Najlepší dezodorant bez hliníkových solí pre voňavé podpazušie

najlepší dezodorant
Ktorý je najlepší dezodorant bez hliníkových solí a aký je vlastne rozdiel medzi antiperspirantom a dezodorantom?

Antiperspirant je kozmetický produkt zabraňujúci poteniu, ktorý upcháva póry kože soľami hliníka.  Všetky produkty označené ako antiperspirant obsahujú hliníkové soli. Hliníkové soli sa vstrebávajú do kože a sú pre telo jedovaté. Okrem škodlivého hliníka obsahujú aj konzervanty ako triclosan, parfémy, parabény, alkohol či propelanty. Tieto látky sú škodlivé nielen pre ľudí, ale aj pre životné prostredie. Freóny, ktoré sú súčasťou sprejov obsahujú látky, ktoré narušujú ozónovú vrstvu, vďaka čomu preniká na zemský povrch viac ultrafialového žiarenia. Zvyšuje sa tak výskyt rakoviny kože. Antiperspiranty sú veľmi nevhodné pre zdravie lymfatického systému a pŕs.

Dezodorant
je kozmetický produkt, ktorý nepotláča potenie, ale prekrýva pach potu silnou vôňou a likviduje baktérie. Samotný pot nie je cítiť, protivný pach vzniká pôsobením spomínaných baktérií v podpazuší. Odporúčajú sa pre tých, ktorí sa veľmi nepotia, ale chcú bojovať proti zápachu. Ich účinok zväčša rýchlo vyprchá a tak je potrebné ho použiť aj viackrát denne. Približná adaptačná doba prechodu na prírodné produkty je cca 2 týždne, preto to nevzdávajte hneď na začiatku.
najlepší dezodorant bez hliníkových solí
Prišlo mi od vás veľa tipov na účinné dezodoranty, ktoré neobsahujú žiadnu pliagu akou je napr. hliník, parabény, či alkohol a vaše podpazušie zanechajú napriek tomu voňavé. Tu sú:

1. Zindeo – je bezpečný a účinný dezodorant. Neobsahuje hliník, sódu bikarbónu, esenciálne oleje ani parabény. 100 % prírodný a vegánsky produkt. Nie je nutná každodenná aplikácia. Cena: cca 7 €.

2. La Roche Posay Physiologique deostick jedná sa o tuhý stick obohatený o ultraabsorpčný perlit proti vlhkosti, glukonát zinku pre neutralizáciu zápachu a alantoín pre hladkú pokožku. Neobsahuje hliníkové soli. Obsahuje však perlit a mastenec. Cena: cca 10 €.

3. Pazúch od Ponio – jeho antibakteriálny účinok zabraňuje rozkladným procesom potu a teda aj nepríjemnému zápachu. Jedná sa o vegánsky produkt s obalom so 100 % papiera. Na výber sú rôzne vône. Obsahuje sódu bikarbónu. Pozor, pre niektorých ľudí je dráždivou zložkou. Cena: cca 8 €.

4. Navia tuhý dezodorant – nebráni prirodzenému odstraňovaniu odpadových látok z tela, zabraňuje zápachu prostredníctvom prírodných zložiek, nevysušuje pokožku, nezanecháva ulepený pocit, neobsahuje sódu bikarbónu. Na odstránení zápachu a čiastočnom obmedzení potenia sa podieľa aj kamenec. Na výber sú rôzne vône. Cena: cca 7 €.

5. Botanica Slavica – 100 % prírodný krémový dezodorant, ktorý chráni pred nepríjemných pachom. Neupcháva potné žľazy a teda nebráni poteniu. Íly a škroby, ktoré obsahuje pôsobia antiperspiračne a organické oleje aj maslá sa postarajú o jemnosť a hydratáciu pokožky. Obsahuje sódu bikarbónu. Cena: cca 6 €.

6. L´occitane dezodorant verbena citrus – neobsahuje hliníkové soli, alkohol, ani parabény. Neutralizuje pachy a osviežuje pokožku. Zanecháva príjemnú vôňu organickej verbeny z Provence a šťavnatých citrusov. Cena: cca 17 €.

7. bio rythme – 100 % prírodný produkt, ktorý zaručuje spoľahlivé fungovanie počas celého dňa. Neobsahujú sódu bikarbónu. Nezabraňuje prirodzenému poteniu, ktoré slúži k ochladzovaniu tela a vyplavovaniu toxínov. Pomáha v boji s baktériami a podpazušie zanecháva svieže. Základnou zložkou je aj kakaové maslo, ktoré sa v kozmetike príliš nevidí, pretože je drahé. Cena: cca 10 €.

8. Schmidt´s Charcoal účinne bojuje proti zápachu, dodáva dlhodobý pocit sviežosti a komfortu. Jedná sa o vegánsky produkt. Neobsahuje hliníkové soli. Cena: cca 7 €.

9. Aloe Vera roll on finclub – vstrebáva pach a pôsobí proti baktériám. Neobsahuje alkohol, hliníkové soli ani chemické látky. Je šetrný k pokožke. Má veľmi intenzívnu a zaujímavú vôňu. Cena: cca 8 €.

10. Salt of the Earth deostick – dezodorant z kamenca je prírodný dezodorant vyrobený z pevného kusa kamenca, ktorý sa získava ťažbou. Po aplikácii zanecháva jemnú vrstvu soli. Je 100 % prírodný, neobsahuje hliníkové soli, parabény, minerálne oleje, triklosan, alkohol ani propelanty, tzv. stlačené plyny v spreji. Je neparfumovaný, vegánsky a nie je testovaný na zvieratách. Cena: cca 8 €.

11. RaE prírodný krémový dezodorant – obsahuje kokosový olej v kombinácii bambuckého masla. Kokosový olej má prirodzené antibakteriálne účinky, zmes olejov dodáva jemnú vôňu. Neobsahuje hliníkové soli, farbivá, syntetické arómy, ani konzervanty. Obsahuje však jedlú sódu a preto sa neodporúča osobám, ktoré sú na ňu citlivé. Cena: cca 7 €.

12. Dulcia krémový dezodorant –
je jemný krémový dezodorant, ktorý zabraňuje množeniu baktérií spôsobujúci zápach v podpazuší bez toho, aby zablokoval potné žľazy. Nezabraňuje prirodzenému poteniu a preto sa telo naďalej zbavuje nebezpečných škodlivín, no bez nepríjemného zápachu. Obsahuje jedlú sódu, nanáša sa rukou. Na výber viacero vôní. Cena: cca 7 €.

13. Aloe Ever – Shield dezodorant –
neobsahuje hliník, pomáha udržať pocit sviežosti a sebadôvery. Nezanecháva škvrny, je možné ho použiť ihneď po holení. Cena: cca 8 €.

14. Vichy deo mineral roll on – neobsahuje hliníkové soli ani alkohol. Obsahuje minerály ako horčík, sodík a vápnik. Má sviežu kvetinovú vôňu a je hypoalergénny. Cena: cca 10 €.
najlepší dezodorant pre voňavé podpazušie
Momentálne skúšam dezodorant č. 9 Aloe Vera roll on finclub, ktorý mi poslala jedna z vás. Veľmi ma to potešilo a som za to veľmi vďačná. Tento dezodorant je fakt skvelý a podpazušie vďaka nemu vydrží voňavé až niekoľko hodín. Jeho vôňa je výrazná a zaujímavá. Chcem skúsiť ešte niektoré zo spomínaných, určite nie všetky, takže budem rada, keď mi do komentára  napíšete ako ste s tým konkrétnym boli spokojné. Veľmi ma potešilo toľko skvelých tipov. Nezabúdajte však na to, že každému môže vyhovovať niečo iné, preto si ho musíte vyskúšať na vlastnej koži.

A čo ty? Ktorý dezodorant bez zbytočnej pliagy používaš?
Je prípadne nejaký, ktorý ťa oslovil?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame a Facebooku.
Share:

6 Comments

  1. 24. júna 2019 / 16:21

    Za mňa jednoznačne deodorant z Finclubu.

  2. 24. júna 2019 / 16:24

    Ja používam od Biodermy, ale chcela by som skúsiť aj prírodnú alternatívu

  3. 28. júna 2019 / 13:32

    Ahoj Lenka zaujal nás tvoj trendy blog. Ak máš záujem o spoluprácu s módnym eshopom prosím kontakuj nás na info@manzara.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *