Predĺžený tatranský víkend v hoteli Hills Stará Lesná


Veľmi sme sa tešili na ďalší víkend strávený v Tatrách. Ak ma sledujete, určite Vám neunikol článok o našom úžasnom pobyte strávenom v Sliezskom dome. Na základe predchádzajúcich skúseností sme sa rozhodli tento ďalší pobyt predĺžiť o deň, čo bola naozaj výborná voľba. Cestou sme sa zastavili na obede v našej obľúbenej kolibe Goral na Donovaloch. Vždy si tam výborne pochutíme a výber jedál majú naozaj pestrý. Máme šťastie a vždy nájdeme posledné voľné miesto. Najradšej si dávame cesnačku, alebo kapustnicu a z jedál nejakú klasiku ako bryndzové halušky, perkelt, či lokše. Na pitie máme najradšej zázvorový čaj. Obsluha je milá, rýchla a miesto veľmi útulné. Ak budete mať cestu okolo, určite sa zastavte. Keď sme dorazili od nás zo západu do Tatier, tak sa mi splnilo moje želanie. Priala som si, aby snežilo a celé Tatry boli ešte belšie ako naposledy. A to som netušila, že do rána napadne cca 15 cm snehu. Nadarmo sa nehovorí, že keď si niečo veľmi želáme, splní sa to. Potvrdilo sa mi to už nejedenkrát. Keď sme dorazili na miesto, pred hotelom sme bez problémov zaparkovali a išli sa ubytovať. Hotel vyzeral zvonku veľmi pekne. Tešili sme sa na zaslúžený oddych.

Wellness bol naozaj skvelý a milo nás prekvapil. Boli tam dva pomerne veľké bazény, vírivky, sauny aj odpočinková miestnosť. Páčilo sa nám tiež, že čas strávený vo wellnesse nebol obmedzený a nebolo nutné si rezervovať miesto. Wellness aj napriek tomu nebol preplnený a cítili sme sa tam príjemne. Čo nás milo prekvapilo bol animačný program – vodný aerobik. Skvele sme sa zabavili nielen my, ale aj ostatní hostia. Najviac sa nám páčilo, že sme mali možnosť ísť na terasu, kde bol sneh, ktorým sme sa po pobyte v saune schladili. Čo by som vytkla je, že do sáun mali prístup aj menšie deti, ktoré tam nemajú čo hľadať. Aj keď v saunovom svete je a aj tu bol uvedený zákaz saunovania v plavkách, mnohí to žiaľ nedodržovali. Títo ľudia si neuvedomujú ako veľmi nebezpečné je saunovanie v plavkách a ako ohrozujú aj ľudí, ktoré tieto pravidlá dodržujú. Žiadne plavky nie sú vyrobené na používanie v teplotách nad 100 stupňov. A to nehovorím o tom, že mnoho ľudí ide do sauny rovno z bazéna s mokrými plavkami. Na internete je množstvo článkov s touto tématikou, určite stoja za prečítanie. Masáž, ktorú sme si vopred rezervovali bola výborná, avšak nedomyslené je, že sa v župane čaká na recepcii na maséra.

Čo sa izby týka bola väčšia a teda priestrannejšia, štandardne zariadená, no veľmi čistá. Výhľad nebol ničím výnimočný. Mali sme zaplatenú polpenziu, jedlo nás nenadchlo, no ani neurazilo. Ak sme však prišli neskôr, cca hodinu, hodinu a pol pred koncom večere stalo sa, že niektoré jedlo zmizlo a už nebolo doplnené. Nikde sme na stránke hotela nenašli, že sa tam nachádza aj fitness centrum, no zistili sme, že tam je.

Najviac sme sa tešili na výlety, ktoré sme si naplánovali cestou tam. Povedali sme si, že bude rozumné navštíviť známy a obľúbený chodník korunami stromov v piatok, nakoľko cez víkend tam bude určite veľa ľudí. Urobili sme veľmi dobre! Celý čas nám snežilo, mali sme očarujúci výhľad a na naše prekvapenie bolo na chodníku minimum ľudí. Išli sme hodinu pred zatvorením a to o 13:00, otváracia doba je teda do 14:00. Pred samotnou návštevou chodníka sme sa zastavili na obed v hoteli Strachan v Bachledke, v ktorom sme boli dávnejšie ubytovaní. Poviem vám, dýchalo to tam príjemnou atmosférou. Krásna drevenica, s chutným jedlom, dezertami, výhľadom a príjemnou obsluhou v štýlovom oblečení. Cítili sme sa tam vynikajúco a spomínali na našu prvú návštevu tam.

Na chodník korunami stromov sme sa vyviezli lanovkou priamo z Bachledky,  (vstupné 9 € dospelá osoba + 2 € záloha za kartu), ale je možnosť tam ísť aj peši. Nakoľko som si zabudla doma zimnú bundu a mala som len kabát, naša voľba bola istá.

Hore na svahu sme sa zahriali čajom a šli sme na spomínaný chodník, kde bol krásny výhľad. Na konci nás čakal ešte špirálovitý výstup na najvyšší bod chodníka, kde v jeho strede sa tiahla veľká sieť. Po sieti bol možný prechod, pod ňou bola priepasť. Hneď som sa po nej vybrala prejsť. Keď som však zistila, že oká na sieti sú väčšie, tak som celý čas myslela na to, ako sa mi tam zasunie noha a ja tam ,,skočím rybičku.“ Práve preto som sa dostala len na začiatok siete a celé moje chodenie po nej mi dalo dosť zabrať. (vstupné pre dospelú osobu je 8 €).

Druhý deň sme sa šli prejsť na Štrbské pleso, ale bola veľká hmla. Predtým sme sa ešte zastavili na obed a dezert v Poprade. Všetky vyzerali tak veľmi jedlo, že sme si vybrali  hneď tri. Áno bol to môj nápad. Pažravá som, iná nebudem!

Posledný deň sme mali slnečný a tak sa nám zopakovalo počasie z víkendu spred pár týždňov, kedy sme zažili aj hmlu, aj sneh aj slnko. Navštívili sme Starý Smokovec, pretože sme mali rezervované lístky do obľúbenej Tricklandie.  Ak sa tam chystáte, určite si rezervujte vopred miesto, nakoľko o jej návštevu je veľký záujem (vstupné 9 € dospelá osoba, parkovné 6 € celý deň). Nám sa tam veľmi páčilo a musím pochváliť personál, ktorý bol úžasný. Ľuďom všetko s úsmevom vysvetlili, ak bolo treba poradili, prípadne vám ponúkli pomoc s fotením.

V ten deň sme navštívili aj cukráreň u Elišky, ktorá sa nachádza v Starom Smokovci. Je to veľmi útulné, krásne a zaujímavé miesto. Okrem toho tu majú skvelú kávu a dezerty.

Víkend v Tatrách sa nám opäť veľmi páčil a tešíme sa na ďalšie zaujímavé víkendy, dovolenky, či výlety. Cestovanie nám robí radosť.

Aké je tvoje obľúbené miesto? Budem rada za každú inšpiráciu.

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

8 Comments

 1. 21. februára 2018 / 19:30

  Nádherné fotky aj celkovo veľmi dobre napísaný článok ! V Starom Smokovci som už bola ale v zime ešte bohužiaľ nie, vypadá úžasne celá krajinka 🙂

 2. 22. februára 2018 / 8:27

  KKs ty sa teda máš inak super, každú chvílu nejaký víkend pobyť 😀 Ale super užívaj – ja si aspoň takto zasnívam, keby som aj takto niekde bola :))

  DEZIRÉ

 3. 6. marca 2018 / 12:12

  Domi snažím sa. 🙂 Ja milujem chodenie, lietanie, spoznávanie 🙂

 4. 13. marca 2018 / 22:16

  V hoteli Hills som tiež bola s priateľom tento rok a veľmi sa mi tam páčilo..určite rám ešte pôjdeme. A dívam sa že vám moc nevyšlo počasie na Bachledke tak ako nám 😀 a to podľa iných fotiek viem že tam je nádherný výhľad 🙂

 5. 2. mája 2018 / 5:54

  Práveže nám počasie vyšlo, deň potom tam bola taká hmla, že nebolo vidieť na krok. Ale určite keď je slniečkovo, tak je výhľad krajší, ale aj ľudí viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *