Ako prospieva vitamín C našej pokožke

Kozmetiku Mary Kay som si v poslednej dobe veľmi obľúbila. Táto značka pravidelne prináša na trh zaujímavé a kvalitné produkty. Tentokrát ma prekvapila novinka v podobe aktivátora s vitamínom C. V balení sa nachádza 12 malých štvorčekov, ktoré obsahujú čistý vitamín C. Toto balenie vystačí asi na mesiac, odporúča sa používať 1 štvorček 3x týždenne. Stačí tento štvorček vložiť do dlane, pridať pár kvapiek vody a premiešať. Po chvíli sa štvorček rozpustí a stane sa tak z neho čistý vitamín C.  Pridáme k nemu sérum, zamiešame a môžeme aplikovať na pleť.

Tento aktivátor sľubuje prvé výsledky cca po 4 týždňoch. Ja som ho používala poctivo, tak ako je odporúčané. Mám mimické vrásky hlavne v oblasti očí a čela, takže sérum s aktivátorom som si  nanášala hlavne na tieto miesta. Neviem či mi tento aktivátor pomohol v boji proti vráskam, nakoľko aj po používaní tam stále sú. Menej výrazné sa mi byť nezdajú. Ja som však veľmi usmiata osoba, takže aj keby mi náhodou niečo pomohlo, o chvíľu sú vrásky späť. Po aplikovaní C-čka so sérom sa vytvorí číra vrstva, ktorá vrásky vyhladí a pokožku napne. Cítim jemné ťahanie. Cena: 32,50 €. Bez tohto aktivátoru by som sa v budúcnosti zaobišla, jeho cena nie je najnižšia. Do čoho by som však určite investovala a čo ma zaujalo oveľa viac je ďalej spomínané nočné sérum.

Teší ma, že som sa pri písaní článku dozvedela, ako veľmi je pre náš organizmus a pleť dôležitý vitamín C. V budúcnosti budem určite vyhľadávať a používať produkty, ktoré ho obsahujú. Čo zaujímavé som sa o vitamíne C dozvedela?

Ako prospieva vitamín C našej pokožke?

– minimalizuje vrásky,
spomaľuje proces starnutia pleti,
vyhladzuje povrch pokožky,
osviežuje a rozžiari pleť,
stimuluje syntézu kolagénu,
zabraňuje vzniku pigmentových (stareckých) škvŕn,
chráni pokožku pred voľnými radikálmi, ktoré vznikajú pri vystavení sa UV žiareniu,
je silný antioxidant.

Každý vitamín C musí byť správne zabalený, aby bol ochránený pred prístupom svetla a vzduchu. Ak nanášate na pleť produkt obsahujúci vitamín C, tak ďalšie produkty treba nanášať až s odstupom času. Ak by ste použili ihneď iné produkty môžu spôsobiť oxidáciu, vitamín C sa nestihne vstrebať do pokožky a stane sa tak neaktívnym. Rovnako nie je vhodné ho kombinovať s prípravkami s ochranným faktorom ani prípravkami na aknóznu pleť. Okrem pleťových produktov s vitamínom C je potrebný aj pravidelný prísun vitamínu C. Dôležitá je úprava stravy, príjem ovocia a zeleniny.

Ako som už vyššie spomínala, veľmi ma oslovilo nočné sérum TimeWise, ktoré som primiešavala k spomínanému aktivátoru. Páči sa mi jeho konzistencia, neparfúmovaná vôňa, jednoduchá aplikácia a príjemný pocit po aplikovaní. Pleť je vypnutá a svieža. Našej pleti treba dopriať regeneráciu počas spánku. Používanie kvalitného nočného séra je v určitom veku priam nevyhnutnosť. Toto sérum obsahuje kapsule, ktoré obsahujú jedinečné vitamíny, antioxidanty a peptidi, ktoré podporujú tvorbu kolagénu. Tie majú za úlohu zjemniť a spevniť pleť. A presne to moja pleť potrebuje. Všetko sľubované toto sérum splnilo a ja ho s radosťou ďalej používam. Momentálne mám spotrebovanú skoro polovicu balenia. Cena: 48 €. Pri kvalitnejších sérach je táto cena optimálna.

S
om veľmi rada, že som vyskúšala ďalšie zaujímavé produkty od Mary Kay a mohla vám odporučiť, do ktorého produktu sa oplatí investovať.  Veľmi by ma zaujímalo, či máte nejaké obľúbené produkty tejto značky, prípadne ktorý vás zaujal a boli by ste radi ak by som ho vyskúšala.

Ďalšie články s produktami Mary Kay:

Multimasking s Mary Kay
Novinky a líčenie s Mary Kay 

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

6 Comments

 1. 26. marca 2018 / 7:58

  Veľmi krásne fotky robíš – si šikovná 🙂 Čo sa týka produktov – hlavou mi stále chodí ,,peeling na pery" prišlo mi to celkom zaujímavé, nakoľko mám stále vysušené pery a stále stále si ich musím balzamovať a o tomto peelingu som zatiaľ počula len chvály, tak by ma možno aj zaujímalo ako je to s ním ,,doopravdy" 🙂

  DEZIRÉ

 2. 26. marca 2018 / 21:15

  Cečko je veľmi fajn na pleť, mala som jedno sérum, ale kórejskej značky a pekne mi zjednotil pleť :), ubýtok vrások som nezaznamenala ani ja, ale to to konkrétne sérum, ktoré som mala ani nesľubovalo, len škoda že rýchlo zoxidovalo :(. Škoda, že ten čo si ty skúšala nie je až tak účinne. Inak to nočné sérum ma dosť zaujalo, vyzerá strašne dobre už len na pohľad 🙂
  LIFE IN PICTURES BY LU
  LIFE IN PICTURES BY LU

 3. 27. marca 2018 / 14:40

  Dominika ďakujem pekne za pochvalu, snažím sa, stále je však čo zlepšovať. 🙂 Peeling na pery som skúšala, stačí si dať tu u mňa do vyhľadávača Mary Kay a je to tam rozpísané – v článku Multimasking. Ja by som určite siahla skôr po ich balzame na pery s bambuckým maslom. Ten je úžasný, ten peeling je ale niečo podobné, len máš v ňom pílingové častice, ktoré môžeš na záver zlízať, lebo je to vlastne cukor. 🙂

 4. 27. marca 2018 / 14:41

  Áno Luci, sérum bola fakt skvelé a obľúbila som si ho. Ten aktivátor ma moc neoslovil. Ako si vlastne zistila, že je zoxidované? Mala si ho na svetle?

 5. 27. marca 2018 / 14:42

  Ani ja Viki, bola to pre mňa tiež novinka. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *