Inšpirácia pre balkón a terasu

inšpirácia pre balkón a terasu

Vždy na začiatku jari mám obrovskú radosť, pretože sa začína na našom balkóne jeho zútulňovanie, pestovanie bylín, zeleniny a ovocia. Ani tento rok tomu nie je inak. Pribudli prvé bylinky (bazalka, tymián, mäta), ovocie (jahody, maliny) aj zelenina (čili, hrášok, rajčiny, melón) a ešte nekončíme. Už teraz viem, že nie všetkému sa bude dariť, napr. taký melón skúšam pestovať na balkóne prvýkrát z čistej zvedavosti a zábavy. Pestovať na malom balkóne melón, to už je niečo! Keby sa však náhodou zadarilo, tak budem mať z neho obrovskú radosť a budem pyšná pestovateľka. Neviem či sa vôbec niekomu podarilo vypestovať melón na balkóne. Keď ,,gúglim“, vidím, že veľa ľudí to skúšalo, no žiaľ neúspešne. Čo sa kvetináčov týka, použila som všetky z minulého roku, no dokúpila som tiež nejaké nové. Okrem toho sa mi pri umývaní podarilo rozbiť sklo na ratanovom stolíku. Podložky na sedačkách by tiež potrebovali po pár rokoch užívania výmenu. Pohrávam sa aj s myšlienkou predaja pôvodnej záhradnej súpravy nábytku a kúpy úplne niečoho iného, nového. Na favisk (mimochodom mimoriadne šikovný vyhľadávač nábytku a bytových dekorácií) som na úvod začala hľadať podložky na stoličky a skončila som pri ďalších doplnkoch na náš balkón. Je skvelé, že po zadaní kľúčového slova, vám vyhľadá širokú ponuku dostupnú v rôznych eshopoch (obchodoch), a tak si viete nájsť skutočne krásne kúsky pod jednou strechou. Rozhodla som sa spraviť wishlist toho, čo ma oslovilo a ,,vŕta mi v hlave.“ Možno sa inšpirujete a budeme zariaďovať a reorganizovať spolu. Samozrejme kúpu si budem musieť dôkladne zvážiť, nakoľko náš balkón nie je veľmi veľký.

Zaujali ma nasledovné kúsky:

1. Závesné kreslo

Okukujem ho už dlhší čas a veľmi po ňom túžim. Aj keď to nie je lacná záležitosť,  v jeho prípade skôr riešim väčšie rozmery ako cenu. Bojím sa, že na balkóne by zabralo zbytočne veľa miesta.

2. Súprava záhradného nábytku

Veľmi sa mi páči jednoduchý, hlavne menší stolík ako ten pôvodný a tiež menšie sedenie max. pre dvoch ľudí. Predtým sme vyberali väčšie sedenie aj pre návštevu. Na balkóne sme napriek tomu žiadnu návštevu nemali.

3. Viacúčelový regál

Je skutočne nádherný. Nielen na balkón, ale aj do interiéru. Na balkón by som ho použila na bylinky, do interiéru na kvety.

4. Sedací vak

Vďaka tomuto vaku to bude relax ako sa patrí. Vyzerá nielen pekne, ale aj pohodlne. K tomu kniha, espresso tonic a vznikne tak dokonalá kombinácia.

wishlist balkón

5. Nedymiaci gril

Tento gril je ,,drahý špás“, no keďže nedymí, dá sa použiť na balkóne. Ten by som brala všetkými desiatimi.

6. Led svetelná reťaz

Na balkóne nemáme svetlo a tak by sme si vedeli pomôcť touto reťazou. Okrem toho, že nám pomôže priestor osvetliť je aj pekným dizajnovým doplnkom.

7. Kanvica na polievanie

Keďže balkón je aj mojou zelenou oázou, chcela by som nejakú peknú, štýlovú a šikovnú kanvicu na polievanie. Tú čo mám spĺňa svoj účel, no nie je oku lahodiaca.

8. Plechová ceduľa

Ak by som si mala vybrať plechovú ceduľu, tak by to pri mojej nerozhodnosti trvalo veľmi dlho.  Je skutočne z čoho vyberať.

inšpirácia pre balkón a terasu


A čo ty? Máš balkón alebo terasu? Zaujal ťa niektorý zo spomínaných kúskov?

Ak chceš, aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Sponzorovaná spolupráca s favisk

Share:

4 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *