Zážitkový worskhop s Weledou (produkty s brezovým extraktom)


Dnes som bola pozvaná a mala som opäť možnosť zúčastniť sa na ďalšom kreatívnom workshope s Weledou. Minulý rok bol workshop zameraný na produkty s granátovým jablkom. Tentokrát sme sa dozvedeli veľa zaujímavého o breze a brezových produktoch. Workshop bol rozdelený na dve časti. Teoretickú, kde sme sa od kozmetičky Mišky dozvedeli veľa zaujímavých poznatkov o breze a aj o samotných brezových produktoch. Informácie, ktoré ma najviac zaujali sa vám pokúsim zhrnúť v nasledujúcich riadkoch.
Weleda používa na získanie brezového extraktu pre svoje produkty brezu bielokôrú, z ktorej používa výlučne listy. Znamená to, že vo Welede vôbec neporušujú stromy. Mladé listy sú zbierané ručne v južných Čechách od polovici mája do júna, sú usušené a z nich sa potom získava extrakt, ktorý je použitý v produktoch Weleda. Zaujímavosťou je, že zberač spomínaných listov nemôže byť chorý a nemôže byť fajčiar. Každoročne je vykonávaná kontrola na herbicídy a pesticídy a aj ich neprítomnosť zaručuje označenie BIO. Brezové produkty pôsobia pri reumatizme, nespavosti, majú dezinfekčný účinok, sú vhodné na vyčistenie organizmu zvnútra, pomáhajú sa zbaviť toxínov a sú vynikajúce pre našu pokožku.
Breza bola v minulosti symbolom znovuzrodenia, energie a čistoty. Dodáva energiu, dobrú náladu, posilňuje vnútornú silu, pôsobí na nás pozitívne. Spevňujú cievy, cievnú stenu (vďaka extraktu a oleju), pôsobí na cholesterol, aktivuje metabolizmus, znižuje krvný tlak a pôsobí na imunitný systém. Vedeli ste, že v krajinách ako Grécko, Taliansko a Španielsko len ťažko nájdete nejakú brezu?

Dozvedeli sme sa tiež, že jarný detox treba naplánovať, upraviť stravu, zapojiť pohyb a vytrvať cca 3 až 4 týždne. Organizmus sa počas neho čistí, vylučujú sa toxíny z tela, môžeme byť preto unavení, slabí, podráždení. Tento stav je len dočasný. Keď čistíme telo zvnútra, pôsobí to tiež na našu pleť. Šedivú, unavenú pleť, tak dokážeme absolvovaním detoxu krásne rozjasniť a naše telo bude plné energie, elánu a chuti do života.
Brezová kúra – odporúča sa ju absolvovať 3 až 4 týždne, max. denná dávka 2 polievkové lyžice.  Je možné ju užívať samostatne, s vodou, šťavou, alebo v smoothie. Chuť je trpká, jemne kyslá, horkastá, no napriek tomu mi veľmi chutí. Dievčatám, ktoré absolvovali so mnou workshop naopak vôbec nechutila. Ako som spomínala viackrát, moje chuťové bunky sú ,,iné“ a chutia mi naozaj zvláštne veci
Brezový olej – Každá bunka v našom tele je z tuku a tým, že používame oleje, tak pokožka nebude vysychať, dodávame jej energiu a výživu. Olej je potrebné používať na navlhčenú pokožku, nakoľko sa zmieša s vodou a nemáme tak pocit mastnej pokožky. Najlepšie je používať ho max. 5 minút po kúpeli, nakoľko pokožka a jej póry sú otvorené a dokáže tak nasať veľké množstvo produktu. Weleda má v sete aj masážnu kefu a práve ňou je vhodné robiť aj masáž, ktorá veľmi dobre pôsobí v boji proti celulitíde. Obsahuje marhuľový a jojobový olej. Na výber je 100 a 200 ml balenie. Vôňa je príjemná, svieža, jarná, vonia po citrónoch. Je možné ho aplikovať 1 až 2x za deň.
Brezový píling  – umelé syntetické perly v kozmetike Weleda veru nenájdete. Karnaubský a včelí vosk sa postupne rozpúšťa, pôsobí šetrne na pleť, nedostáva sa do odpadu a je preto šetrný k prírode. Obsahuje aj marhuľový olej, ktorý pokožku vyživuje, po sprchovaní zostáva vláčna, má príjemnú sviežu, citrónovú vôňu. 

Aplikovať ho je vhodné masírovaním krúživými pohybmi od končekov prstov smerom k srdcu, vďaka čomu aktivujeme náš lymfatický systém. Textúra je krémová. Je vhodné ho používať cca 2 až 3x do týždňa. Obsahuje cukrové tenzidy, čo sú vlastne látky, ktoré porušujú povrchové napätie. Je to zložka, ktorá odstraňuje maz, prach a čistí pokožku. Ďalšou zložkou je aj sezamový a marhuľový olej. Sezamový olej lepšie preniká do pokožky, nedráždi a nemá intenzívnu vôňu, používa sa hlavne pri detskej kozmetike.
Vo viacerých článkoch som to už spomínala, ale opakovanie je matka múdrosti, takže opäť. Produkty Weleda neobsahujú žiadne syntetické konzervačné látky, farbivá, parfúmy, ani látky na báze minerálnych olejov vyrábaných z ropy. 

Druhá časť  workshopu bola zážitková, ktorú viedol Torsten. Kreslili sme spolu kôru, list brezy a dokonca sme tento list mali možnosť aj ochutnať. Žuvala som ho, žuvala, ochutnávala a najviac listu mi zostalo v zube. (Zásoba na horšie časy). Pobavilo ma to. Chutil horko, vôbec nie dobre! Bol to však zážitok.
Teším sa, že som sa po dlhej dobe na workshope stretla s Dominikou a spoznala Stanku, ktorá sa mi hneď v úvode prihovorila. Bolo nám spolu skvele.
 

Na workshope sa o nás výborne postarali a pochutnali sme si na rôznych zaujímavých a hlavne zdravých pochúťkach.
Dočítala som sa tiež, že breza bielokôrá zabraňuje tvorbe lupín, znižuje mastnotu a podporuje rast vlasov. Takýto produkt nutne potrebujem. Milá Weleda, čo ty na to? Čo tak novinka z brezovej rady? Na záver ďakujem veľmi pekne za pozvanie a teším sa niekedy nabudúce.

Vám sľubujem, že túto kúru absolvujem, produkty dôkladne otestujem a o všetkom vás informujem.

Ktorý z produktov Weleda ťa najviac zaujal?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.


Share:

4 Comments

 1. 16. marca 2018 / 20:33

  Ak je ten peeling rovnako super ako ich univerzálny krém, tak ho chcem!!
  A to jedlo vyzerá úžasne 🙂
  The Noela

 2. 27. marca 2018 / 14:52

  Veru je! Vrelo ho odporúčam, nádherne sviežo vonia a ten účinok. Wow! 🙂 Jedlo bolo rovnako vynikajúco, aj keď miestami som nevedela, čo to vlastne jem. 🙂

 3. 27. marca 2018 / 14:52

  Viki katering veru bol úžasný, ale to produkty tiež. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *