Moje plány na rok 2018


A je to tu! S Novým rokom prichádza aj nový počet dní dovolenky. Ako premýšľam, tak premýšľam, už teraz jej mám málo. Áno, ani tento rok to nebude inak. Nájde sa nejaký darca, čo jej má nebodaj nadbytok? Keby to tak bolo možné, presunúť si dovolenku od druhej osoby. Ako môžete vidieť u mňa na blogu v časti Travel milujem cestovanie, spoznávanie nových krajín, miest, ľudí, jedál, či absolvovanie rôznych zážitkov.
Každý zážitok, do ktorého dáme svoje srdce a energiu sa už nikdy nezopakuje, a preto si ho treba užiť v daný moment na plno a zapamätať si tú výnimočnú chvíľu. Je pravda, že ak zažijeme niečo raz a je to výnimočné, druhýkrát to už nikdy nie je ako predtým. Práve preto rada vyhľadávam vždy nové miesta, skúšam nové jedlá a veci mnou nepoznané. Niekedy sa sama na seba hnevám, že vôbec nedokážem oddychovať. V preklade to znamená, vyložiť si nohy, chytiť do ruky knihu, prípadne pustiť dobrý film a relaxovať. Čím som staršia, tým skôr vstávam. Nie, že by som nedokázala spať, ale nechcem prespať čas, ktorý si môžem užiť úplne inak ako ho premárniť spánkom. Užívam si každý deň, teším sa do práce, na čas po práci a samozrejme na víkendy, tie sú predsa najlepšie.  Rada trávim čas s rodinou a priateľmi.
Tento rok bolo nevyhnutnosť založiť si kalendár a poznačiť do ňho všetky termíny našich aktivít, podujatí, zážitkov a všetkého čo nás zatiaľ čaká. V dnešnej dobe sa dá zažiť toho naozaj veľa. Aj maličkosť, ktorá nás dokáže potešiť vie vyrásť do extrémnych rozmerov. Rozmerov v zmysle pocitu šťastia, radosti, smiechu a vnútorného uspokojenia. Môže to byť niečo hmatateľné, alebo pocitové. Posledné mesiace sa čoraz viac teším z pohľadu na krásne scenérie v podobe zasneženej, zamrznutej krajiny, zelene stromov na jar, či ich zafarbení na jeseň, pekných zátiší, kvetov, oblohy, východu či západu slnka. Vždy sa pri takomto pohľade teším na to, ako vyhotovím krásnu fotografiu a podelím sa o ňu aj s vami. Práve preto, mám tak rada Instagram. Je tam toľko krásnych fotiek a inšpirácií, ktoré sú hotovou pastvou pre oči. 
 
Tento rok nás čakajú v mesiaci január hneď dva víkendy, jeden strávený v Tatrách a druhý v Beskydách. Veľmi si želám sneh, pretože tento rok som sa ešte nestihla poriadne pokochať pohľadom na zasneženú krajinu. Minulý rok sme strávili zimné obdobie v horúcej Austrálii, kedy u nás boli mínusové teploty. Tento rok k nám poriadna zima zatiaľ nezavítala. Ak to však nebude v januári, možno budem vypočutá vo februári, v ktorom opäť navštívime Tatry. Aj na Vianoce sme sa obdarovali hlavne zážitkovými darčekmi a tak nás čaká výlet na bratislavské UFO a zopár predstavení v divadle. Ideme na Letmý sneh, Veľkého Gatsbyho, Len si pospi miláčik a Heddu Gablerovú. 
Z čoho sa teším najviac je kurz fotenia, ktorý ma čaká vo februári. Neuveriteľné je, že som si veľmi priala absolvovať aj nejaký kurz na úpravu fotografií a dnes som bola vypočutá. Viete ako to je, keď na niečo veľmi myslíte, tak si to privoláte. Lektor z kurzu fotografovania, ktorý mám absolvovať, mi dnes zaslal ponuku s kurzom na úpravu fotografií. Neváhala som ani sekundu a na kurz sa prihlásila. Koncom februára, ak sa podarí, moje cesty povedú na Zanzibar. Okrem toho by sme chceli ísť pozrieť na jar do Barcelóny, Krakowa, začiatkom leta do Edinburghu a Kanady.
Počas voľných víkendových dní by sme chceli pobehať naše krásne Slovensko a jeho čarovné zákutia a tiež našich susedov v okolí hraníc. Čaká nás tiež let balónom a tandemový zoskok, ktorý sme neabsolvovali minulý rok z dôvodu nepriaznivého počasia. Na let sa veľmi teším, no pred tandemovým zoskokom mám veľký rešpekt, aj napriek tomu, že mám rada adrenalín. V lete sa s kamarátkami zúčastním koncertu Eda Sheerana vo Viedni, na ktorý sa tiež veľmi teším. Toto sú zatiaľ reálne plány, uvidíme, čo zaujímavé sa počas roka ešte vyskytne. 
 
Aké najbližšie plány máš ty? Poznáš miesta na Slovensku, ktoré sa oplatia navštíviť? Budem rada, ak sa o ne so mnou podelíš. Či už sa jedná o mesto, miesto, dobrú reštauráciu, či kaviareň. Ďakujem veľmi pekne.
 
topánky – Ecco shoes
náramok – Pandora
kabelka – Michael Kors
náušnice – Swarovski
kabát – Zara
šaty – Reserved

Ak chceš aby ti nič neuniklo, tak ma nájdeš aj na Instagrame Facebooku.

Share:

4 Comments

  1. 16. januára 2018 / 9:36

    Krásný outfit, moc ti to sluší. 🙂 Držím palce, ať se vše vyplní 🙂

  2. 8. februára 2018 / 15:18

    Och ten Zanzibar to zní nádherně taktéž jsem o něm snila ale s manželem neovládá moc dobře angličtinu tak ségra bojím vydat 😶 ale tvé plány jsou úplně geniální na rok 2018 super ať se ve všem daří a všude počasí jaké si jen přeješ 😊

  3. 27. marca 2018 / 14:54

    Kristýnka už som aj naspäť doma. 🙂 Onedlho pripravím článok s fotografiami. Video už som zverejnila na youtube. Tam stačia úplne základy anglicky, určite by to zvládli. Ďakujem krásne za prianie, si veľmi milá! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *