Rozhovor s Veronikou o sviečkach Mystery Candles

sviečka mystery candles

Pre všetkých milovníkov sviečok prinášam zaujímavý rozhovor s Veronikou, ktorá vyrába krásne, voňavé sviečky s názvom Mystery Candles.

Kto stojí za značkou Mystery candles?

Volám sa Veronika Bošková, profesne sa venujem marketingu a popri tom píšem. Minulý rok som vydala napínavý triler, ktorý sa odohráva v Bratislave – Lóža temnoty. Vďaka mojej láske ku knihám vznikli aj Mystery candles.

Ako dlho sa venujete výrobe sviečok?

Len nedávno to bol presne rok. Sviečky milujem odjakživa, no počas prvej vlny pandémie som si chcela vychutnať knihu od obľúbeného Jo Nesba a nenašla som vôňu, ktorá by mi k nej sedela. Tak som si ju vyrobila a z jednej sviečky sa stala láska a závislosť.

Z čoho sú vyrobené vaše sviečky? Sú zdravotne nezávadné?

Používam sójový vosk, ktorý je výbornou alternatívou k parafínu, z ktorého sú sviečky bežne vyrábané. Výhodou sóje je, že je to obnoviteľný zdroj a nezaťažuje platnétu tak, ako parafín. Pri pálení klasických sviečok má veľa ľudí problémy s bolesťami hlavy, či dokonca migrénami. Sójový vosk sa roztápa pri nižšej teplote a pri ich pálení sa do ovzdušia neuvoľňujú karcinogénne látky.

Majú sviečky nejakú expiračnú lehotu?

Tým, že sú vo sviečkach vonné oleje a tieto sa postupne môžu odparovať, odporúčaná doba využitia sviečky je polroka. Verím však, že moje vône sú tak neodolateľné, že ich spálite omnoho skôr. 🙂

sviečka čas pre seba

Ktorú zo sviečok ste zaradili do ponuky ako prvú?

Úplne prvá bola práve spomínaná sviečka Severské krimi. Vonia ako najtmavšie zákutia ľudskej duše, ako nečakané zápletky a nekonečná noc. Keď zavriete oči, ucítite morskú soľ, chladný vietor a nórske drevo.

Koľko v priemere vydrží horieť vaša sviečka z ponuky?

Mám v ponuke viacero veľkostí, najmenšia vydrží horieť 35 a najväčšia 50 hodín.

Je dôležitá nejaká špeciálna starostlivosť o sviečku?

Áno, sviečku je treba vždy nechať horieť aspoň dve hodiny, aby sa roztopila celá súvislá vrstva a netvorili sa tzv. tunely. Drevený knôt je treba pred každým zapálením skrátiť na pol centimetra, aby sa zabezpečilo pomalé, rovnomerné horenie a aby sa vôňa uvoľňovala postupne. Sviečky treba samozrejme páliť v dobre vetranej miestnosti a nenechávať ich bez dozoru, aby im nebolo smutno.

Aká je najobľúbenejšia (najpredávanejšia) sviečka?

Svieža citrusová vôňa limetka & mango je absolútna topka. Priam až závislosť! Keď ju raz začnete páliť, už si deň bez nej neviete predstaviť, tak príjemne vás naladí a osvieži.

sójová sviečka

Koľko času investujete do vývoja novej vône? Ako to prebieha?

Priebežne testujem desiatky nových vôní, no do ponuky sa dostane len pár, pretože som extrémne náročná a všetko čo prejde mojimi rukami, musí byť tip – top. Pri testovaní je dôležité nájsť správny percentuálny pomer vosku a vône, správnu teplotu priliatia esencie a nalievania sviečok, veľkosť nádobky, šírku a hrúbku knôtu, je toho skutočne dosť.

Aké novinky plánujete?

Úplnou novinkou je dovolenková kolekcia. Sú to sviečky, ktoré vám pomôžu preniesť sa na obľúbené dovolenkové miesto, keď teraz nemôžeme cestovať. Napríklad na tropický ostrov alebo do voňavého lesa.

mystery candles

Plánujete aj nejaké limitované edície sviečok?

Práve testujem vôňu čerstvo vypraného prádla, na ktorú som mala už niekoľko dopytov, takže na nej pracujem aktuálne.

Celú ponuku sviečok nájdete na eshope Mystery Candles a Veronika je tiež aktívna na Instagrame. Ďakujem krásne za zaujímavý rozhovor. Veronika želám Vám veľa nápadov, spokojných zákazníkov a radosti pri výrobe sviečok.

Aká je tvoja obľúbená vôňa sviečky?

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *