Jesenné a zimné radosti

notino sviečky
Čo nám dokáže spraviť radosť počas jesene a zimy?

1. Sviečky –  v tomto období vytvoria v našich domovoch priam dokonalú atmosféru. Okrem toho voňajú široko ďaleko, stačí si len vybrať svoju obľúbenú vôňu. A viete kde som zohnala tieto úžasné sviečky ja? Neuveríte! V eshope notino. Okrem kozmetických produktov tu nájdete aj širokú ponuku rôznych sviečok obľúbených zahraničných značiek. Sú to napr. značky ako Bath and Body Works, Yankee Candle, Woodwick, Milkhouse Candle Co., Kringle candle, Jo Malone, DW home a iné. Majú tu tiež rôzne doplnky ako svietniky, difúzery, či vône do auta.
dwhome sviečkynotino_sviečky
2. Horúci čaj – Kto by ho v týchto chladných mesiacoch nemal rád? Náhodne som objavila skvelé sypané čaje, nakoľko som mala možnosť ochutnať ich vzorku. Nielen výborne chutia, ale rovnako skvele voňajú. Ich vôňa prevonia celú miestnosť.

3. Punč a varené víno –  najradšej mám biele a ty? Radi si ho varíme aj doma, no úplne najviac si ho vychutnávam na trhoch. Naše Vianočné trhy v Trnave sú úžasné. Tento rok sa mi podarilo navštíviť aj tie vo Viedni. Boli čarovné, odporúčam návštevu oboch. A čo ty? Ak by si mohla odporučiť návštevu vianočných trhov, kde by to bolo? Rada prídem.

varené víno Viedeň
4. Horúca čokoláda – óóó so šľahačkou. V tomto období chutí oveľa viac ako v lete, čo povieš? Tie kalórie naviac stoja zato! Jednoducho bez výčitiek!

5. Dobrý film – alebo rozprávku si dokážeme vychutnať hlavne počas dlhých zimných večerov. Dokonca si milujem pri nich pospať. Aký film, či rozprávku mi odporúčaš vidieť?

6. Kniha – práve tieto mesiace sú ideálne pre čítanie kníh. V lete nás to tiahne von a knihy preto zanedbávame. Teraz je však čas napraviť to a zvýšiť svoje ročné skóre v počte prečítaných kníh. Nedávno som dostala od kolegýň darček v podobe čítačky kníh, takže sa už teším ako ju začnem naplno využívať.

7. Teplá, huňatá, mäkkučká deka – skombinovať všetko dohromady. Ľahnúť si na gauč, pustiť rozprávku, alebo vziať knihu, dopriať si varené víno či spomínanú čokoládu, zapáliť sviečku a zababušiť sa do deky. Dokonalý relax ako sa patrí. Súhlasíte?

8. Čas na pečenie a varenie – počas týchto mesiacov varím a pečiem neskutočne rada. Mám oveľa viac času aj chuti. Preto aj u mňa na Instagrame vidíte oveľa viac variacich a pečiacich stories. Vianočné pečenie má tiež skvelú atmosféru. Tá vôňa a chuť koláčikov, kto by im odolal? Ak som lenivá a nevarím, rada si pochutím na niečom dobrom práve na vianočných trhoch.

9. Ľadové korčuľovanie – moje prvé korčuľovanie som už tento rok stihla a teším sa na ďalšie. Dokonca máme počas najbližších dní dočasné klzisko aj priamo v centre mesta. (Trnava).
ľadové korčulovanie Trnava
10. Horúca vaňa – v kombinácii s nejakou šumivou bombou, penou, či soľou zrelaxuje naše telo, dušu aj myseľ.

11. Svetielka – veľa svetielok, všade vôkol nás krásna výzdoba.
svetielka_viedeň

12. Spoločenské hry – dlhé zimné večery so spoločenskou hrou? Áno, skvelé! Máte nejakú obľúbenú, do ktorej sa oplatí investovať?

13. Vianočné piesne – si pohmkávame, pospevujeme už koncom novembra. Slovenské, české, či anglické, jednoducho milujeme všetky.

14. Farby jesene a sneh – farby jesene má rád každý z nás. A čo sneh? Už aby tu bol! Padajúce vločky, studený červený nos, teplé oblečenie a on, sneh vŕzgajúci pod nohami.

15. Stretnutia s rodinou a kamarátmi – nakoľko sa celý rok niekam ponáhľame, tento čas je ideálny pre stretnutia s rodinou a kamarátmi. Spomaľme!

A čo ty? Čo robí radosť v týchto mesiacoch tebe?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame a Facebooku.
Share:

6 Comments

 1. 17. decembra 2019 / 19:58

  Sviečky mám rada hlavne s vanilkou a yanke candle majú na notine veľa druhov. Máš aj aromalampu?

 2. 18. decembra 2019 / 11:33

  Chcela by som ale či sa mi oplatí keď ja často nepálim

 3. Adela
  3. októbra 2020 / 0:12

  Odporúčam hry: Európa/Svet – otázky a odpovede. Kúpila som ich počas Corony a je to fakt super 😁 a ja idem pohľadom nejakú špičkovú čokoládu 😁

  • Lenka
   Autor
   5. októbra 2020 / 20:48

   Ďakujem za skvelý tip! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *