú šetrné k životnému prostrediu, neobsahujú syntetickú parfumáciu, ani farbivá. Taktiež neobsahujú látky vyrobené z ropy (parafín, PEG, vazelínu), silikónové oleje a ich derivát, geneticky modifikované zložky (podľa predpisov EÚ), rastlinné suroviny ani produkt neboli ožarované a nebol testovaný na zvieratách.

4. Je prírodná značka kozmetiky bez certifikátu pre spotrebiteľa dôveryhodná?
 
Certifikácia je veľmi dôležitá. Je to známka určitej kvality, garancie produktov a prírodná kozmetika by to mala spĺňať.
5. Čo znamená označenie vegan v kozmetike?
 
Označenie kozmetiky vegan znamená, že produkt neobsahuje žiadnu živočíšnu zložku. Napr. včelí vosk a lanolín. 
 
6. Je dôležité čítať zloženie a teda obsah kozmetických produktov?
 
Áno, je to dôležité. To isté robíme aj pri výbere potravín. Pokiaľ chceme používať kvalitný kozmetický prípravok, mali by sme predsa vedieť čo daný produkt obsahuje a z akých surovín je vyrobený. V dnešnej dobe je veľká osveta, čo sa účinných látok týka a bežný spotrebiteľ vie, čomu sa má vyvarovať v prípade, že chce používať prírodnú kozmetiku.
 
7. Ako vybrať kvalitnú prírodnú kozmetiku? Čo treba pri jej výbere sledovať a na čo si dať pozor?
Prírodnú kozmetiku by si mal každý vyberať sám podľa seba a svojej potreby, čomu verí a čo je mu sympatické. Ďalej by sme mali sledovať jej zloženie a ako daná spoločnosť získava a spracováva dané suroviny. A celkovo jej filozofiu.

8. Prečo by sme mali používať prírodnú kozmetiku? Aké sú jej výhody?
Prírodná kozmetika oproti tej konvenčnej neobsahuje synteticky umelé látky, ako je syntetická parfumácia, farbivo a konzervačné látky. Prírodná kozmetika obsahuje výlučne rastlinné zložky, cenné látky pre našu pokožku  bez zaťaženia pleti. V konvenčnej kozmetike nájdeme minerálne zložky, ktoré sa nevstrebávajú, preto sa takýto prípravok nedostane do našej pokožky a zostáva len na jej povrchu. Z dlhodobého hľadiska to nie je žiadúce. Pokiaľ budeme dlhodobo používať synteticky vyrábané kozmetické prípravky, naša pleť nám to vráti a to v podobe alergií, či kožných ochorení.
 
9. Ktorý je najobľúbenejší a teda najpredávanejší produkt značky Weleda?

Momentálne najpredávanejším produktom je Skin food.  Jedná sa o univerzálny produkt na suchú pokožku. Dá sa použiť na ruky, popraskané suché päty, suché miesta na tele, ako podklad pod make-up, dennú aj nočnú starostlivosť, alebo ako maska na tvár. Tento produkt by mala mať každá žena v kabelke. Jednoducho ho musíte mať! Vďaka dlhodobej tradícii a receptúre je Skin food ideálnym pomocníkom na suchú šupinatú podráždenú pokožku. Obsahuje mesiačik lekársky, violku trojfarebnú a harmanček. Vďaka týmto zložkám je pokožka krásne zjemnená a skľudnená.

10. Ktorý je najobľúbenejší Miškin produkt z Weledy a prečo? 

Je to ružový pleťový olej v ampulkách – 7 denná vyhladzujúca kúra. Doporučujem ho nielen ako kúru, ale doprajem si ho často len tak, podľa potreby. Vďaka bio oleja zo semien Rosy Moschaty, krásne vyhladzuje pleť, stimuluje pokožku, aby bola vitálnejšia a pružnejšia. Je najlepšie ho naniesť na navlhčenú pokožku. Olej sa tak krásne vstrebe a dodá do pleti aj potrebnú hydratáciu. Ampulku môžete aplikovať každý večer, alebo podľa potreby. Doporučujem na sebe nešetriť a dopriať si kúru každý deň. Postačí dvakrát do roka. Ideálne je to po letnom a zimnom období, kedy potrebuje pleť poriadnu dávku výživy.

Touto cestou by som chcela veľmi pekne poďakovať Miške za spoluprácu.V ďalšom článku o prírodnej kozmetike sa budeme venovať napríklad prírodným olejom, brezovej očistnej kúre, prírodným produktom pre mastnú, problematickú pleť, ale aj pleť suchú.

Ako sa ti páči takýto druh článku? Dozvedela si sa niečo nové? Zaujal ťa niektorý  z produktov Weleda? Prípadne máš už doma nejakého obľúbenca?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

4 Comments

  1. 1. mája 2018 / 15:05

    Pekný článok 🙂 Je dobre, že sa ľudia viac zaujímajú o prírodnú kozmetiku. Sama produkty od Weledy používam, spomínaný skin food je môj obľúbený krém, keďže mám citlivú pokožku, pomáha mi aj na ekzém na rukách. Vyskúšala som aj Ružový pleťový olej v ampulkách, je to skvelá kúra po zimnom období, ktoré je pre pleť vyčerpávajúce 🙂 Môžem odporučiť aj Jemnú čistiacu plenu na pleť, čo je teraz novinka 🙂

  2. 2. mája 2018 / 5:50

    Ďakujem veľmi pekne. 🙂 Áno je to naozaj skvelé. Skin food je výborný a obľúbený, ružový olej v ampulkách idem práve vyskúšať. Tá jemná čistiaca pena si získala aj mňa a to hneď po prvom použití, používam ju ráno aj večer.

  3. 14. mája 2018 / 21:44

    Luci určite vyskúšaj, je výborný a veľmi univerzálny. Mne aj veľmi vonia. <3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *